Igaz hogy Észak-Korea a Szovjetunió kori fegyverzetével rendelkezik?
Nagy részt igen, de azokból van dögivel. Egy háború esetén a határ 50 km körzetét, amibe bele esik Szöul is, kb egy-két óra alatt a földel tudnák egyenlővé tenni, annyi hagyományos tüzérségi eszközük van, ide értve a kis hatótávolságú rakétákat is.
Szóval Dél-Koreára tényleges fenyegetést jelentenek, de modern fegyverzetük, ideértve a modern katonai repülőket, nagy hatótávolságú rakétákat és a modern földi légvédelmet, ami képes leszedni modern repülőket, drónokat, rakétákat, az nem nagyon van. Így az USA-ra, Japánra nem jelentenek nagy fenyegetést.
Ezt kiküszöbölendő próbálják a nagy hatótávolságú rakétáikat fejleszteni, illetve próbálják az atom bombáikat olyan méretűre összezsugorítani, hogy azok a rakéták robbanó fejében el is férjenek. Ha ez sikerül, akkor fognak fenyegetést jelenteni a déli szomszédjuknál távolabbi országokra.
Kérdező, egyrészt: igen, másrészt: nem.
Olyanok, mint a korai Szovjetunió volt. Az emberek éhezhetnek, az nem számít, de a fegyverkezés elsőrendű a gaz imperialistákkal szemben. Az oroszok előbb jutottak ki az űrbe, mint az amcsik, holott messze nem volt rá több pénzük. Ahogy az azt követő évtizedeben is a fegyvereik nagyon jól voltak fejlesztve.
É-Koreában is az első a fegyverkezés, minden más utána jön. A szovjet típusú fegyvereket már régóta saját maguk fejlesztik és vannak önálló eszközeik is.
A fegyverzet többsége szovjet eredetű, vagy annak kínai másolata. Van néhány eszköz, amit oroszországtól szereztek be a hídegháború után Pl.: Mig29. és van egy rakás cucc amit saját maguk gyártanak. Ezek szovjet vagy kínai eszközök koppintásai.
Ballisztikus rakétából nagy mennyiségű hazai gyártású eszköze van, azonban ezek nagyrésze hadrafoghatalan. Az atomeszközeik hatásfoka is kétséges, tekintettel a hordozóeszközök minőségének. Mellesleg a felrobbantott bombák többségénél a külső szakértők azt állapították meg, hogy azok gyenge tisztaságú hasadóanyagból készültek. (A modern fegyverek minimum 90% os tisztaságú hasadóanyagot használnak, míg a koreaiak valahol 60% körüliek.)
A mostani dísszemlén felvonultatott "új" eszközöknél, egyenruháknál látható, hogy az amerikai eszközöket koppintották külsőleg. Az interkontinentálisnak tűnő rakétáknál megkérdőjelezik a hadrafoghatóságot, mivel nem teszteltek ilyen nagyságú rakétát.
Fenyegető viszont az, hogy több ezer hagyományos tüzérségi eszközzel rendelkeznek, amelyek többsége már ma is rejtett tüzelőállásokban van a határ közelében, ahonnan akár Szöult is elérhetik.
A hazai fejlesztés inkább a nagyrakéták terén veszélyes. A többi területet illetően az a nagy kérdés, a lényeg, hogy tekintve az újra kiéleződő hidegháborús világrendet, mit kap meg olcsón vagy ingyen a két nagy testvértől.
Kínától például korábban kérték segélyként az ott már legalább 10 éve rendszerben álló, tehát jól kiforrott, mégis korszerű, folyamatosan fejlesztett J-10 vadászrepülőgépet, de Peking AKKOR MÉG nemet mondott az ingyenes ajándékozás ötletére.
https://www.youtube.com/watch?v=teZ-Uf6un1g
https://www.youtube.com/watch?v=dtgqAp4_OCw
https://www.youtube.com/watch?v=HrozN1P0X0c
Mellesleg: a J-10 erősebb gép a mi Gripenünknél, sőt az amerikaiak F-16-osánál is. Kb. az F-18C/D-vel egyenrangú, de folyamatosan hozzák ki a jövő színvonalához, elvárásaihoz igazított változatokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!