Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg egyre nagyobbak az...

Tényleg egyre nagyobbak az elvárások Nyugaton a kelet-európai munkaerővel szemben?

Figyelt kérdés

Most hogy már mindenki rájött mennyire megéri kimenni külföldre dolgozni, ahelyett hogy fillérekért dolgoznánk itthon, kint ugyanazzal a munkával egy vagyont kereshetünk rövid idő alatt. Igen ám, de úgy hallottam, hogy mivel mindenki ki akar már menni, ezért elkezdtek válogatni a munkaerő közül. Tehát például, már egy kőművestől és hegesztőtől is elvárják Németországban, hogy beszéljen németül. Holott egészen ezidáig az is jó volt ha csak egy valaki beszélt németül egy munkás csoportból, a többi melósnak egy mukkot sem kellett. Most meg azt hallottam, hogy valaki azért nem tud kimenni németbe dolgozni, mert nem tudja elég jól a nyelvet ezért nem veszik fel.

Igaz lehet ez?


2017. aug. 14. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Egy parasztnak se kell a csoportból beszélnie a nyelvet, mert már annyi magyar van kint, hogy a munkavezető is beszél magyarul.
2017. aug. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet benne igazság, de azért nem feltétlenül.


Egyrészt az eléggé figyelembe kell venni, hogy milyen munka.

Tanárnak vagy orvosnak nem fognak felvenni 0 nyelvtudással :D


Másrészt meg szintén, hogy milyen munka, de azon belül is, hogy az adott szakmában, az adott munkahelyen hányan dolgoznak, mennyi embert vonz.

Nyilván, ha mondjuk van x munkahely, amihez nem feltétlenül kell német nyelvtudás, de sorban áll ugyanazért a bérért (!) 20 ember aki beszél németül meg 20 aki nem, akkor valószínűleg azok közül fogja valaki megkapni, aki beszéli is a nyelvet.


Harmadrészt meg fontos kiemelni, hogy munkáscsoport, ha valaki totál nem beszél németül, egy szót sem tud és egyedül keres munkát, annak nem biztos, hogy túlzottan nagy szerencséje lesz.

2017. aug. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan így van,de amúgy is csak azok maradnak,akik megfelelnek.


Nekem is van rokonom aki kint dolgozik Németországban,és már a kint lévő főnök is magyar a cégnél,ahol dolgozik.

2017. aug. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

"Most meg azt hallottam, hogy valaki azért nem tud kimenni németbe dolgozni, mert nem tudja elég jól a nyelvet ezért nem veszik fel."


Eddig is voltak ilyen helyek.

Nekem szobafestő haverjaim vannak kint és csak a főnökük beszél németül.

Nem változott semmi.

2017. aug. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen, már ütik-verik a magyarokat és vasgolyót láncolnak a lábukhoz az alja fritzek!

Senki ne menjen ki, mert nagyon jó Itthon!

2017. aug. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Tehát Németországban már követelmény, hogy tudjanak németül. Micsoda elvárások...


Amúgy munkáltatóként kit vennél fel, akivel meg tudod beszélni, vagy akinek mindent el kell mutogatni?

2017. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Én erről nem hallottam még. Egy rokonom németben él és dolgozik. Különböző állat spermák levétele és tárolása a feladata. Jól megfizetik, viszont nála elég ha pár alap szót tud németül, hogy rá tudja írni a cimkére amit kell,stb.
2017. aug. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor mi se fogunk német dolgozót alkalmazni! Bosszúból. Hiába is jelentkezik inszeminátornak, szobafestőnek, culágernek, meg utcaseprőnek Magyarországon. Előbb tanuljon meg, legalább alapfokon, magyarul! Utána viszont jöhet - csillapítandó a munkaerőhiányt.
2017. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nővérem 2009-ben ment ki Hollandiába. Őt még úgy vették fel a helyi gyárba, hogy nem tudott egyetlen szót se. Angolul, hollandul se. Németet beszélte egy picit. Másik nővérem is kijött 2012-ben. 2013-ban volt próbanapon azon helyen. Elsőnek nem vették fel, mert nem volt elég jó az angolja.

Van valami valami abban, amit leírtál. Persze ezt munkahelye válogatja.

2017. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na akkor kezd derengeni a kapitalizmus alapelve: a kereslet kínálat viszonya határozza meg az árakat. Néha kicsit áttételesen, ezért sokan hazugságnak tartják, mert nem látják, de gyakran elég mellbevágóan.


És van még más tulajdonság is. Előbb utóbb itt is szóba kerül.

2017. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!