Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik a liberális demokrácia...

Akik a liberális demokrácia ellen vívják elkeseredett háborújukat, azok mégis mit szeretnének helyette?

Figyelt kérdés
Komolyan Oroszország és Kína a példakép?

2019. febr. 6. 23:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
14%

Oroszország pl. közelebb áll a liberális demokráciához, mint a legtöbb európai ország. Ott szólás- és véleményszabadság van, és nem rágja az emberek szájába a média, hogy kire szavazzanak, nem utolsó sorban pedig közvetlenül választják az emberek a vezetőiket. Itt csak a helytartókat választjuk, akik úgyis csak a főnökeik parancsait hajtják végre, a főnökei pedig minden nagyobb pártnak ugyanazok.

Kína kb. az EU-val megegyező szinten demokratikus.

Egyébként én nem vagyok demokráciapárti, mert az emberek nem tudják, mi a jó nekik, de a mostani diktatúra a demokráciánál is rosszabb.

2019. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%
11: Nagyon sürgősen állj le azzal, hogy fájdalomcsillapítókra tömény alkoholt iszol. Még, ha nem is így van, inkább hazudj, hogy ezt teszed, mert kevésbé égeted be magadat.
2019. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Amit az "illiberálisok" szeretnének az a globalizációellenesség, befelé fordulás. Nincs olyan "történetük" a világ számára, mint amilyet a liberalizmus, a kommunizmus, vagy épp a fasizmus nyújt(ott). Attól függetlenül hogy ezen politikusok nem ritkán leépítenék a liberális demokráciát, és oligarchiákat építenek (ld. Putyin), maguk a szavazók nincsenek az alapvető emberi jogok meg a szaban piac ellen, csak szeretik nacionalista szólamokat amit hallanak. Inkább úgy mondanám hogy egymás mellett lévő bástyákat akarnak, akik nem feltétlenül utálják egymást (bár az se baj ha mégis), de azért van vizesárok körülöttük.


Most nem csak Magyarországra, hanem Trumpra, Brexitre, meg az egész világ illiberalizmusára vonatkoztatva... Szerintem az lehet a háttérben, hogy 1938-ban (mindegy hogy fasiszta, kommunista, vagy liberális rendszerben éltek) a "kisember" a propagandaplakátokon erős, férfias bányászokat meg acélmunkásokat látott, és azt gondolta magában hogy "ez én vagyok! én vagyok a jövő!". Ma pedig a "kisember" újra fontosnak akarja magát érezni. Még ha nem is fogja fel hogy mit jelent a jövőjére nézve mondjuk a mesterséges intelligencia, akkor is tudja hogy régen jobban őróla szólt a világ. Egy globalizációellenes, nemzeti és vallási történetekre építő szólam pedig könnyen megszólítja őket.

2019. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Az a fránya nyugat már vagy fél évszázada vagy több ideje mondják h hanyatlik aztán mégsem akar elbukni :DDDDD


A nyugat mindig is jobb hely lesz mint a diktatórikus putrik.


Jaaa amúgy Magyarország mióta kelet Európa?

Közép-Europa. És mindig is közelebb álltunk a németekhez mint a ruszkikhoz.

2019. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
24%
Csak egy kicsit kevesebb Conchita Wurstot, nem fehérek pozitív diszkriminációját, rasszistázást, antiszemitázást, testszégyentelenítőzést, jogvédelmet, transznemű szépségkirálynőt, férfiellenességet, analfabéta bevándorlók százezreinek támogatását havi félmilliókkal, no go zonát, és miegymást.
2019. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Pl az unortodox demokrácia sokkal jobb annál mit t ekínálsz. A weimari németország így erősödött meg a semmiből, pedig nemkaptak egy lóvét sem kívülről.


A demokrácia a választás szabadságáról szól.


A magyar ázsiai nép. Tessék megnézni hol volt az őshaza. A szocializmusban is így éltünk és jobban mintmost. A belénk ivódott genetikát nem lehet 30 év alatt megváltoztatni

2019. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Gyépésmérnök

Te amúgy láttad már, hogy mi megy az orosz nagyvárosokban?

https://www.youtube.com/watch?v=XQBWyVpHJgI

https://www.youtube.com/watch?v=odYGLZkD_xw

2019. febr. 7. 09:17
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

#11


"közvetlenül választják az emberek a vezetőiket"


Oroszországban a vezetők választják magukat.


Szegény nyugati liberális demokrációk, hiába szidják őket évtizedek óta, csak nem akarnak összedőlni. Sőt, köszönik szépen, jobban vannak, mint valaha. Az illiberális demokráciák, az autokráciák, és a diktatúrák pedig, kevés kivételt leszámítva, azok az országok, ahol éheznek, szomjaznak, és középkori állapotok uralkodnak.

2019. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező: hiába mondod nekik, majd jönnek azzal, hogy ez csak propaganda, Oroszországban nem élnek mások, csak oroszok, nincsenek muszlimok, ha van is, azok már beilleszkedtek, ami Nyugaton elképzelhetetlen, stb.
2019. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, de lehetne jobb is a helyzet, túltolták a liberalizmust, a liberalizmusnak is van határa. Kérdés, hogy mi lesz a jövőben, jó-e, ha egy nemzet elveszíti a többséget saját hazájában, és más bőrszínű emberek kerülnek többségbe. Mi lesz a gazdasággal, közbiztonsággal, közérzettel. És hogy egy negatív példát is említsünk: Dél-Afrika. Atomhatalom volt, ma a béka feneke alatt van a gazdaság, közbiztonság, a fehérek életveszélyben élnek, már pár év liberális demokrácia megtette a hatását a csúnya fasizmus után. Svédország, Franciaország, Németország, Anglia, Hollandia sincs jó állapotban közbiztonság terén.
2019. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!