Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Személyi igazolványt mennyivel...

Személyi igazolványt mennyivel a lejárta előtt lehet csináltatni? És az ügyfélkapun keresztül lehet?

Figyelt kérdés

vagy ezt csak személyesen lehet intézni? (októberbnen jár le de mivel össze-vissza vagyok az országban, jó lenne gyorsan elintézni, csak nem tudom, mi erre a szabály)

köszi


2018. ápr. 17. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Érvényesség lejárta miatti cserét akkor lehet kérni, ha az érvényességi idejéből legfeljebb 60 nap van hátra.


Bármikor lehet kérni, ha a személyazonosító igazolvány tároló eleme ujjnyomatot nem tartalmaz, és a polgár ujjnyomat rögzítését kéri. (Ha régebbi tipusú, akkor eleve tárolóeleme sincs; az nem tartalmazhat ujjlenyomatot.)

2018. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Személyesen lehet intézni. Az okmányirodában, kormányablakban; az ügyintézés keretében készítik a fényképet, ami az igazolványra kerül.


Az ügyfélkapun keresztül időpontot lehet foglalni.

2018. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi, nekem még a régi típusú van, akkor ezek szerint bármikor kérhetem
2018. ápr. 17. 20:54
 4/8 A kérdező kommentje:

viszont ujjlenyomatot nem akarok adni, hát már így is agyrém h mindent tudnak az emberről.

ezt hogy szokták kikerülni? meg kell reszelni az ujjakat ugye ? legalábbis filmben ezt láttam

2018. ápr. 17. 20:55
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyszerűen megmondod, hogy nem akarsz ujjlenyomatot adni 😀 szabadon választhatsz, nem kell megcsonkítani magad.
2018. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megkérdezik, hogy akarod-e, vagy sem. Ha nem akarod, akkor nem kerül rá. Nekik is több macera ezt intézni.


Nem kell kikerülni, mondj nemet.

2018. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ja okés köszi
2018. ápr. 17. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban választhatod, hogy ne legyen felvéve az ujjlenyomatod, de akkor csak augusztustól kérheted a cserét; legfeljebb 60 nappal az érvényesség lejárta előtt.
2018. ápr. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!