Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon mely pártok...

Magyarországon mely pártok támogatják az európai közös hadsereget, közös külpolitikát és melyek ellenzik az ilyen integrációt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a DK-nak van prominensen jelen a programjában az erősebb európai integráció a nagyobb pártok közül.
2020. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Orbán is már régóta szorgalmazza az európai közös hadsereg, közös védelempolitika kialakítását. Ez furcsának, ellentmondásosnak tűnhet, mivel ez egy nagy lépés lenne a föderáció, új geopolitikaialg fontos, európai szuperhatalmi tényező kialakítása felé, más esetekben viszont a magyar kormány, Fidesz a tagállamok szuverenitását, önállóságát hangsúlyozza.


Nem teljesek kiforrottak ezek az elképzelések, de nem valószínű, hogy a nemzeti hadseregek felszámolásáról lenne szó és minden menne a közösbe a francia atombombáktól, repülőgéphordozóktól, a magyar Gripeneken át a román fregattokig. Reálisan arról lehet szó, hogy az EU felállítana egy 50-60 ezer fős saját, gyorsreagálású hadsereget, amely vészhelyzetben azonnal bevethető elősegítendő a békét. Még az sem világos, hogy ezt Brüsszel toborozná, állítaná fel vagy a tagállamok hozzájárulásával jönne létre. Valószínűleg utóbbi, ebbe az esetben Magyarországnak is hozzá kellene járulni kb. 500-800 katonával a közös haderőhöz. Orbán Európa védelmét hangsúlyozza, de ha valódi értelmet akarnak adni a hadseregnek, növelni akarják az EU világpolitikai jelentőségét, akkor a hadseregnek az unión kívül is bevethetőnek és gyors reagálásúnak kellene lenni. Itt viszont felmerülhet aggodalom a magyar kormány és más európai szuverenista, pacifista politikai erők részéről, hogy ha a tagállami kormányok, parlamentek jóváhagyása nélkül küldené Brüsszel a honfitársakat például észak-afrikai válságövezetekbe, Maliba, Líbiába, Közép-Afrikai Köztársaságba harcolni. Ha viszont csak a tagállamok, azok európai területeinek katonai védelme lenne a célja, akkor feleslegesnek tűnhet a párhuzamosság, mivel erre ott van a NATO, melynek szinte mindenki tagja az EU-ban.


Itt egy cikk a témában:

[link]

2020. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!