Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jó újságíró csak balos lehet?

A jó újságíró csak balos lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2018. márc. 29. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A jó újságíró objektív, pártatlan, teljeskörű és kritikus. A 888-on nem láttam még egy kormánykritikus cikket sem.
2018. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Jaj de aranyos, csak nem megint egy besértődős cikk, amiért az értelmes emberek nem kérnek az ocsmány kormánypropagandából, és természetesen a baloldalra kell fogni mindent? Már olyan régen volt ilyen.
2018. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Egy jó újságíró csakis objektív lehet. Ergo ő akármit is gondol nem a saját nézőpontját írja le, hanem az objektív tényeket. Ha véleményt is hozzátesz, akkor azt olyan formában, hogy "xy szerint..." és célszerűen több, egymástól eltérő véleményt is publikál.

A baj csak az, hogy ilyen magyar cikket évek óta nem olvastam...

2018. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Ha az előttem beírók szerint a jó újságíró alapfeltétele, hogy objektív és elfogulatlan legyen - akkor nem derülhetne ki az írásaiból, hogy jobbos vagy balos.


Vagyis ha az ő véleményük alapján nézem, akkor ha valakit egyértelműen balosnak neveznek újságíróként, az eleve kizárja, hogy jó újságíró lehessen.


Vagy ha ez nem igaz - mert szerntem nem az - akkor meg semmi köze az illető beállítottságának, világnézetének ahhoz, hogy jó vagy nem jó újságíró.

Ha hazudik, ferdít, rágalmaz vagy éppen a tényeket meg sem próbálja kideríteni, az olvasó elé tárni, akkor nem lehet jó újságíró.

Ahogy tapasztalom, mostanában rengeteg balos-nak nevezett média ilyen írásokkal van tele.

2018. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
De persze egyet sem tudsz mutatni.
2018. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Persze akik szájíze szerint ír annak biztos jó.

2018. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!