Mért vesz Magyarország most légvédelmi rakétákat is?Mire készül valóban megtámadja Ukrajnát?
Azért mert a GDP 2%-at honvédelmi kiadásokra kell fordítani a NATO tagság miatt. Mondjuk nem költünk annyit.
A másik ok hogy szorosabbra fűzze az államok kapcsolatát.
Azt nem tudom honnan az égből szeded, hogy meg akarjuk támadni Ukrajnát, ritkán olvas ekkora hülyeséget az ember már kora reggel.
Azért, mert a jelenleg hadrendben álló 50 éves szovjet Kub-ok még ideig-óráig megteszik, de valami modernebbel előbb-utóbb le kell váltani őket. És egy ilyen katonai beszerzésnek az átfutási ideje többnyire több év.
Csak mert 30 év elmaradt korszerűsítéseit most be akarják hozni, még nem készülünk háborúra.
#5 Miért? Végül is kemény, ha elég erős hozzá akkor azzal is megpróbálhatja nekifutásból leütni.
Amilyen hülye? :)
Egyébként tényleg a legkomolyabb kockázat az, hogy Jobb Szektor vagy más hasonló banda átveszi a hatalmat a Kárpátalján (ottani katonai objektumokat is elfoglalja), terrorizálja az ottani magyarokat. Az ukrán kormány meg erőtlen lesz a beavatkozásra, meg erőiket a kelet-ukrajnai szakadárok elleni harcra összpontosítják, EU felhatalmazással megyünk oda.
(Most nyáron akart is a Honvédség segíteni az ukránoknak árvizek elleni védekezésben, hogy jobb legyen az ottani terepismerete.)
Nemzetbiztonsági stratégiánk is ukránokkal kapcsolatban a legkeményebb:
"88. Magyarország érdekelt egy erős, demokratikus, stabil, gazdaságilag fejlődő Ukrajnában és kiegyensúlyozott kétoldalú kapcsolatokban, ugyanakkor az ukrán nemzettudat erősítését szolgáló legitim törekvések nem járhatnak a kárpátaljai magyar közösség szerzett jogainak csorbulásával."
oroszokról:
"118. Az Oroszországi Föderáció a nemzetközi rendszer egyik meghatározó tényezője, számos globális és regionális biztonsági kérdés kezelésében játszik megkerülhetetlen szerepet. A közelmúltban ugyanakkor a NATO és Oroszország, valamint az EU és Oroszország kapcsolatában súlyos feszültségek alakultak ki. A NATO a romló biztonsági környezetben megerősítette elrettentési és védelmi berendezkedését, felfüggesztette a civil és katonai gyakorlati együttműködését Oroszországgal. Ezzel együtt a politikai párbeszéd csatornáit is nyitva hagyta, mivel a Szövetség nem keresi a konfliktust és nem is jelent fenyegetést Oroszország számára. Ebben a helyzetben az Oroszországgal folytatott politikai párbeszédre és a kockázatokat csökkentő, a bizalmat erősítő intézkedésekre különösen nagy szükség van. Magyarország – miközben prioritásnak tartja a NATO és az EU kohéziójának megőrzését – érdekelt a magyar–orosz kapcsolatok és gazdasági együttműködés pragmatikus fejlesztésében."
Mert a meglévő légvédelmi rakéták lecserélése szükséges (benne van a szóban "védelmi" - nem támadófegyver). Ukrajnát nem fogjuk megtámadni (elég hülye ötlet lenne egy katonailag sokkal erősebb országot megtámadni), de egyik szomszédunkat sem.
A mostani eszközök már bőven az üzemidejük vége felé járnak szerkezetileg is. A harcértékük a mostani korszerű, intenzív aktív és passzív zavarást végző IV. gen. gépekkel szemben nem igazán combos. Egy kisebb radarkeresztmetszetű drónról nem is beszélve. Szimplán korszerűsíteni nem igazán éri meg, az oroszok is inkább kivonják / újabb eszközökkel cserélik le őket.
Arról lehet vitatkozni hogy lehetett-e másik típust venni (pl. nagyobb hatótávolsággal rendelkezőt). Mindazonáltal nem rossz konstrukció. Mobil, könnyen telepíthető, az alapját képező amraam egy kipróbált, moduláris (a rendszer "lelkét" jelentő elektronika, rávezető fej könnyen cserélhető/korszerűsíthető) így sokáig rendszerben tartható.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!