Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogy viseltétek a szombati...

Ti hogy viseltétek a szombati munkanapot? Mi a véleményetek a munkanap-áthelyezésekről?

Figyelt kérdés

Nálunk a dolgozók negyede szabin volt (állami szféra). Ha már mindenképpen át akarnak helyezni munkanapot, nem inkább 28-ára kellett volna? Akkor megmaradt volna ez a hétvége normálisnak, a jövő hétvégén pedig lett volna egy háromnapos ünnepi hétvége, aki pedig négynapost akart volna, vett volna ki egy nap szabit. Mint ahogy sokan most is kivették a szombatot, mert egy egynapos hétvége elég rövid egy hatnapos munkahét után...

Megjegyzem, régen nem volt divat átrakosgatni a munkanapokat, ha keddre vagy csütörtökre esett az ünnep, akkor a hétfő vagy a péntek munkanap volt.



#szombati munkanap #munkanap-áthelyezés #ünnepi hétvége
2018. ápr. 22. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nehezen. Sajnos nálunk nem volt lehetőség, hogy ne menjünk be dolgozni (oktatási intézmény). Így aztán bementem, megtartottam az órákat, és bár fáradt voltam, meg a diákok is, de végül jó hangulatban teltek az órák.


De sokkal megerőltetőbb ez, mint a normál helyén lenne, ráadásul előre dolgoztatják le az emberekkel a hosszú hétvégéket. Ha le kell húznod egy 6 napos hetet, meg utána még egy nomrmál munkahetet, a hosszú hétvégére már a végkimerültség határán vagy. Nem éri meg. Régen nem is volt divat ez, helyesen.

2018. ápr. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Akkor mit szólnál, ha a kereskedelemben dolgoznál?

Ott nincs 3 meg 4 napos hétvége, szombaton és vasárnap is kell dolgozni, elvégre kiharcoltátok a vasárnapokat.

Én mentős vagyok, a feleségem üzletben dolgozik, jószerivel 2 napunk sincs soha, az meg hogy egyszerre lennénk szabadok eszünkbe sem juthat. A te problémáddal szívesen cserélnénk!

2018. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 2. válaszoló! 1-es vagyok megint.


Köszönöm, hogy megosztottad velünk kedves észrevételeidet. Amit nem említettem, mert nem tartottam fontosnak, és nem tartozik a kérdés témájához, de ha már elítéltél, akkor elmondanám, hogy egyetemről van szó. Ahol az oktatás csak 1 feladat, a másik a kutatás. Nagyjából minden nap reggel 7-től este 8-ig szoktam dolgozni a munkahelyemen (amiből 8 órát fizetnek, mert egyébként kötetlen munkaidőben dolgozom + külön az idegen nyelvű oktatást), egész évben 1 napot sem voltam szabadságon (papíron persze igen, de gyakorlatilag nem, mert ugye kötetlen munkaidő), mert egész nyáron kísérlet volt, hétvégén is. Kibírtam. Egyébként 40+ nap szabadságom lenne, de nem hogy azt nem veszem ki, hanem heti 70-80 óra körül dolgozom, és sokszor a hétvégét is a munkahelen töltöm. Szabadidő (és valószínűleg fáradtság) tekintetében így szívesen cserélnék akár veled, akár a pároddal, de egyébként nem, mert én szeretem a mostani munkámat.


Mellesleg, bár semmi közöd nincs hozzá, de orvosi egyetemről van szó, magam is dolgoztam sürgősségi osztályon is, 24 órás ügyeletekkel, karácsonykor, ünnepek alatt is. Így annyira nem tud meghatni, hogy te mentő(s) vagy...


Ma épp hajnali 4-ig készültem az előadásaimra, de reggel 8-kor már fent voltam, és a kertben dolgoztam. Most meg bejöttem, és készülök tovább az óráimra. Mert amikor nem vagyok bent a munkahelyemen, akkor is dolgozom. A tegnapi egyébként egy lazább nap volt, és tényleg jó hangualtban telt, mint írtam is. De attól én még fáradt vagyok. De a munkámat szeretem, és nem is panaszkodom, de amikor mesterségesen fentről beleavatkoznak az ember amúgy is feszített munkarendjébe az előre ledolgoztatással, az nem tetszik. Ez a véleményem. Jogom van hozzá.


Szóval köszi kedves soraidat, de nem hiszem, hogy rászolgáltam a kioktatásra.


Engem sem kötelezett senki, hogy ezt csináljam, de ezt választottam, és szertem is. Téged és a kedves feleségedet sem kötelezett senki, sem arra, hogy mentő(s) legyél (lehettél volna akár tűzoltós vagy rendőrös is), meg őt sem, hogy kereskedelemben dolgozzon. Ezt vállaltátok, és nagyon jól tudtátok, hogy majd lesznek hétvégék is, amikor dolgozni kell. Mellesleg a kereskedelemben nagyobb fizetésért is mint egyébként. Mentőkről nem tudok nyilatkozni, de orvoskémnt az ügyeleti díj pl. jóval kevesebb volt, mint az órabér, miközben a munka a sokszorosa volt. Ebben együttérzek veled. De ha nem tetszik, nem kötelező csinálni. Ha annyira utáljátok a munkátokat, hagyjátok ott. Ti is nyugodtan dolgozhatnátok bárhol máshol, akár ott is, ahol én. De gyanítom, hogy így már nem is tetszik annyira...


Az helyett, hogy engem szapulsz, meg panaszokdás helyett legközelebb a kérdésre válaszolj inkább, mert az nem sikerült :) A kérdés az volt, hogy hogy viselted a szombati melót, nem az, hogy mi a véleményed rólam.


Mentőtisztként vagy ápolóként (mert olyan szakma nuincs, hogy mentős!) meg elég nagy baj, hogy ennyi empátiával rendelkezel, és 0 információ alapján elítélsz másokat. A betegekkel is ezt csinálod? Pedig már 10 éve is azt hittem az egészségügyben, hogy nincs már lejjebb, de úgy tűnik, van...


Legközelebb gondolkodj (ha szoktál olyat), mielőtt ítélkezel mások felett!

Szép vasárnapot neked és párodnak :)

2018. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

1-es ne haragudj, de nem olvastam végig ezt a betűhalmazt, mert fáradt vagyok és dolgom van, csak most ebédelek.

Szeretnélek biztosítani, hogy a válaszom nem neked szólt, hanem a Kérdezőnek.

Ha neked reflektáltam volna, az jeleztem volna a szokásos módon(#1)

További szép napot!

2018. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

#3:

Én nem haragszom, és mindegy is, hogy a kérdezőnek szólt vagy nekem, akkor is érvényes ugyanaz a betűhalmaz. Ha annyira szívesen cserélnél a problémájával, akkor menj oda dolgozni, ahol ő is dolgozik! Asszony is menjen. Egyéb kérdés?


Vagy úgy gondolod, hogy a kérdezőt elítéheted? Milyen jogon? Ne ítélj, hogy ne ítéltess...


A kérdésre meg még mindig nem válaszoltál...

1. Ti hogy viseltétek a szombati munkanapot?

2. Mi a véleményetek a munkanap-áthelyezésekről?


De nyilván arra volt időd, hogy háborogj egyet, meg arra is, hogy most nekem válaszolj, úgy, hogy a hozzászólásomat már lusta voltál elolvasni (vagy legalábbis azt mondod).


Neked is szép napot, és jó étvágyat! :)

2018. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

4-es

Amikor a "fontos ember" azt hiszi, hogy minden róla szól!:D

Az nem baj, hogy nem ő írta ki a kérdést, védekezik és támad. És sajnos ez a mentalitás van többségben! Csak én, ...én, ...én, ...

2018. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Inkább 5-ére kellett volna áthelyezni, és akkor a hosszú hétvége is megmaradna, illetve nem 6 napos munkahét lenne, hanem 4.

Az, hogy a hétfő szabadnap, az önmagában nem gond (4 összefüggő napot jobban ki lehet használni).

Egyébként személy szerint nem mentem be órára. De ha a hétfő maradna munkanap, akkor sem mennék be, 1 napért nem érdemes utazgatni.

2018. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az egyest és a hármast. Pont ilyen történet(ek)re voltam kíváncsi.
2018. ápr. 24. 00:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!