Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is igaz, hogy...

Szerintetek is igaz, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar?

Figyelt kérdés

Kész röhejnek tartom, hogy egyesek a mai világban, úgy hogy most már külföldre is lehet menni, nem találnak munkát:D

Jó, tudom, sokan olyan helyet szeretnének, ahol semmit nem kell csinálni, de hát na.


2018. febr. 21. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem igaz. Sajnos. Semmi "röhej" nincs ebben, nagyon nehéz kérdés. Re fiatal vagy és egészséges. De elég, ha valaki idősebb, valami baja van, nő aki szülni fog, vagy kisgyerekei vannak... nem mondják, csak nem veszik fel helyhiány miatt. A 3 műszakos gyártósori munka meg embertelen -sokan mégis csak ott tudnak elhelyezkedni. Nagyon nehéz ez és egyre nehezebb lesz.

"sokan olyan helyet szeretnének, ahol semmit nem kell csinálni" - ilyen munkahely nincs.

Több empátiát a szegény, szenvedő emberek felé!

2018. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Van olyan ember, akinek eleve jó a családi háttere. Az már más tészta, hogy nem talál munkát, mivel ugye függ az sok minden mástól is.
2018. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Munka mindig van, max nem olyan, amit szívesen elvállalna az ember
2018. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem igaz.

Az kéne, hogy kész röhej legyen, hogy vannak ilyen tájékozatlan emberek mint te:D

2018. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Persze.Munka van dögivel.


-Nem jelentenek be

-Bejelentenek 4 órába és 12-ben dolgozol.

-Elvileg 8 órás a műszak,de mindig túlórázni kell.

-"Versenyképes" jövedelem-tehát minimálbéres

-3 hónap próbaidőre felvesznek,aztán kirúgnak,vesznek fel újabb próbaidőst,mert az megéri:D

2018. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Persze hogy igaz. Ha éhesek vagyunk eszünk, ha pisilni akarunk pisilünk. Nem?
2018. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

'"sokan olyan helyet szeretnének, ahol semmit nem kell csinálni" - ilyen munkahely nincs. '


Akkor én hová jártam be 15 éven át?

2018. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#4, #1 lepontozva- tehát ehhez értesz.

És még mihez? a röhögésen kívül?

2018. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Esetleg be tudod bizonyítani, hogy én pontoztam le?

Mert így csúnya pofáraesés lesz a vége.

Most léptem be, ha tudni akarod.

Szokásos mellébeszédeket kell olvasnom:D

"Minimálbérre jelentenek be bla bla"


Értem.

És ezért nem mész el dolgozni, mert te egy igazi törvénytisztelő polgár vagy, aki addig nem megy el dolgozni, míg be nem jelentik.

Ahha.

Szerintem meg a lustaság az oka, persze kifogás van ezerrel.

2018. febr. 21. 16:44
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megfordítanám a kérdést!

Miért mennének el az emberek,miért törnék magukat kézzel-lábbal,hogy dolgozhassanak,ha megélni sem lehet a munkából?


Azzal,hogy valaki minimálbérért elmegy dolgozni,nem magának tesz jót,hanem másnak.


Másrészt,ha valakit 4 órába jelentenek be,akkor feleződik a nyugdíjas bedolgozott évek száma.

Ha valaki 40 évig így dolgozik,akkor hivatalosan 20 éves munkaideje lesz bedolgozva,amiért feleannyi nyugdíjat fog kapni,mint amennyi járna.


Oké,mondhatod,hogy zsebbe kapta a maradékot,de ez kinek érte meg?Neki(aki a számlákat tudta csak fizetni a csalással) vagy a főnökének,aki a türkközéssel Svájcba járt síelni ahelyett,hogy normálisan bejelentette volna a dolgozóit?

2018. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!