Magyarország 1989-máig milyen területeket tudott volna
szerezni?
Figyelt kérdés
Pl az akkor ifjú szlovák államot megtámadni, vagy beszállni a horvátok oldalán a délszláv háborúba a vajdaságért. Ezeket és még további területeket meg lehetett volna valahogy szerezni?
A mostani állapothoz képest ugyan jobb volt, de igazából már akkor is egy rakás szar volt a hadseregünk, szóval semmilyet.
2020. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 anonim válasza:
Semmilyet, mert nemzetközi káosz lett volna, ha háborút indítanánk
2020. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Semmit. Ha megtámadjuk Szlovákiát akkor azonnal "szól" az EU és a NATO hogy hátrébb az agyarakkal, szövetségesként akarnak minket felvenni nem egymással acsarkodó államként. Mi lettünk volna az agresszorok. Ha a szép szóból nem értünk akkor először diplomáciai üzenetváltás majd közvetlen "békefenntartó" csapatokkal szereztek volna nyomatékot a kérésüknek. S ugyan kihez mentünk volna sírni?
Szerbiának akkor is, most is erősebb volt a hadserege. A délszláv háború idején azon szorítottunk hogy ne sodródjunk bele a konfliktusba. '89-ben nagyobb bajunk volt a KGST és a gazdaság majd' összeomlása mint a háborúsdi játszása.
2020. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 mustafa33 válasza:
Nem kellett volna senki megtámadni. A trianoni államok szétthullásánál kellett volna diplomáciai úton vissza követelni a nyelvhatárig érő részeket. De akkor áruló és beszari vezetése volt Magyarországnak, amely inkább rögzítette az akkori határokat.
2020. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
#4
Követelőzhetsz -jogodban áll-, de mit lépsz, ha semmi eredménye? Ugyanott vagy..
2020. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 hollófernyiges válasza:
Tanulmányozd a koszovói háború történetét, kedves kérdező.
2020. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 mustafa33 válasza:
Most már nem lehet, az alkalmat elszalasztották. Nem az adott állam utódaitól kell követelni, de a megszűnésükkor a nagyhatalmaktól. A határokat a nagyhatalmak az akkor létrejövő államok között állapították meg, de azok ma már nincsenek.
2020. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
Mindegyiket. Az utódállamok széthullásával. A trianoni igazságtalanságra és a magyarság megvédésére hivatkozva. Szlovákia pl. sosem létezett... Erdély lett volna nehezebb, de ha erősek vagyunk, ott is ki lehetett volna találni indokot, az mindig volt, mindig elnyomták a magyarokat. Tavaly pl. egy katonai temetőt sajátítottak ki csak úgy... Tehát indok lett volna, csak az erő (és főleg a szándék) hiányzott.
Egyébként atomfegyvereink is voltak egy ideig...
2020. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Minek területeket szerezni ? Az elmúlt 75 évben a meglevő területet sem tudta egyik kormány sem értelmesen felhasználni és svájci életszínvonalat teremteni.
2020. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Írhatnám, atomozással csínján, mert nem tudhatod, mit kapsz válasz gyanánt, bár valószínűleg odáig te sem mennél el.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!