Ha béreknél lenne felső határ az milyen hatással lenne a társadalmi egyenlőtlenségekre?
#1 a kérdés arra vonatkozik, hogy mindenhol legyen felső határ.
(amúgy meg ha közszférában kevesebbet lehetne csak keresni, mint mondjuk egy magáncégnél mégis ki akarna az államnak dolgozni? csak a selejt meg a haver, ne már milliárdos cégeknél akarjunk milliókat spórolni inkompetens vezetőkkel)
Ha nem extrém alacsony a limit, semmilyen hatással, viszont lesznek olyan munkakörök, amire extra magas fizetés nélkül lehetetlen megfelelően kvalifikált embert találni. Minél alacsonyabban van a limit, annál több ilyen munkakör lesz.
Meg a szegényebbeknek nem tudom mitől jobb, ha a másnak alacsonyabb a fizetése. Én hirtelen úgy számolom, semmivel, de ha tévedtem, légy szíves írd meg.
Kérdező: "amúgy meg ha közszférában kevesebbet lehetne csak keresni, mint mondjuk egy magáncégnél mégis ki akarna az államnak dolgozni? csak a selejt meg a haver"
A horribilis fizetés nem garancia arra, hogy most is nem a selejt és a haver az, aki érdemtelenül veszi fel a fizetését!
A valódi tudást meg kell fizetni, de azt az eredmények igazolják! Nekem ne magyarázd el, hogy 300 felső-vezető kell ahhoz, hogy ilyen mélyre kerüljön az ország!
#3 a szegényeknek azért lenne jobb, mert a "gazdagoknak" csökkenne a vásárlóereje, ami oda vezetne, hogy csökkennének az árak (mert ugye az árakat a kereslet határozza meg), így kicsit igazságosabb lenne a helyzet (aki csóró volt annak felértékelődik a jövedelme aki meg gazdag az kevesebből fog tudni vásárolni de nem bukja a teljes összeget, mert az élet is olcsóbbá válik).
Nyilván amit írsz abban van igazság, hogy bizonyos állásokat nehéz lenne betölteni de ha országosan ez menne akkor olyan nagy különbség nem lenne ahhoz képest ami most is van, hogy Ausztriában ötszörösét keresed annak amit itthon.(külföldi nyaralásnál már buknánk de azért gondolom a többséget ez nem érintené)
Úgy tűnik, nem nagyon értik az emberek egy ilyen intézkedés hatásait, pedig több, mint negyven évig próbálgatták.
Mindenekelőtt nincs semmiféle azonnali hatása. A vásárlóerőhöz semmi köze. Ami számít, hogy mindenkinek van egy belső mércéje, hogy mennyit ér a munkája. A nagyon kvalifikált munkaerő, amennyiben nem kapja ezt meg, van hozzá esze, hogy miképpen kompenzáljon. A többség ezt észre sem veszi, csak mikor a gazdaság kezd silány lenni. Nem beszélnek róla, de ma is attól silány a gazdaság.
És kérdező (meg a többi is) elfelejtesz egy rendkívül fontos dolgot. Bár elég nagy számú, de mégsem meghatározó mennyiségű a nagyon magas bérek aránya. A nagyon gazdagok nem bérből élnek, hanem profitból. A béreket éppen ők csökkentik a profit növelése érdekében. És ők vannak sokkal többen. Nagy ívben tesznek a limitedre, még örülnek is neki (nem őket cseszegetik). Ma Magyarországon a sok milliárdos van, talán néhány, aki bérből gyűjtötte. A döntő többség a kormány jóvoltából lopta. Szóval előbb meg kellene érteni a gazdaság szerkezetét és működését, javaslatokat csak az után érdemes tenni. És akkor még nem is szóltunk az emberi természet sajátosságairól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!