Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 3.birodalom képes lett...

A 3.birodalom képes lett volna megszállni angliát egy partraszállást végrehajtani képes tengeralattjáró flottával?

Figyelt kérdés

A németek légi úton próbálták elfoglalni angliát,illetve szétbombázni a védelmi rendszereiket,kevés sikerrel.


A terv szerint legalább 100 teherszállító u-boat indítana csendes partraszállást anglia partvidékén.


A tengeralattjárók kirakodnák a könnyű tankokat, páncéltörő fegyvereket és az elit gyalogságot akik először megsemmisítenék a légvédelmet és a hírközlési rendszereket és a reptereken,ezután pedig biztosítanák a területet a következő hullámnak.


Ez után a bénító támadás után kezdődnének meg a német bombázások a brit csapatösszevonások ellen majd ezután a luftwaffe ejtőernyős akciót indítana a brit felsővezetés ellen.


Ezután már a nagyobb méretű tank és gyalogság szállító teherhajók nyugodtan rakodhatnák ki az inváziós erőket,akik megindulhatnának az ország belső területei felé.



Ez az akció sikerülhetett volna?



2021. febr. 19. 14:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
75%

Röviden: nem. Hosszabban: hahahahahahahahahhhfkgjkerijjosd nem.


Méghosszabban:


Anglia megszállására a németek sosem voltak képesek. Ahogy az előzőek írták, a tengeralattjárók nagyvolumenű csapatmozgásokra nem voltak képesek, nem erre voltak egyáltalán kitalálva. Sőt, igazából az a sok tengeralattjáró 1942-re kb. teljesen hatástalan lett, a szövetségesek tengeren szállított hadianyagainak kb. egy ezrelékét tudták elpusztítani, és ezzel szerintem még sokat is mondtam. A háború elején a tengeralattjárók még valóban hatékonyak voltak, de '41-re már szinte az összes tengeri folyosó folyamatos védelem alatt volt, a hadianyag-konvojokat pedig rombolókkal erősítették meg. A német farkasfalka-taktikát 1943-tól kezdve már nem is alkalmazták, mert ez pont a tengeralattjárók legnagyobb előnyét, a rejtett mivoltukat kompromitálta, hiszen folyamatos rádiós kommunikációt igényelt. A rádióhullámokat a szövetségesek egy ún. HFDF ("Huff-duff", Magasfrekvenciás Iránykereső) nevű eszközzel elfogták, és ezáltal magas pontossággal meg tudták határozni a farkasfalka tagjainak pozícióit. Namost képzeljük el hogy milyen szintű rádiós kommunikáció kellett volna egy ilyen volumenű tengeralattjáró-hadművelet véghezvételéhez: ahogy az első U-boot elhagyja a német kikötőt, a teljes Királyi Haditengerészet pontosan tudta volna, hogy hova kell menni, és a teljes német tengeralattjáró-flottát pár nap alatt fel tudták volna számolni.


A többit már a többiek leírták, az ejtőernyős hadműveletekhez légifölény kell, az meg a németeknek sosem volt.

2021. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!