Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem tartanak manapság...

Miért nem tartanak manapság katonai felvonulást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lenne kötelező a megjelenés mint a kommunizmusban, de sok országba mai napig tartanak díszszemlét. Kevés az ember hozzá, vagy más az oka?

2021. máj. 7. 07:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

"Én pontosan megértem, hogy az országban egyre több a csicskamentalitású szaralak, akit büszkeséggel tölt el a hadsereg látványa."


Mindenkit büszkességgel tölt el, kivéve a nemzetellenes agyhalott bolsevikokat.

2021. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenkit büszkességgel tölt el, kivéve a nemzetellenes agyhalott bolsevikokat."


Ez azért rossz hivatkozás, mert a bolsevikok minden kisebb-nagyobb ünnepen rendeztek egy parádét.

2021. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%

"Ez azért rossz hivatkozás, mert a bolsevikok minden kisebb-nagyobb ünnepen rendeztek egy parádét."


Az lehet. De már jó ideje megszűnt a bolsevizmus. A jelenlegi Magyar Honvédségnek nincs köze semmilyen ideológiához, pláne nem olyanhoz, amely elnyomja a magyar embereket. A beidézett bolsevik elem egyébként sem a parádézásról beszélt, hanem általánosságban a hadseregről.

2021. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

"Az lehet. De már jó ideje megszűnt a bolsevizmus."


Azért írtam múltidőben: "rendeztek egy parádét"


Egyébként a lényegen nem változtat: A bolsevikok egyáltalán, nem voltak ellenére a parádénak, tehát a megjegyzés téves.

2021. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Szoktak tartani aug. 20-án tisztavatás címszóval. Nagy költségű, parádés felvonulást nem sok értelme van. Nem kell senki előtt fitogtatni a harcképességet. Ha tartanának akkor a belföldi közvélemény meg inkább háborogna a közlekedési fennakadások miatt, illetve "minek egy parádéra ennyi pénzt költeni mikor a tanárok/orvosok/rendőrök fizetése és a nyugdíjak" mintsem pozitív hatást érnének el vele.
2021. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én legalább egyszer megnézném, az utolsó 1985-ben volt ha jól tudom. De ha nem is erőfitogtatásként, csak az elesett katonák emlékére.
2021. máj. 7. 14:08
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Ne csak a parádé egyszeri költségeiket vegyétek figyelembe, hanem az előkészületeket is!

Másrészt mindig látványosan csődöt mondott a tüzérség. Leadtak 21 lövést, és egy sem találta el a dísztribünt. Akkor meg minek?

2021. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!