Mit gondoltok erről?
A kőkorszak a tudomány jelenlegi állása szerint nagyjából 2,5 millió éve kezdődött. Eszerint 2,5 millió éve már élt a bolygón olyan (elő)ember, aki kőeszközöket használt.
Mégis, a mai értelemben vett civilizáció csak mintegy 12.000 éve kezdett el kialakulni. Eszerint történelmünk 99%-ában – gyakorlatilag a 2,5 millió év csaknem teljes időtartama alatt – az emberiség szinte egy makulányit sem fejlődött. Azóta viszont morzsányinak nevezhető idő alatt idáig jutottunk.
Most jön maga a kérdés: mi volt az oka ennek a hihetetlen változásnak, ami 12.000 éve “felébresztette álmából” az emberiséget?
A válasz a legkevésbé sem bonyolult, de annál meghökkentőbb: a patriarchális társadalom.
Aki hallott már a feminizmusról, valószínűleg hallotta a “patriarchális társadalom” szóösszetélt is, de nem valami pozitív összefüggésben. A feministák minden bajukat a patriarchális társadalomra vezetik vissza; ők valójában nem is az eredeti jelentésében használják a fogalmat, hanem nemes egyszerűséggel nőelnyomást értenek alatta.
A patriarchális társadalom valódi jelentése – újabb meglepő fordulat – mindössze az apaság intézményének elismerése, kiegészítve azzal, hogy a vagyon apai ágon öröklődik.
Miután lejöttünk a fáról, még mintegy 2,5 millió évig matriarchális rendszerben éltünk, ahogyan majom őseink. A nőstények szerepe egyértelmű egy anyajogú közösségben: ők nevelik utódaikat, abba senkinek semmi beleszólása nincs, viszont nem is kapnak támogatást senkitől. Maguk felelnek a gyermekeikért, azok egészségéért és táplálékáért is. A hímek szerepe sokkal “kuszább”: az alfahím felelős a csoport irányításáért és védelméért, de a többi hím egyszerűen teng-leng. A közösség peremén, funkció nélkül élnek, és amellett, hogy időnként megpróbálják elhódítani az alfa pozíciót, nem sokmindent csinálnak. Nem motiválja őket semmi, hogy bármit is tegyenek. Amíg egy hím nem alfa, addig semmilyen joga nincs semmire, miért is vállalna bármilyen felelősséget?
Nem nehéz rájönni, hogy ezekben a hímekben hatalmas kiaknázatlan potenciál rejlett, míg a nőstények erőn felül dolgoztak saját maguk és utódaik érdekében.
A matriarchális társadalomban a “család” nem azt jelentette, mint manapság. A család az anya volt és az utódai; férfi egész egyszerűen nem kapcsolódott hozzá sehol.
És itt jött el a különleges újítás, a patriarchális társadalom: a matriarchális rendszert, és a hozzá kapcsolódó “csordajelleget” felváltotta a kisebb, férfiközpontú családok közössége. A változás lényege abban állt, hogy immár a gyermek apja is a család részévé vált, és így felelőssé vált nemcsak az utódokért, de az anyáért is. A korábban kiaknázatlan potenciált így sikerült munkába fogni; a férfiaknak hatalmas motiváló erőt adott, hogy saját családjuk lehetett – nem kellett az alfa pozícióért küzdeni a párosodás jogáért.
Természetesen ez a rendszer magával hozta azt a változást is, hogy immár egy férfihoz egy nő tartozott. Míg más (az alfa) gyermekeiért a férfi nem hajlandó dolgozni, addig a saját gyermekeiért már igen. Így viszont biztosítani kellett a férfiakat, hogy az adott gyermek tényleg a sajátjuk.
Eljutottunk hát a házasságig.
A házasság valódi szerepe ez: biztosítani a férfit, hogy a gyermekek az övéi, és ezzel motiválni őt a nő és a gyermekek érdekében végzett munkára.
A feministák előszeretettel hangoztatják, hogy a házasság szexuális értelemben “elnyomja a nőt” (ez valamilyen szinten igaz is, bár eléggé kifacsart gondolkodást feltételez, hogy a feministák alapvető joguknak tartják a promiszkuitást). Azt viszont elfelejtik hozzátenni, hogy a házasságban a nő részesül a férfi által elvégzett munka hasznából, amire egyébként semmilyen lehetősége nem lenne. Állami szociális juttatások hiányában gyermekeket nevelni kőkemény feladat. Nem véletlen, hogy a házasság annyira népszerű volt a nők körében – gyermeket mindenképpen szerettek volna szülni, de csak a házasság biztosíthatta számukra, hogy ne kelljen kínkeserves munkával egyedül boldogulniuk a gyermekneveléssel. (Ne felejtsük el, hogy a régebbi korokban az erőforrások nagyságrendekkel szűkösebbek voltak, és a mai értelemben vett munkalehetőségek sem léteztek, tehát gyermekeket etetni évi 365 napos mezőgazdasági és ház körüli munkát jelentett.)
Ahol a férfiak nincsenek motiválva a munkára, ott a társadalom nem fejlődik; kítűnő példa erre az előző században felfedezett megannyi “primitív” kultúra, illetve azok a közösségek, ahol a patriarchális rendszer megbomlott: indián rezervátumok, gettók, stb.
A fehér ember azért hagyta le technikai és társadalmi fejlődésben embertársait, mert sokkal szigorúbb patriarchális rendszerben élt. (Nem véletlen a kereszténység makacs ragaszkodása a házasság szentségének egyben tartásához.)
Nézzünk tehát most egy teljesen új nézőpontból a feminizmus azon kezdeményezésére, hogy a patriarchátust megsemmisítve visszaállítsuk a matriarchátust.
A házasság intézményének szétverése, a válás lehető legkönnyebbé (és a férfi számára lehető legkedvezőtlenebbé) tétele, az államilag támogatott egyedülálló anyák és homoszexuális örökbefogadók mind-mind a patriarchális rendszer ellen hatnak. Ezeknek a férfiakra gyakorolt demotiváló hatása egész egyszerűen tagadhatatlan. Nem csak egyre több férfi veszti el érdeklődését a család és a munka iránt, de egyre több gyermek nő fel apa nélkül, és ennek káros hatása beláthatatlan a társadalomra nézve.
Nem nehéz megjósolni, hogy ha minden férfit sikerül elszakítani családjától, tehát a férfiak túlnyomó többségét sikerül demotiválni a társadalom építésével kapcsolatban, akkor a nők igencsak kemény idők elé fognak nézni.
Természetesen a feministáknak fogalmuk sincs a matriarchális és a patriarchális rendszer működéséről és különbségeiről, különben eszük ágában sem lenne a patriarchátus vesztére törni.
Illetve…
Minden rosszindulattól mentesen, teljes tárgyilagossággal meg lehet állapítani, hogy a feministák elképzelései egoisták és önzők. A patriarchális rendszer hátrányait (házassági kötöttség, az apa gyermekhez fűződő jogainak tiszteletben tartása) teljes mértékben igyekszenek megszüntetni, miközben a rendszer előnyeit (a férfiak munkája, anyagi támogatása) teljes mértékben megtartanák.
Nem véletlen, hogy a nyugati kultúrkörben annyira elterjedt nemcsak a gyerektartási díj, de a nőtartás (alimony) is. A feministák számára így a legmegfelelőbb a rendszer: kedvük szerint házasodhatnak és szülhetnek gyereket, és aztán bármikor elhagyhatják a gyermek apját, annak a gyermekhez fűződő jogait megtagadhatják – de továbbra is részesülhetnek a férfi munkájának gyümölcséből.
Ez kiegészül azzal, hogy az egyedülálló anyákat az állam támogatja, és máris kibontakozik a szemünk előtt egy olyan rendszer, amiben a nők a matriarchátus és patriarchátus együttes előnyeit élvezik, miközben a férfiak mindkét rendszer terheit és hátrányait nyögik.
A kérdés csak az, hogy milyen jogon kényszeríti az állam – kényszeríttetik a nők – a férfiakat arra, hogy minden joguktól megfosztva mégis teljesítsék “kötelességeiket”.
Lehülyézték itt azokat akik nem olvasták végig ezt a kisesszét, de miután végigolvastam azt mondom hogy annak volt több esze aki nem pazarolta erre az idejlét.
Nem akaroka akkora barom lenni, hogy egy ömlengős válasszal még több időmet pocsékoljam pláne, hogy a halálnál is biztosabb, hogy kérdező nem azért írta ki ezt a kérdést, mert nyitott az ellenkező térfél érvelésére, de a reakcióm ennyi:
A kezdetleges társadalomról alkotott konteód (-vagyis nem a TE konteód, kimásoltad ezt az egészet valahonnan) semmit sem ér. Nincs alátámasztva semmivel. Nem érdemes reakcióra. Az meg orbitális baromság, hogy a fehér ember lenne a teremtés alfája és omegája. A tudomány a közel-keleten és kínában kezdődött,és a kereszténység sem fehér vallás. Aki ezt írta szerintem még mindig nem ment át 5.es történelemből.
És nem tartom érdemnek a társadalmat amit a férfiak építettek.
Majdnem minden szokásunkat és ideológiánkat erőszakkal és elnyomással alkották meg. Marha könnyű azt mondani, hogy "hé!!!! mi csináltunk ám mindent!!!!" miközben ez csak úgy volt lehetséges, hogy a legtöbb ősanyánkat az elé a választás elé éllították, hogy vagy egy férfi alattvalója lesz, vagy meghal/ki lesz közösítve. Másokon parazitáskodva könnyű feljebb jutni. Ebben nincs dicsőség. Egyetlen egy híres-neves férfinak sem kellett életében egy napot sem azzal töltenie, hogy ellássa magát, vagy hogy foglalkozzon a gyerekeivel. Az apaság elvételét kéred azámon a csunya feministákon? Sosem voltatok érdemleges szülők. Soha. Most lenne rá lehetőségetek, hogy egyenrangúak legyetek az anyával, és 50-50%ban kivegyétek a részeteket a gyereknevelésből, sőt, most vállalhattok először TI nagyobb szerepet a gyereknevelésben úgy, hogy ti maradtok otthon gyerekkel, de ez a szemetekben még mindig szánalmas csicska papucslét. Ne beszélj a családról, meg a gyerekről, miközben a legtöbb férfinak ez még mindig csak hobbikategória.
El sem tudjuk képzelni, hogy hol tatrana ma a tudomány és a társadalom, ha nem lett volna minden egyes nő kizárva a tudományos és politikai életből. Elképzelhetetlenül dühít minden egyes ősanyánkban rejlő lehetőség, amit az ősapáink megtagadtak tőlük, te pedig azt sem tudod, hogy hogy borulj le előttük.
Haladás pedig minidgi is létezett, és mindig olyan ütemben haladtunk, amennyire csak a körülmények engedték. (Körülmények = ti, a véget nem érő ostoba háborúitokkal, és az általatok feltalált elnyomással) Hiába lett volna az emberiség a kezdeti szakaszában a legf.a.szlóbálóbb hímsoviniszta társadalom, nem haladhattunk volna gyorsabban, mert rendkívül kevesen voltunk, és szaporodnunk kellett, márpedig egy hozzánk hasonló ostoba majomivadék fajnak egy bolygót benépesíteni nem 2 év, és nem is 2000 (más lenne a helyzet ha mondjuk baktériumok lennék).
De tudod mikor kezdett el fejlődni a tudomány úgy istenigazából? Amikor a nők is elkezdhettek részt venni benne. Érdekes.
Na mindegy... Végül csak egy ostoba barom voltam, aki bekezdéseket gépel a semmiért.
"Az meg orbitális baromság, hogy a fehér ember lenne a teremtés alfája és omegája."
Ezt a szöveg sem írta, azt írta, hogy azért fejlődött a fehér ember társadalma gyorsabban, mert szigorúbban betartott egy szabályt.
"És nem tartom érdemnek a társadalmat amit a férfiak építettek."
Szóval ellene vagy a fejlett civilizációknak. Rendben. Viszont akkor ne csak a szád járjon, menj barlangba lakni.
"Másokon parazitáskodva könnyű feljebb jutni. Ebben nincs dicsőség. Egyetlen egy híres-neves férfinak sem kellett életében egy napot sem azzal töltenie, hogy ellássa magát, vagy hogy foglalkozzon a gyerekeivel."
Hidd el, képesek lettek volna rá, csak nem voltak rákényszerülve. Léteznek egyedülálló apák, és bűnözési és más statisztikák alapján még jobban is végzik a szülői feladatokat, mint az egyedülálló anyák.
"Most lenne rá lehetőségetek, hogy egyenrangúak legyetek az anyával, és 50-50%ban kivegyétek a részeteket a gyereknevelésből, sőt, most vállalhattok először TI nagyobb szerepet a gyereknevelésben úgy, hogy ti maradtok otthon gyerekkel, de ez a szemetekben még mindig szánalmas csicska papucslét."
Egy kapcsolatban a hagyományos nemi szerepek megfordítása nem működik. A nő egy idő után elkerülhetetlenül elkezdi megutálni a férfit, parazitaként kezd gondolni rá.
"De tudod mikor kezdett el fejlődni a tudomány úgy istenigazából? Amikor a nők is elkezdhettek részt venni benne. Érdekes."
:DD
Biztos ezért volt, nem pedig azért, mert könnyebb eljutni a gőzmozdonytól a részecskegyorsítóig mint a szakócától a gőzmozdonyig.
Végezetül, látom te se írtál (nem tudtál?) olyan valaha vagy ma létező matriarchátust írni, ami nem egy primitív sz*rfészek.
Hát, ha ez a szép világ, amit a férfiak építettek fel, akkor tényleg érdemes lenne a nőkre bízni most már. Gyilkoljuk/gyűlöljük egymást, a természetet, az állatokat, miközben az emberek iPhone-t sütögetnek a sütőben, meg sajtot dobálnak a gyerekükre szórakozásból.
Lehet neked a matriarchális kultúra szarfészek, meg primitív, de az biztos, hogy nem szarnak a házba, amiben esznek, lásd szép civilizációnkat. Amúgy meg hová akarsz még fejlődni? Termodinamika második törvénye megvan? Egy végtelen fejlődésen alapuló rendszer nem fenntartható.
+ nem tudom, ki írta az agymenést, de nincs fogalma a feminizmusról. Vagyis a feminizmusnak egy extrém ágát vette, kihagyva, hogy nem minden feminista ilyen.
A fejlődés bizonyos embercsopotok szenvedésével jár, ezzel nem lehet mit csinálni. Ahogy Louis C.K. mondta: "you can have candles and horses and be a little kinder to each other, or let someone suffer inmeasurebly far away, just so you can leave a mean comment on YouTube while you're taking a shit" Viszont ha ezt nem csináljuk, akkor soha sem fogjuk elérni a transzhumanizmust, ami viszont több embert tenne boldoggá, mint eddig bármi bármikor.
"Egy végtelen fejlődésen alapuló rendszer nem fenntartható."
Ezen a bolygón valószínűleg nem, de dolgoznak ezen is. Űrutazás, post-scarcity economy elérése, stb.
Érdekes, hogy akik mindig arról pofáznak, hogy a törzsi népek nem szarnak a házba amiben esznek, csak annyit vesznek el, amennyi az életben maradáshoz szükséges (mintha jó lenne így élni), összhangban élnek a természettel, stb. azok az emberek sem mennek el a civilizációból, hogy ezekkel az emberekkel éljenek.
Szóval ha már nem mész veük élni, akkor jó lenne egy kicsit megbecsülni a férfiak munkáját. Nem olyan nehéz, néhány feminista is képes rá: [link]
#38:
Nem vicces. Nem vagyok fideszes.
Ezoterike oldalakon azt olvastam, hogy a 2.5 millió év alatt egyszer már csúcsra járt az emberi civilizáció (akármit is jelentsen ez), akkor volt egy atomháború, annak során minden elpusztult és újra kezdte az emberiség a kőszerszámoktól és a tűztől. Mert állítólag találtak kőszénbe ágyazódott csavart, kalapácsot és Nájki cipőtalpat, ami mindezt bizonyítja.
Úgy vettem ki a kérdező szavaiból (olyan szorgalommal, mint ojjektumm a vízbűl a zoxigént), hogy azért indult be nagyon az emberiség, mert otthon az asszony kapacitálta apjukat, hogy: - Kezdjél már magaddal valamit! Te szánalom! Ne csak ülj ott'é ! Találd már fel a gőzgépet, meg az iparosodást! Ha estig nincs itt iparosodás, akkor nem lesz vacsora! Mehetsz vissza anyádékhoz lakni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!