Nem ülnek egy kicsit fordított lovon, amikor a férfiakat okolják, mert a nők nincsenek magukkal megelégedve?
"beszüntették a félmeztelen vagy fürdőruhás, fehérneműs nőket ábrázoló reklámokat, mivel azok negatívan hatnak a nők testképére."
Szóval ha én jól nézek ki és ezt kiteszem mindenhová és ezzel még pénzt is keresek, mint modell...akkor az az én hibám, ha más nők rosszul érzik magukat, mert ők sz***l néznek ki?
Valaki elmagyarázhatná...
Egyrészt nem értem, hogy ez miért politikai kérdés?
Másrészt a plakátokon szereplő fehérneműs nők nem néznek jól ki, a modellek többsége kórosan sovány, elég megnézni a divatbemutatókat, ahol nevetségesen sovány lányok és fiúk vonulnak.
A fenti reklámok azért károsak, mert azt közvetítik, hogy olyannak kell kenni, az a nő szép és sikeres, aki nem éri el az 50 kg-t. Elég itt elolvasni a fogyókúra címszó alatt felmerülő kérdéseket, a fiatal lányok 45 kg-sak akarnak lenni akkor is, ha 170 cm magasak, mert az a trendi.
Teszem hozzá, hogy a fiatal fiúk között is egyre jobban terjed ez az őrület.
Próbálnak megoldást keresni a fiatal lányok között mérhetetlenül elterjedt evési rendellenességek problémájára, ami talán fontosabb, mint hogy női testtel próbálja mindenki eladni a vackait. Konkrétan a múltkor patkánymérget vettem, és még arra is rátettek valami fürdőruhás nőt, mert tényleg; mi másra is való a női test... (Csak aztán ne próbálj nyilvános helyen szoptatni, mert mindig lesz valaki, aki elkezd méltatlankodni ezen az alja közszemérem sértésen)
Ha a külsőddel akarsz pénzt keresni, akkor megteheted pl instagrammon. Hajrá!
Ezt fordított helyzetben is elég súlyos. Hány olyan férfi/fiú van, aki nem úgy néz ki, mint a kigyúrt hapsik.
Csak ugye itt nagyban megoszlik nem szerint, hogy ki milyen "eszközökhöz" nyúl. A legtöbb lány/nő a fogyasztási cikkekben találja meg a kiutat, míg a fiúk körében a pornó. Persze, mindkét nem között van kivétel. Meg ez a különbség visszavezethető szociális, biológia tényezőkhöz.
Meg nem is feltétlen az azonos korosztályt befolyásolja a legjobban a média, mert egy felnőtt azért már tudja tudatosan kezelni ezt. De egy kisgyerek nem. Őnekik már a tudatalattiukban kialakul egy hamis kép az adott nem elvárt kinézetéről, amihet természetesen azonosulni akar, és ez nem csak ennél mutatkozik meg, hanem a családképnél is, ugye a legtöbb reklámban, anya apa gyerek(ek) Bodri kutya esetleg nagymama nagypapa szerepel. Ha ez otthon nem valósul meg, már jönnek a kérdések az apa v anya felé, hogy hol van anya? hol van apa? miért nincs itt? Mert nem ezt tekinti normálisnak, ami később hozzávezethet viselkedésbeli/személyiségbeli/értékrendi változásokhoz, bár nem minden esetben lesz ennek negatív következményei. Meg őszintén, valaki látott már esetleg duci nőt/férfit/gyereket olyan reklámokban ahol nem gyógyszert reklámoztak? Vagy kisebbséghez tartozó személyeket...?
Babás reklámok: a babák hurkások, nem vékony, "beteges" kinézetűeket szerepeltetnek. Kik vannak a babákkal többnyire? Anyák. Még a tápszeres videókban is. Mit mutat? Hogy az anya feladata, hogy ellássa a gyereket. Mihez vezet? Elváráshoz, társadalmi normához. Holott elvileg kiemeljük magunkat az állatok világából és nem kizárólag az anyát illeti eme feladat, és ebből konfrontációk alakulnak ki, ha pl. nem megszokott módon, az apa marad otthon. Jönnek a támadások, hogy ez nem férfi szerep, a nő felelőtlen, nem méltó anyának stb... holott az állatvilágban is van példa rá, hogy a hím is ugyanannyira kiveszi a szerepét a kicsik gondozásába mint a nőstények. Igaz ellenpélda is... De mi emberek, nagyon nem szeretjük magunkat állatokhoz hasonlítani...
Ezt a témát nagyon hosszasan lehetne boncolgatni, sokféle nézőpontból, az nem igaz, hogy nincs köze a politikához, mert nagyon is van. Ha nem lenne politika, akkor nem lenne gazdaság, ha nem lenne gazdaság, nem lenne társadalom, ha nem lenne társadalom, nem lenne fogyasztás.. Köze van ennek a problémának felvetüléséhez még a vallás (Ádám és Éva képe, nő+férfi, házasság, család...) kultúra+vallás (monogámia, poligámia elfogadottsága..), gazdaság+politika (királyságok, nemesség, földbirtokosok...), biztonság+jövedelem+házasság mint intézmény (szegény család kislányát gazdag család sarjához..) történelem (miképp változott az ideál, hogyan léptünk ki az állatvilágból, Vénusz szobor mint a termékenység jelképe, kezdetleges árucsere-bunkós bot bogyókért...) biológia (biológiai késztetéseink visszatartása külső hatás nélkül akár, pl szexualitás, nem dugjuk meg a mellettünk állót, mert kanosak vagyunk, bár ebben lehet némi ösztönző szerepe a törvénykezésnek...
Ha azt a cikket veszem alapul, ahol megállapították, hogy az ember nem monogámiára született, amit ugye jól megfigyelhetünk hétköznapi eseményekben (megcsalás), akkor az egész társadalmunk egy nagy hazugság, hamis követendő képekkel. Én nem ismerek senki olyat, aki azt mondaná teljes természetességgel, hogy tegnap munka után örömlányoknál/fiuknál volt, pedig ez is egy ugyanolyan szolgáltatás mint pl az étterem. Sokan csinálják, mégis tabu téma.
De ha megnézzük, ahol a poligámia elfogadott, ott nem teljesen ezt jelenti, mint amit a fejlettebb országokban, "hogy akkor dugjunk, akivel akarunk, aztán az utcán, rá se nézünk" hanem egy nagy családot tesznek ki. De ehhez is visszatekinthetünk az ősemberekhez, vagy az állatvilágból is vehetünk ki példákat, oroszlánok, farkasok... Erre nagyon jó kis animációs film az Alfa és Omega.
Az a lényeg, hogy a probléma sokáig felfog vetődni, főleg amíg öldököljük egymást, csak az oldhatná meg, ha egyenjogúság lenne a nemek és a rasszok között. És ez nem mostanság lesz. Aki meg azt mondja, hogy már most egyenjogúak a nők és férfiak azon rajta van a szemellenző, mint a lovakon. Azt nem tudom, és szerintem senki se tudja, hogy tényleg jó lenne-e ha nem lenne nemek közti különbség, de biztos fejlettebb civilizáció lennénk mint most, és valószínűleg jobban számítana az egyén sajátos személyisége. Mert jelen helyzetben gazdaságpolitikailag csak fogyasztási eszközök/termékek vagyunk (statisztikai adatok), és mi magunk se javítunk a helyzeten. Szóval vagy mindenki hibás, vagy senki se. Ja és még külön kilehetne emelni a betegségeket, nem szándékosan lesz az ember duci a legtöbb esetben. Minél több ember van, annál több deflekció, nézzük csak meg, mennyi kórság van az emberiségnél. És ez a szám nem most fog elkezdeni legalább stagnálni az orvosolhatókkal, igaz régi adat...
#2
Mitől egyoldalú? A reklám férfi, talán nem sportos, jóképű, jól láthatóan vastag bukszájú, ezermester, ami egy idealizált férfias férfiképet sugároz?
Még a reklám-nyugdíjas is korához képest jó bőrben lévő, aranyos, energikus, nyugodt, legalábbis, ha a reklámozott termékeket használja.
Nincs itt semmi egyoldalúság. Egyszerűen a reklámok a reklámozott terméket egy pozitív képpel kapcsolják össze, ami után a fogyasztók vágyakoznak. Még akkor is, ha a kockahasnak vagy a feszes seggnek semmi köze a reklámozott termékhez. Csak valamiért a feministák egyszerűen nem látnak tovább a saját nemükön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!