A japánok, németek átnevelése túl jól sikerült a háború után? Hogyan lehetne visszafordítani ezt és agresszívebbé, harciasabbá tenni őket?
Amerika Németország, Japán megszállása után megkezdte ezen népek átnevelését, a társadalom teljes átalakítását, hogy a jövőben már ne legyen kedvük háborúzni. Ez olyan jól sikerült, hogy azóta, manapság is Németország, Japán a két legbékésebb, legpacifistább nagyhatalom a világban. A japán, német társadalom ma már nagyon háborúellenes. Felmérések szerint, ha az országukat megtámadnák, invázió érné, akkor is csak a fiatalok 15%-a lenne hajlandó harcolni a hazájáért, ami világviszonylatban is rendkívül alacsony. Sokan még a hazai hadiipart is leépítenék.
Amerika szuperhatalmi óriási fölénye, a világrezsimet meghatározó szerepe viszont kezd erodálódni a világban. Egyre nehezebben tudja fenntartani a hegemóniáját, ezért egyre inkább számítana a szövetségesek haderejére is, segítsenek megvívni a harcokat. Az USA elvárná, hogy most már Németország, Japán is újraaktiválja magát és beszálljanak katonailag a globális feladatokba, ahogyan a britekre is támaszként mindig számíthatnak Washingtonban.
Mi a baj a háborúellenesek??
Amúgy meg hagyjuk már ezt az átneveléses demagóg fasságot. Egyszerűen csak rájöttek hogy két elvesztett vh után lehet hogy máshogy kéne csinálni (japán csak 1et vesztett)
"csak a fiatalok 15%-a lenne hajlandó harcolni a hazájáért"
Mit gondolsz, a hamburgerzabáló amerikai fiatalok között mekkora lenne ez az arány?
Szerintem az egész világon a fiataloknak csak aránytalanul alacsonyabb hányada lenne hajlandó harcolni a hazájáért, mint mondjuk 80-100 évvel ezelőtt. Tehát ez egy világjelenség, nem csupán erre a két országra jellemző.
Nekem valahogy úgy rémlik, hogy a japánok soha nem kértek bocsánatot azok után a mészárlások után, amiket Kínában elkövettek. Valamint a háború emlékezete sem úgy él bennük mint a németekben.
Aztán ha tévedek, javítsatok ki kérlek!
Kijavítalak:
1) 1972-ben, amikor Japán felvette a diplomáciai kapcsolatot a Kínai Népköztársasággal, Mao Ce-tung találkozott a japán miniszterelnökkel, Tanaka Kakueivel. Amikor Tanaka bocsánatot kért Kína lerohanásáért...
2) és egy bónusz bocsánatkérés a japánoktól: [link]
Mondjuk nem tudom hogy jön ez ide.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!