Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Több ország között is egyre...

Több ország között is egyre nagyobb a feszültség. Előbb utóbb ki fog törni egy háború ami beindítja a többit is. Mikorra várható kb? Hogy látjátok a jelenlegi világot?

Figyelt kérdés

Gondolok a közel keleti helyzetre


Észak és dél Korea


India és Kína


Ukrajna és Oroszország


Több országban hatalmas a belső feszültség.


2020. jún. 30. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi újdonság nincsen benne, eddig is hatalmas voltak az ellentétek és konfliktusok a felsorolt országok között.
2020. jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem indítja be a többit, de attól még helyi konfliktusok mindig is voltak és lesznek is. Az I. és II. Vh. két hatalmi csoportosulás között tört ki akik katonai erő alkalmazásában látták a "megoldást", ezért volt láncreakció-szerű.

India és Kína - sosem lesz nyílt háború mivel mindkettő atomhatalom. Ettől még a határ mentén csépelgetni fogják egymást alacsony intenzitású harccselekményekkel.

Ukrajna és Oroszország - alacsony intenzitású konfliktus, erős operatív műveletekkel. RUS a kontrollt akarja visszaszerezni belpolitikai machinációkkal azt pedig nem tudja egy nyílt háborúval. A nyugat meg maga felé húzni csökkentve az orosz befolyást. Ettől még az ütköző zónában (amíg a nagyhatalmak zárt ajtók mögött meg nem egyeznek) folyamatosan lesznek csetepaték.

Észak- és Dél-Korea - a nagy sötét ló ÉK viselkedése. Viszont a nagy testvér Kína engedélye nélkül a fenekét sem törli ki az ÉK-i vezetés. Kínának meg nem érdeke egy háború.

2020. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből nem lesz komoly háború.


A két korea között folyamatos a feszültség. Volt amikor az északiak behatoltak dél koreába, amiben kb 30 északi patkolt el. Volt, hogy hajót sűlyesztettek el, ahol dél koreai katonák haltak meg. Ezekhez képest a mostani helyzet, semmi.


India és Kína mióta India független folyamatosan hergeli egymást. 1967-ben fegyveres konfliktus is volt több ezer halottal. Maradt helyi háború, még a határ teljes szakaszára sem terjedt át.


Ukrajna-Oroszország: Évek alatt ellaposodott konfliktud, egyre kevesebb konkrét katonai tevékenységgel.

2020. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Kövezzetek meg de szerintem simán elképzelhető egy újabb világégés ha kialakul két tábor, mindegyikben több atomhatalommal. És simán kialakulhat, mégpedig most is láncreakciószerűen:

Adott két ellenséges atomhatalom egy kettejük közti privát konfliktussal és mindkettő tudja hogy a másik bármikor dobhat rájuk egy atomot. Hogyan biztosíthatják hogy mégse tegye? Kerítenek egy ugyancsak atomhatalom szövetségest aki egy ilyen támadás esetén azt "megtorolná". Erre a másik is kerít egyet és a többi.


Az egyik lehetséges tábor már elkezdett kirajzolódni: Kína, Oroszország, Irán, Észak-Korea, Pakisztán. Ami összeköti őket: a nyugattal (főleg az anglofón országokkal) szembeni ellenszenv.

A másik tábor pedig USA, Nagy-Britannia, India, Ausztrália, Japán, Dél-Korea. Ami összeköti őket: a Kínával szembeni ellenszenv (az USA-ban és Ausztráliában már buktak le kínai kémek - sőt újonnan már Kanadában is tartanak fogva egyet -, India már régóta kvázi nyílt ellensége Kínának és a vírus körüli hazudozások és titkolózások is ártottak Kína megítélésének).

Továbbá Európa megosztott lesz: Spanyolország és Olaszország kilép az EU-ból amiért az ennyire látványosan magukra hagyta őket a vírus terjedése alatt és Kína a nemrég adott maszkjaival magához édesgeti őket (Magyarország ugyebár már most nagy barátságban van ezzel a kommunista diktatúrával és félő hogy a történelemben harmadszor is rossz térfélre kerülünk ebben a konfliktusban). Nyugat-Európában a mostani zavargások miatt jobboldali kormányok lesznek ott is ahol eddig nem voltak és végül vagy semlegesek maradnak vagy Amerika pártjára állnak.


A forgatókönyv:

Tegyük fel hogy Amerika kikecmereg a mostani belső válságából. A vírus miatt(i intézkedések miatt) akkor is több milliónyi munkanélküli lesz (van) akiket a legegyszerűbb megoldás besorozni (akár csak aktatologatásra amíg a képzett katonák harcolnak) hogy javuljanak a munkanélküliségi mutatók. Továbbá mindenki tisztában van vele hogy mindez nem történt volna meg ha az amúgyis kétes ügyeiről híres Kína nem engedi szabadjára a vírust és nem akadályozza a védekezést a hallgatásával és hazudozásával. A nyugat jóvátételt fog követelni Kínától, megpróbálják az ENSZ-ben megoldani az ügyet de mivel mind Kínának mind Oroszországnak vétójoga van a biztonsági tanácsban így befuccsolnak a tárgyalások. Amerika megelégeli ezt és kilép az ENSZ-ből (ahogy már azelőtt a WHO-t se pénzelte tovább mert az - a korábban kommunista tisztséget is betöltött emberekkel teli vezetősége által - kvázi segédkezett Kína politikai mosdatásában). Ausztrália és mások is követik a példáját és már csak idő kérdése mikor dördülnek az első lövések a Dél-Kínai tengeren (ami már ma is egy puskaporos hordó). Még lehetséges frontok: Himalája (Kína vs. India), Európa (a Kína-barát dél és kelet vs. észak és nyugat), Koreai félsziget ugyebár.

Persze ez a forgatókönyv csak akkor valószínű ha Trump-ot újraválasztják (a demokraták nagy Kína-rajongók). Ha nem és Biden lesz az elnök akkor Amerika simán lefekszik Kínának, amely előtt szabad lesz a pálya az egész bolygó feletti kommunista befolyás (kreditrendszerrel, orwell-i diktatúrával stb. együtt) kiépítésére. Vajon melyik a rosszabb?

2020. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es elég sok "ha" van a feltételezésekben, mindenesetre inkább ne következzen be. Ha elkezdik a nagyok egymást atommal "dobálni" akkor mindenkinek spuri a temető felé hogy jusson még hely. A hidegháború idején sokkal jobban körülhatárolhatók voltak a szövetségi viszonyok, sokkal nagyobb is volt a feszültség köztük mégsem következett be (szerencsére) atomháború. Még azokban a konfliktusokban sem, ahol igen erősen csépelték egymást valamelyik szatellit állam területén.
2020. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Totális háborúvá nem fajul, hanem inkább csak az lesz még intenzívebben, mint ami most is van a nagyhatalmak között: hibrid háború.

Eszközeire pár példa:

- szankciók,

- szélsőséges mozgalmak támogatása, akár az ellenfelek hazáján belül (mint most pl. USA-ban) vagy azon kívül (utóbbi esetben a cél az hogy az ellenfél háborúba bonyolódjon, arra évekig nemzeti jövedelme 5-10%-át költse)

- gazdasági, politikai és egyéb folyamatok manipulálása (pl. cégek tőzsdei árfolyamának bedöntés, politikus megbuktatása) minden lehetséges módón (pl. cég ellen ipari katasztrófának tűnő szabotázs, politikusok kompromittálása vesztegetési pénzzel, droggal, prostikkal, szexuális erőszak váddal...),

- ellenfél országok lakosságának saját vezetőik elleni hangolása,

- ellenséges személyek elpusztítása, elrablása (ilyenkor a középkorinál is sokkal brutálisabb megkínzás csak az igazi cél).

2020. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz belőle nyílt háború, inkább csak gazdasági harcok, helyi háborúkban részvétel támogató félként egyik vagy másik oldalon.

Jelenleg szövetségi rendszerek alakulnak ki, az USA-Japán-India szövetséghez most csatlakozik Ausztrália is: [link]

Kína nem kockáztathatna meg egy kétfrontos háborút (India egyfelől, Japán és USA Tajvannal és esetleg Dél-Koreával kiegészülve a Kelet-kínai-tenger felől. Főleg úgy, hogy a Japán flotta önmagában modernebb, mint a kínai, és ehhez jön még az amerikai 7. flotta segítsége.


Valószínű, hogy a konfliktus megmarad a kibertámadások, az ipari kémkedés, egymás üzleteinek elszabotálása szintjén.

2020. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyi háborúk, összetűzések, puccsok várhatóak a "sakktáblán", atomháború szerintem valószínűtlen a következő húsz évben.
2020. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Törökország és Görögország mostmar mehet a felsorolásba sajnos
2020. szept. 2. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Ukrajnában biztos nem lesz háború. Ott csak a fasz-méregetés megy.
2020. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!