Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire komolyan vehető az...

Mennyire komolyan vehető az EU források befagyasztása?

Figyelt kérdés
Rengeteg netes kommentben ismétlődik, hogy két év múlva elzárják az EU-s pénzcsapokat, és akkor a kormány nem tud többet "felhasználni" belőlük. Ennek mi a valóságalapja? Már tény, vagy csak spekuláció? Nem nagyon találtam konkrét információt sehol.
2018. ápr. 10. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Már rég el kellett volna zárni.
2018. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Semennyire nem vehető komolyan. Ez a baloldaliak LEGSZEBB álma, hogy az EU nem támogat minket többé, és a Fidesz így megszorul, nem lesz mit lenyúlnia. De tévednek, az EU soha nem húzna ujjat egy ilyen haszonországgal mint mi. Rengeteg mindent nyújtunk az EU-nak, ők meg szinte semmit nekünk.
2018. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2018. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem álma senkinek hogy befagyasszák, hidd el hogy senkinek nem lenne jó.


A fidesznek és az állampolgároknak sem.


Egyébként meg ez kölcsönös dolog, mi az hogy semmit nem nyújt? Nézd már meg a saját településeden hogy mi minden újult meg EU-s pénzből...

2018. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de már vagy 5-6 éve ideje lenne.
2018. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

#4


De, nekem például érdekem lenne. Zell am See-ben élek és nem akarom finanszírozni az adómból a nyomorult diktatúrátokat.

2018. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Befagyasztani nem, de elszámoltatni fognak. Aminek én több értelmét látom.
2018. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem itt több dolog keveredik.


1) A kormány az EU-s költségvetési ciklus pályázatainak nagy részét már kiírta, tehát valóban nem nagyon fog nagyobb EU-s pénz jönni a következő 2-3 évben.


2) Kötelezettségszegési eljárás zajlik ellenünk, aminek lehet az a vége, hoyg felfüggesztik a tagságunkat. Több politikus felvetette, hogy az efféle renitenskedő tagállamokat kizárás helyett pénzmegvonással kéne inkább megrendszabályozni.


3) Van egy olyan javaslat (nem tudom hol áll az elfogadása), hogy a vissza nem térítendő támogatásokat kivezetnék és visszatérítendővé alakítanák őket. Vagyis pénz lenne, csak gyakorlatilag hitelként működne. Erre mondták évekkel ezelőtt a hatásvadász cikkek és politikusok, hogy az EU meg akarja szüntetni a támogatásokat.

2018. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!