Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha kitörne a világháború...

Ha kitörne a világháború akkor az Antarktiszon is lehetséges valamilyen konfliktus?

Figyelt kérdés
2018. júl. 24. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Igen.

Az Antarktisz összes lakója éppen úgy belehalna ha atomháború lenne, mint mindenki más a Földön.

Az Antarktiszon katonai bázisok vannak, akkor is ha ezek nem nyilvánosak, azok megtelnének katonákkal, a kutatóbázisokat egyik másik fél a magáénak nevezné ki és a kutatókat onnan azonnal hazaküldenék/hoznák és azokat is katonai bzisokká tennék. De ha ott valamiféle ember-ember elleni küzdelemregondolsz, akkor szólnék, hogy hatalmasak a távolságok és igen kevés az ember (úgy 1 fő/négyzetkilométer, az is inkább 100-200 négyzetkilométerenként együtt) és igen nagyon hideg van. Szóval az szinte kizárt. Inkább támaszpontok lennének a hadihajók, tengeralattjárók és rakéták számára.

2018. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1# Eddig már több száz vagy ezer atombombát robbantottak fel és mindenki jól van. Nem olyan könnyű ám kiirtani az életet még atomfegyverekkel sem. Az atomháborút nem úgy kell elképzelni hogy kilövik a tölteteket és 10 perc múlva vége a világnak. Maradna nagyon sok rész a földön ami nem lenne szennyezett (pl Szibéria, Antarktisz, Csendes Óceáni Szigetek és ritkábban lakott részek, valamint ott vannak az atombunkerek is.

A kérdésre válaszolva az Antarktisz katonailag semleges terület, ezt egyezmények szabályozzák nincsenek rajta katonai támaszpontok.

2018. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy az atomháború tekintetében nagon el vagy tévedve.

A kísérleti robbantások többsége kis töltetekkel történt meg és vagy a föld alatt vagy a tenger mélyén robbantották fel őket, csökkentve ezzel a hatásukat. Időben és térben egymástól távol voltak a felszíni robbantások is, ezért nem okozhattak egymással összeadódó és egymás hatását fokozó eredményt.

Nézd meg hogy milyen következményei voltak a Csernobili erőmű katasztrofájának, ahol nem is robbant fel a reaktor, csak kigyulladt és az égés juttatta a sugárzó anyagot a légtérbe meg a környező területekre, vagy mekkora területet tett lakhatatlanná a Fukusimai erőműbaleset, ahol szintén csak megsérült a hűtővízrendszere és szivárog a sugárzó víz a tengerbe a cunami miatt.

Ha egy atomhatalomra atombombát lőnek ki, akkor nem 1 bombával válaszol rá, hanem azonnal az összessel, nehogy a következő bombát is legyen lehetőségük kilőni. Persze azok akkor is kilőnek még amennyit tudnak, majd egyszerre robbannak fel mindketten.

Pontosan az tartotta vissza eddig az atomfegyverek bevetésétől az országokat, mert nagyon jól tudják, hogy kis atomháború nem létezik. Ha egyszerre sok atombomba felrobban a felszínen, a kívánt pusztító mérettel, akkor a kikerült sugárzás egyrészt a légtérbe kerülve szépen körbe járja a Földet és minden pontjára sugárszennyezett esők és porfelhők jutnak majd, másrészt a légtérbe kikerült apró szemcsék beavatkoznak a Föld időjárásába is. Megnövelik az üvegházhatást, először melegedni fog minden, majd ahogy a felső rétegekben elterül a por, a Nap sugárzása már nem fog megfelelő mértékben eljutni a talajszintre és nem melegíti fel a Földet - nagyon hideg lesz. A nukleáris tél mértéke a felrobbant töltetektől és attól is függ, hogy hol robbantak fel, mennyi por kerül miattuk a levegőbe.

De sehol nem áll meg az atomrobbanás hatása, hidd el, hogy azoknak a kísérleti robbantásoknak is megszenvedtük már a következményeit, csak nem egyszerre és rövid idő alatt. Nem gondolkodtál el még azon miért is van az elmúlt 50-60 évben annyi rákos megbetegedés szerte a Földön? Honnan tudod, hogy nem járult hozzá sok sok ember betegségéhez a kísérleti robbantások okozta sugárszennyeződés?

2018. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a pingvinek megtámadnak Ausztráliát.
2018. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!