A #6-os és a #10-es teljesen jól leírta hogy miért nem a korvettek, rombolók voltak az elsődleges célpontok. Gyors, ráadásul nem egyenesen haladtak (eleve cikcakkban össze-vissza manőverezve haladtak) az akkori pontatlan torpedókkal történő célzás nehézkes volt, ha célt téveszt felfedi magát a tengeralattjáró stb.
Ha volt kísérőhajó akkor kilőtték ami van (a lassan "cammogó") teherhajókra, lemerültek és próbáltak eliszkolni. Ettől még bizonyára előfordulhatott hogy akár rombolót is elsüllyesztettek, de egyik kapitány sem szeretett kockáztatni. Ha egy repülőgép találatot kap és zuhanni kezd van valamennyi sanszod kiugrani (ernyővel) és túlélni, de ha egy tengeralattjárót felfedeztek - akkor az lett a legénység koporsója.
2021. jan. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
12/13 anonim válasza:
10es. Csak a sűrített levegővel működő torpedók húztak jól látható csíkot,az elekromos hajtásúak már nem. Kezdetben elég sok gondjuk volt a torpedókkal,sok nem robbant pedig megfigyelten célba talált,ez főleg a mágneses torpedóknál fordult elő. Állítólag ezeket a balti tengeren tesztelték ahol hibátlan volt,az atlanti óceánon viszont más volt a mágneses tér. Sok hadi és kereskedelmi hajó kerülte el (ideiglenesen) a végzetét. Később orvosolták ezt a hibát és az ottani mágneses térhez állították a torpedók gyújtóit. Fejlesztettek ki akusztikus torpedókat is amik a hajók propeller zaját követve találtak célba. A britek ennek is gyorsan megtalálták az ellenszerét. Tény hogy az angliába és a szovjetúnióba tartó utánpótlás elvágása volt a fő cél,de a torpedókkal próbáltak takarékoskodni ezért lehetőleg egy torpedóval süllyesztették el a kereskedelmi egységeket. (Otto Krechmer fejlesztette ki az egy torpedó egy hajó technikát) A torpedókat sok esetben csak a nagy csatahajók,repülőgéphordozókra lőtték ki 3-4 esével legyező alakban. A konvojról leszakadó vagy alapból magányosan közlekedő kereskedelmi hajókat sok esetben a fedélzeti 88-as löveggel süllyesztették el.
2021. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
13/13 anonim válasza:
12.
Valóban a G7 e típusú torpedók nem húztak csíkot. Azonban csak kb 30 csomós sebességgel tudtak haladni, a hatótávolságuk pedig függött a külső hőmérséklettől is mivel az akkuk ledermedtek. Emellett folyamatos karbantartást és előmelegítést igényeltek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!