Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik Orbánt hibáztatják,...

Akik Orbánt hibáztatják, amiért nem élünk nyugat-európai színvonalon, azok néha felteszik maguknak a kérdést, hogy ők vajon mit tettek annak érdekében, hogy az ország előrébb jusson?

Figyelt kérdés
Vagy csak másokat tudnak hibáztatni?
2018. júl. 11. 12:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Igen, húzom az igát, mint az ökör és nem lopok ezermilliárdokat.

Örülök, hogy segíthettem.

2018. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Mit tesznek?

Dolgoznak napi 8-12 órát,és a fizetésük felét leadózzák!


Mondjuk ennyit tesznek!

És nem ők kérik,hogy vidékre minimálbéres bérkínálattal legyenek itt összeszerelő üzemek!

2018. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%

#2

Felét? Háháhá!

2018. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Ezt inkább a 90 es évek utáni kormányokon kellene leverni mert ők adták el az állami vagyont rövidtávú megoldásként hát ez lett az eredménye. És ebben ugyan úgy bűnös az egész ország hogy akkoriban ezt a privatizálósdit támogatta is
2018. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Általában semmit.

A 2. válaszoló például 30 évesen életében nem dolgozott.

A többi is ráment valami minimálbéres állásra, aztán várja a megváltást.

Nyugatnak azért megy jól, mert alap az átlag németnek, hogy minimum diploma.

Itt az érettségi is már luxus, szakma ydiploma végképp.

Ha mégis leesik valami, tuti hogy egy piacképtelen, huszadrangú szar.

Így nem lehet haladni.

2018. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igen? És azt amúgy vágod, hogy sikeres országokban kapitalizmus és piacgazdaság van, nem állami kontroll tervgazdasággal? A privatizáció teljesen normális volt, az nem stimmelt, hogy aprópénzért osztogatták szét az állami tulajdont. De még ez sem jelentette azt, hogy teljesen reménytelenné vált mindent, mert 2010-től kezdve valamilyen pénzekből csak multimilliárdossá váltak a fideszes körök.

2018. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 árokpart ***** válasza:
73%
5-ös. Ekkora baromságot ne beszéljél már. Pont, hogy Németország, Ausztria és Svájc volt mindig is a keleti országok példája a tekintetben, hogy ott az egyszerű szakmunkás vagy érettségit szerzett ember is polgárként él. A megélhetésen túl számos lehetőségei vannak, voltak mindig is nyaralás, akár 2 ingatlan fenntartása, a gyerekeit jó iskolába tudja még járatni. Ne mondd, hogy nem láttad azokat a filmsorozatokat amiket nálunk a rendszerváltás elején vetítettek német meg osztrák családfilmek. Jó nem dokumentumfilmek ezek, de akik kint élnek ők is megerősítik ezt. Ezek az országok indították el a szociális piacgazdaságot. Ha mindenkinek dipomája lenne akkor ki végezné el azt a munkát amit nem robotizáltak. Mondom ezt diplomásként. Voltunk a 90-es évek vége felé énekkarunkkal fellépésen Németországban. Az ottani egyszerű önkormányzati munkás is tagja volt a kórusnak és középkategóriájú Mercédessel járt. A lakásukban a spájzban rengeteg élelmiszer, italok, üdítők, dobozos sörök, gyönyörű szobák a gyerekei egy vidéki gimnáziumba tanultak és egyetemre készültek.
2018. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én amit tudok, megteszek az országért, ha ezzel mindenki így lenne, akkor már nyugati életszínvonal lenne itt. De akinek a legnagyobb a befolyása, az egy bűnöző aki pusztítja a nemzetet.
2018. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
Ezt bírom az oldalban, ide jönnek okoskodni, írnak pár sort de közben lövésük sincs, mit is firkantanak, kíváncsi vagyok azért, hogy kik ülnek a túlsó felén? ami szerintem nem lenne meglepő, csak pár unatkozós aki nem tud jól dolgában, mit csináljon a szünetben! De tisztelet a kivételnek.
2018. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom ugyan azt mint mindenki más. Napi 10-15 órát dolgozom, nem látom a családom p*csa pénzért, annyi pénzért, hogy épp tudjak a gyereknek venni egy nyomorult csokit még. Természetesen hó végére nemhogy félretenni nem tudunk, de van 1-2-3 nap amikor konkrétan nincsen pénzünk.


Egy Német egyszer azt mondta nekem, hogy ha nincs pénzed miért nem dolgozol? Elmondtam neki mit csinálok, és kinevetett. Nem rosszindulatból, hanem mert nem hitte el. Elmondtam neki még egyszer, és gyerekek..látnotok kellett volna azt az arcot amit vágott. Döbbenet, sajnálat, kétségbeesés. Na ezen meg én röhögtem egy jót, mi így élünk. Viva la hungária

2018. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!