Szerintetek fog még új fajta harckocsikat venni a honvédség?
Most éppen Izraeltől vásároltunk radarokat.
.
" Magyarország nemcsak rendszeresíti a világ egyik legmodernebb gyalogsági harcjárművét, a Rheinmetall Lynxet, hanem itthon is fogják gyártani a páncélosokat a katonáink részére, illetve exportra is készítünk majd ilyen eszközöket. Megnéztük, mit tud az új magyar páncélos, a Lynx, illetve hogy milyen üzleti potenciállal kecsegtet a németekkel kötött megállapodás."
Nem fog harckocsikat venni. Közepes harckocsit végképp nem. (Esetleg tudsz mutatni NATO közepes harckocsit amit rendszeresítenek más NATO országok a saját harckocsijaik mellett). Ahány harckocsi, annyiféle javítóbázis, annyi segédanyag lőszer, stb. Háború esetén egy hatalmas logisztikai katyvasz. A NATO folyamatosan arra törekszik hogy szabványosítson.
Armata egy orosz fejlesztés. most szabadulunk meg az orosz cuccoktól. Szerinted most be kellene szerezni párat egy olyan eszközből, ami az oroszok szerint is basz..ott drága és nekik sem kell?
Nem fog. Nincs szükség többre az ország területéhez, gazdasági helyzetéhez, ill. fenyegetettségéhez mérten. A harci járművek üzemeltetése komoly anyagi vonzat, - nem úgy megy, hogy tetszik nekem valami kütyü és ezért veszek belőle egy csokorral. Vagy nem bölcs dolog vásárolni tömegével harci járműveket, hogy "csak legyen"! A harci járművek üzemeltetése komoly anyagi vonzatú, - darabonként is sokba kerül az üzemeltetés hátterének biztosítása.
Kell biztosítani:
Kezelő személyzetet, - amelynek kiképzési és illetményi jellegű az anyagi vonzata
Kiképzéseket - végrehajtói állománya és környezetének biztosítása
Üzemanyagot
Gránátkészleteket, - többféle gránát célba juttatására alkalmas egy jó tank, amit a leküzdendő célpont jellege szerint választ meg az erre kiképzett személyzet
Híradó berendezéseket - úgy fizikálisan, mint karbantartói, javítói szinten is
Kenőanyagokat
Felületkezelési hátteret
Szerviz hátteret, - amely a műhely fenntartásánál kezdve magába foglalja a műszerezettséget, tartalék alkatrészeket, technikai karbantartó eszközkészletet, karbantartásra, szerelésre kiképzett szerelői gárdát, vontató járműveket
Szervezett mobilitás biztosítását
Amikor egy fegyverrendszer beszerzését kell megvalósítani, minden ország hadi beszerzésekért felelős gárdája sokszor körbejár minden fellelhető lehetőséget - pontosan azért, mert a haditechnika és a kiszolgálása, üzemeltetése nagyon drága és ez évtizedekre kiható döntés. Pontosan ezért szoktak szem előtt tartani olyan tényezőket a beszerzéskor, mint beszerzési ár, üzemeltetési költség, hatékonyság, szerviz háttér, tartalék alkatrész ellátás, üzemanyag fogyasztás, javadalmazás, hatótáv, lőtávolság, multifunkcionalitás.
Számolni kell annak kiváltásával is, amennyiben - bármilyen okból akadozik vagy leáll - az ellátói háttér.
"4 Huhh. És a szabványosítás szerinted azt jelenti, hogy egyetlen egy fajta harckocsit alkalmaz a teljes NATO hadsereg?"
Nem nem azt jelenti. Ha elolvaso akkor látod hogy az írtam "arra törekszik"
A szabványosítás pedig azt jelenti, hogy lehetőleg csereszabatos eszközöket rendszeresítsenek, illetve olyan eszközöket amelyek kiszolgálása könnyen biztosítható. Pl azonos lőszertípus.
Ha egy magyar század pl. német parancsnokság alá kerül harchelyzetben akkor a német hadtáp is tudjon neki lőszert adni. De ugyanez a harckocsinál is. Ha egy többnemzetiségű területre beérkezik egy vagon 120-as harckocsilőszer akkor azt tudja használni a holland Leopard, francia Leclerc, vagy a görör Abrams. Ne kelljen azon sza..rakodni, hogy mit honnan szerzünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!