Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Független sajtó. Melyik?

Független sajtó. Melyik?

Figyelt kérdés

Tudnátok felsorolni független, NEM kormánypárti, NEM Fidesz-közeli csatornákat?

Tv, rádió, újság, internetes oldalak, minden érdekel.

Illetve konkrétan ellenzékiek is jöhetnek.

(Iskolai dolgozathoz)



2019. jún. 6. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan írd be a dolgozatba, hogy nincs ilyen. Mármint nem olyan nincs, hogy nem kormánypárti, hanem olyan, hogy független. Ugyanis ha valami nem kormánypárti, az nem jelenti azt, hogy független. Tudsz követni?
2019. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nincs független, esetleg valamelyik áruház szórólapja, de még az se biztos.
2019. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Emberek, a szavak jelentésével legyünk már tisztában...


Független az, ami nem áll párt irányítása alatt. Ilyenből azért van jópár.

(ahogy egy független képviselő is azért független, mert nem tagja egyik pártnak se)

Ettől még akár milyen ideológiát követhetnek. Vagy épp nem követnek, netán többfélét is.

Cikkeket emberek írják, akiknek a véleménye eltér, mégha azonos oldalon is jelentetik meg azokat.


"Ellenzéki" média nincs. Sosem volt ilyen párt. Se olyan oldal, ami az összes nem kormányon lévő pártot egy kategóriába venné.

2019. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Akkor tisztázzuk a szavak jelentését. Az, hogy egy sajtótermék kormánypárti, nem jelenti azt, hogy a kormány vagy kormánypárt irányítja. Az, hogy nem tartozik egy párt irányítása alá sem, nem jelenti azt, hogy független (szellemiségű).
2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ok, akkor olyat írjatok, ami NEM követi a jelenlegi kormány ideológiáját :) Köszi!
2019. jún. 6. 15:01
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Az MTV-n kívül mindegyik független. A HírTV a volt ECHO TV. Még ma is hívnak mindkét oldalról vitába embereket. Én nagyon szeretem a Pesti srácokat és a 888-at, mert kiegyensúlyozott és a valós híreket olvasni. Kedvelem még a Mandínert és az Origót is.


Az Index már nagyon ferdít, látszik hogy a külföldi liberálisok pénzelik, mert azt mondja amit azok hallani akarnak. A 444 pedig egyenesen gyűlölködő.

2019. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Atlatszo.hu

Hvg

168 óra

2019. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Magyar Hang [link]

Abcúg [link]

24.hu [link]

2019. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

"Az MTV-n kívül mindegyik független. A HírTV a volt ECHO TV. Még ma is hívnak mindkét oldalról vitába embereket. Én nagyon szeretem a Pesti srácokat és a 888-at, mert kiegyensúlyozott és a valós híreket olvasni. Kedvelem még a Mandínert és az Origót is."

Kérdező, ezt ne hidd el. Pont ezek azok a médiumok, amiket a fidesz fentről irányít.


Amihez nincs köze pártnak: hvg, index, 444, mérce, magyar hang, 24.hu (én ezeket szoktak olvasni, és ezekből össze is lehet hozni, hogy mi történik).

De van elvileg: válasz online, azonnali, rtl, és én fejből ennyit tudok, ami független.

2019. jún. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kizárólag a közszolgálati adók kormánypártiak. Mindig is azok voltak. Ha jönne bármilyen új kormány, akkor az őket szolgálná, mivel a vezetőséget mindig is cserélte az aktuális kormány.


Sajtó többsége viszont fideszpárti (nem azonos a kormánypártival). Másik kormány alatt is fideszpárti lenne. Persze, nem közvetlenül a párt irányítja, viszont olyanok kezében van, akiket a párt irányít. Párthirdetés jelenik meg rajtuk, vagy szavazz a pártra cikkek.


Független szó többféle módon is kategorizálható. Alapesetben az, ami nem áll irányítás, befolyásoltság alatt. Viszont ez itt a politika kategória, ebből a szempontból az, ami nem áll pártirányítás alatt, se más módon nem támogat pártokat megközelítés a pontos.

2019. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!