Valaki megtudna mondani mi a Fidesz politikajara az ellenszer?
Nagyon nehéz kérdés.
A fidesz az egyedüli párt, amelynek támogatói a lakosság minden szegmensében megtalálhatóak. Diplomás budai nagypolgári családoktól a 100 fős szabolcsi romatelepig mindenhol magas a támogatottsága...
Meg kell találni az egyensúlyt, hogy a városi és vidéki szavazókat is. Anno a Jobbik csak vidéken, a baloldal csak Budapesten erős.
Az biztos, baloldali gazdaságpolitika jobboldali ideológiával jön be a magyarság nagy részének, erre a fidesz rá is érzett.
Ha pártot kéne alapítanom, akkor jobbközép szabadelvű, de
egyben nemzeti vonalat gondolnám sikeresnek, mert az ellenzéki Jobbik-Lmp-Momentum tömbön kívül (Dks haláláig Dks marad) még el kell szívni a Fidesz liberálisabb, városiasabb részét is. Persze azért kell nemzeti, hazafias gondolatok, a falusiaknak disznóvagós fesztivál, a belvárosiaknak liberális zöld autómentes tervek, jó szlogenek, és természetesen olyan eddig független új arcok, akiket nem lehet besározni hazaárulással se sorosozással.
Kb 1998 Fidesz frissített verzióban.
Az ilyen "demokráciák" (értsd: diktatúrák) három módon szoktak véget érni:
1) A Kedves Vezető meghal, és utána nincs egyértelmű utódlás, az utódok belharca vet véget a rendszernek
2) Forradalommal
3) Külső beavatkozással
Én a forradalmat támogatom, de reálisan nézve valószínűleg az 1) verzió fog játszani. Orbán halála után szét fog esni a Fideszes tábor.
#4 Persze, persze. Olyan még véletlenül sem merül fel benned, hogy amikor 4 évente az emberek szabadon elmehetnek és titkosan szavazhatnak, akkor nem azért marad meg ugyanaz a pártszövetség kormányon - ekkora többséggel - mert diktatúra van, hanem mert pont a szavazók döntenek így és nem akarnak helyettük mást a hatalomba megválasztani, ugye?
Fura ez a mai diktatúra. Azt csinálsz amit akarsz, úgy döntesz ahogy akarsz, azt mondasz amit akarsz és bárki indulhat a választásokon akire bárki szavazhat is.
Tudod, az ilyen fura diktatúrákat valójában demokráciának hívják, olyan demokráciának, amiben nem a ti kedvenceitek vannak kormányon hanem azok, akik másoknak tetszenek. És történetesen ők voltak többen.
#8 Az már egy jó ideje nem merült fel bennem, hogy a szabadság az, hogy eléd tolnak egy papírt, és te szabadon beikszelhetsz rajta valamit. Mivel nem vagyok teljesen hülye.
A diktatúra mindig abban van, hogy kik kerülhetnek a papírra, nem abban, hogy kire ikszelsz. A coca-cola monopóliuma nem azért létezik, mert nem vagy szabad, amikor leveszed a polcról. Hanem hogy nem lehet bárki azon a polcon. A polcon levőség a monopólium alapja, nem az, amikor te leveszed a polcról.
Ugyanilyen a politika. Ahol csak a Kedves Vezető, és totális idióták, lejáratott belülről szétmarcangolt pártok kerülhetnek a szavazólapra, ott nem vagy szabad, csak mert a Kedves Vezetőt jobbnak tartod a totális idiótáknál. Igaz, hogy az ikszelésed szabad, de az a rendszer, ami csak ilyen pártokat juttat a szavazólapra, a természeténél fogva diktatórikus.
#9 "A diktatúra mindig abban van, hogy kik kerülhetnek a papírra, nem abban, hogy kire ikszelsz. "
Nosza, mond meg akkor gyorsan, kik NEM kerülhetnek arra a papírra a nagy diktatúrában? Melyik pártnak NEM lehet jelölteket álltani, országos listát készítenie és a választáson indulnia?
Csak hogy tudjam, kik maradtak le a legutóbbi 2018-as választásokon a diktatúra miatt, ahol 105 párt és szervezet állíthatott jelöltet (amúgy 1794 egyéni jelölt volt és a jelöltállítás feltétele mindösszesen annyi volt, hogy találjon 500 aláírót az egyéni körzetében) és országos listát is 23 állított.
Tényleg kíváncsi vagyok kiket is szorított ki ez a szörnyű diktatúra a választásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!