Miért van az, hogy lassan több cserediák és külföldi tanul a magyar felsőoktatásban, mint magyar?
Lassan, de csak nagyon lassan.
Amúgy van erre - több cserediák és külföldi tanul a magyar felsőoktatásban, mint magyar valami hiteles információd?
Erősen kétlem, erről mutass számokat(az se állja meg a helyét, hogy többen vannak az meg, hogy ösztöndíjjal jönnek pláne nem, legalábbis nem magyarral).
De amúgy meg a felsőoktatás is "ipar", ebből is lehet pénzt szerezni így a magyar államnak megéri "lehúzni" a külföldieket ha már itt akarnak tanulni(ez neked is jó, mert több pénz lesz a felsőoktatásba).
Melyik egyetemi tandíjra nem futja? Lehet levelezőn is végezni és arra egy év alatt össze tudja szedni az ember a pénzt. (felkapott helyeken is 250-300 ezer egy félév (Összesen 1,5-1,8 milla). Ha a lányotokat csak annyival tudjátok támogatni, hogy nem kértek a lakhatásért tőle pénzt meg adtok neki kaját akkor ennyit simán össze tud egy gyári melóval is 1 maximum másfél év alatt szedni)
Maradjunk a tényeknél!
"Öt év alatt több mint másfélszeresére nőtt a Magyarországon tanuló külföldi egyetemisták aránya, ami azt is jelzi, hogy egyre jobb a magyar egyetemek nemzetközi megítélése – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára. Rétvári Bence kiemelte: a felsőoktatás megerősítése miatt a kormány az elmúlt években növelte az egyetemek és főiskolák költségvetési támogatását, ami 2010-ről 2019-re 46,1 százalékkal emelkedett.
Az államtitkár ismertette: az Oktatási Hivatal adatai szerint 2012 és 2017 között 7-ről 12 százalékra nőtt a külföldiek aránya a teljes hallgatói létszámon belül. A magyar egyetemekre járó külföldi hallgatók legtöbbje (64 százaléka) Európából, 23 százaléka Ázsiából és 7 százaléka Afrikából érkezik az Eurostat vizsgálata alapján."
Ahogyan az Oktatási Hivatal olalán megtalálhatod azt is, hogy az előző tanévben (2017/2018 ősz) az összes egyetemi hallgató létszáma 283350 fő, ebből külföldi csupán 32309, vagyis 11%.
Amúgy a külföldi hallgatók létszáma nem a magyar hallgatók rovására történik, hanem a magyar egyetemisták mellett van egyre több belőlük. Nem a magyar ösztöndíjas, államilag finanszírozott helyeket kapják meg külföldiek, hanem fizetnek a képzésért. Ez annyit jelent, hogy számukra is megfelelő oktatásban részesülnek, nyilván nem magyar, hanem angol nyelvű képzésekre járnak, mert azokból is egyre több van és mindez olcsóbban, mint más országban.
Lemaradt az Oktatási Hivalal linkje:
A táblázatokból ezt kell megnyitni:
"2.1. A hallgatók száma képzési szintek és munkarend szerint (a 2017/2018. tanév nyitó adatai)"
#2
Sajnos nem olyan szép a kép tandíjak terén. Én tanárképzőre járok éppen levelezőre és bizony félévenként 340 ezer a tandíj. Ha mellé teszed a tanári fizetést, akkor az arány már nem olyan rózsás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!