Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan tudjuk hogy a politika...

Honnan tudjuk hogy a politika jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Etikára töprengő formában kell kifejtenem. Ti mit gondoltok?

#politika #etika #töprengő
2018. márc. 22. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A politika olyan, mint az ürülék. Az átlag undorodik tőle de mégis hasznos.
2018. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jelenség, nem értékelhető etikai szempontból.
2018. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A politika akkor jó, ha az emberek észre sem veszik, hogy léteznek politikusok.
2018. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó tudod te mi az a politika amúgy?
2018. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a politikát a szórakozató ipar egyik ágának tekintem. Nem azért követem az eseményeket, hogy az oktatásról, egészségügyről, vagy az ország gazdasági teljesítményről tájékozódjak, hanem mert szeretem az újságírók és politológusok részvételével zajló, oldott hangvételű vita-, és elemző műsorokat. Ilyen értelemben jó és érdekes a politika. Ha viszont Németh Szilárd kiáll és sajtótájékoztatót tart, akkor inkább gyorsan elkapcsolok... :)
2018. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Dettó ugyanígy vagyok ezzel. Én a való világ,x faktor,meg az ilyen szarságok helyett inkább a politikai műsorokon szórakozom. Nem vagyok egyik pártnak a szavazója sem, számomra nincs jelenleg alternatíva, de ettől függetlenül érdekelnek az ilyen műsorok, szívesen követem őket. Rendkívül tanulságosak egyébként. Sok mindent lehet tanulni belőlük. Főleg ha nyitott vagy minden oldalnak a műsoraira, hogy többféle szemszögből is lásd, hogy hogyan gondolkodnak az emberek. Néha még az echo tv-be is belenézek, pedig az nem mindig gördül le könnyen a torkomon.


A kérdésre válaszolva: A politika nem jó vagy rossz, hanem szimplán csak politika, ami akár szeretjük, akár nem, mindig létezni fog valamilyen formában. Ezt nem lehet etikai értelemben megbélyegezni.

2018. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg mit mond erről a költő:

https://www.youtube.com/watch?v=Stbj59M6JwY

2018. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Onnan, hogy mennyi erőszakkal és elszegényedéssel jár. Pl ha kivetsz egy új adót, akkor erőszakkal elveszed az emberek pénzét (maguktól nem fizetnék szal csak erőszakkal tudod behajtani) és olyan dolgokra költöd, amivel nem értenek egyet és amikre maguktól nem költenének. Minden politika rossz, ami azt állítja, hogy jobban tudja mi a jó 10 millió embernek, mint a 10 millió ember. Valójában a politikának csak nagyon kis része igazolható erkölcsileg és logikailag. A politika leginkább arról szól, hogy hogyan láttasd az egyéni érdekedet közérdeknek és hogyan nyomd le az emberek torkán az ő kárukra.
2018. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :-)
2018. márc. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!