Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is igaz, hogy...

Szerintetek is igaz, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar?

Figyelt kérdés

Kész röhejnek tartom, hogy egyesek a mai világban, úgy hogy most már külföldre is lehet menni, nem találnak munkát:D

Jó, tudom, sokan olyan helyet szeretnének, ahol semmit nem kell csinálni, de hát na.


2018. febr. 21. 15:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Két cégvezető beszélget:

Te mennyi bért adsz a dolgozóknak?

-Én semmit már hónapok óta.És te?

-Én is ugyanúgy.

-És bejárnak?

-Be bizony,minden nap!

-Hm..az jó..Azon gondolkodom,nem kéne beléptidíjat szedni tőlük?


Sajnos a vicc nem is vicc ,sok helyen nem fizetnek hitegetnek ,majd jövő hónapban talán fizetnek, próbaidővel trükközve ingyen dolgoztatnak vagy minimálbér alatt éhbérekért. És ha van olyan hülye aki minden szart elvállal ,azzal csak a lovat adja az ilyen munkáltatók alá! Szóval lehet ,hogy akad valamiféle munka de azt nem kell elvállalni mert azzal az ember nem csak magának árt ,hanem az egész munkaügyi helyzetet teszi még rosszabbá . Csak azért nincs gyerek és rabszolgamunka meg ostorral verés mert a törvények nem engedik. De amit engednek vagy amit ki lehet játszani és akad balek aki el is vállalja azt a pénzéhes vállalkozó ki is használják azonnal.

2018. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1.Jah, minek törje magát, sokkal jobb másokon élősködni.

2.Ki mondta neki, hogy dolgozzon élete végéig egy helyen?

Nyugodtan képezheti magát, aztán válthat.

Szakmunkásokat keresik, mint az állat.

Ott nincs gond a bejelentéssel.

2018. febr. 21. 18:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki rabszolgabérért dolgoztat,akkor mégis ki élősködik kin?


Nyilván,akinek nincs más választása az elmegy rabszolgának.De ha valakinek van már opció is,akkor miért dolgozna másnak?

Sokféleképpen meg lehet élni legálisan,nem munkából származó jövedelemből is.


Kereslet,kínálat.

Szarér-t húgyért nem fogja senki törni magát.


Itt az a gond a fejekben,hogy sokaknak egy a földeúri berögződés van az agyukban,hogy a munkáltató valami uraság,aki mindenben a feltétleket szabja,és ezt a dolgozónak kötelező eltűrni.

Na,nyugaton ez nem így van.

Ott tisztában van a vállalkozó,hogy a munkásaiból él,és nem kutyaként kezeli őket.

Nálunk meg a legkisebb vállalkozó istennek hiszi magét,hogy "na majd én szabom a feltételeket".

A pénzét feldughatja magát,meg a vállalkozását is,mert azért fognak fizetni,ha valaki előállít valamit.


Nem is értem úgy általában miért gondolod,hogy "nem kell semmit se csinálni" az a munkavállalók gondolkodása.

Magyarországon ez leginkább a vállalkozókra jellemző,sokan ezért is buknak be,mert azt hiszik,hogy abból áll egy vállalkozást vezetni,hogy majd a rabszolga megcsinál helyette mindent,neki meg megy a pénz..

2018. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez természetesen igaz. Sok most a munka. Annyiban mégis sántítva dolog hogy sokaknak menni kell a munka után . Szállón lakni stb. Rám pont igaz . Olyan helyen élek ha kirúgnának két nap múlva már dolgoznék máshol. Ingajáratban mennek a külömböző cégesbuszok a faluba csoda hogy össze nem ütköznek. És minden nap onthon alhatok. 150- 200 és e fölötti nettók.

Máshol meg csak közmunka van és aki többet akar keresni szállóra kell menni Pest megyébe. Mert ha otthon van is munka csak 110-et kap.

2018. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Na én meg most néztem vissza és de meglepődtem a szokásos "élősködős, ez csak mellébeszélés, képezhetné magát, senki nem mondta, hogy ugyanott dolgozzon" süketelést kapjuk a kérdezőtől, erre mondtam, hogy az a röhej, hogy ilyen tájékozatlan ember még van. Régebben írtam ilyen kérdésekre választ, de minek, hát látszik, hogy az egész arra megy ki, hogy emberünk valakinek hihesse magát, hogy "megaztmondhassa a frankót", elég szánalmas a gyerek...
2018. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Látom kis személyeskedés fért már bele csak.
2018. febr. 21. 21:43
 17/21 anonim ***** válasza:

igazad van 15 - frázisok pufogtatása

Aztán miféle "személyeskedés?" Hát ezt nem egy személy írja, hanem valami robot, vagy okapi? Személy írja és kritikát kap. Semmi személyeskedés.

2018. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Érveket nem látok.....
2018. febr. 21. 22:42
 19/21 anonim ***** válasza:
1-ben írtam mi a baj- Te most fiatal vagy egészséges kalandvágyó - sok ember meg más, gondjai vannak - és ezért nehéz a munkakérdés. Kevés az, aki nem akar dolgozni, sokan szenvednek és kilátástalannak élik meg.
2018. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Én az orszáf nyugati felén élek és hozzák dögivel Kelet- Magyarországról a munkavállalókat. Tehát sokan mennének a munka után, éppcsak munkásszállón kell élniük, ami nem "rigófütty", a család meg szétszakad. Persze, átjöhetne az egész család, de az sem olyan egyszerű: ott a ház, amit nem lehet eladni, vagy csak fillérekért. Itt házat venni, nem sok esélyük van, maradna az albérlet, ami meg nem egy olcsó buli. Magyarán: kezdjenek mindent a nulláról. Ezt inkább fiatalok tudják bevállalni, mert nekik ez jó ugródeszka "dobbantás" előtt.
2018. febr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!