Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem próbálnak közös...

Miért nem próbálnak közös nyelvet, kultúrát, és központosított irányítást, meg teljesen egységes oktatási rendszert, stb. bevezetni az Európai Unióban kötelező jelleggel, ha tényleg egységes országot akarnak belőle csinálni?

Figyelt kérdés
Ha tényleg egy országot akarnak csinálni az Eu-ból, akkor tetszik-nem tetszik, mindenképpen szükség lenne közös nyelvre, amit mindenkinek kötelező lenne megtanulnia, közös pénzre, és közös hagyományokra-ünnepekre. Ezen kívül központosított irányításra, és egységes oktatási rendszerre, törvénykezésre, és csökkenteni kéne a fizetések közti és a fejlettségbeli (és munkamorálbeli) különbségeket a mostani országok között, és aki Eu-tag akar lenni, azokat az országokat kötelezni arra, hogy a felzárkózásra költsék a kapott pénzeket.

2017. jún. 16. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Közös lónak túrós a feneke. Ezért nem működne hosszú távon.
2017. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más a helyzet nálunk mint pl: az USA-ban. Melyik ország mondjon le pl: a saját nyelvéről? A magyarokat ismerve, a világban élő 15 millió magyarból 14,5 nem mondana le róla mint elsődleges nyelv. Szlovákok, románok, stb, stb szintén nem mondana le. Azt mondod legyen demokratikus, szavazzunk róla. Az EU-ban a németek vannak többségben. 81 millió német él Németországban, további 8,5 millió osztrák, de több tíz-százezres német kisebbségek élnek szerte Európában ( csak Belgiumban majdnem 100 ezer német él, Lengyelországban 150 ezren élnek, stb ). Tehát durván 95 millióan biztosan a németre szavaznának. A második legnagyobb nyelv a francia, ezt viszont kevesebb mint 90 millióan beszélik az EU-ban ( ellenben a világon sokkal többen beszélik mint a németet, míg németül kb 150 millióan beszélnek, franciául 260 millióan, hála az egykori gyarmatoknak ). A harmadik legnagyobb az angol lenne, ezt beszélik a legtöbben ( több mint 130 millióan beszélik valamilyen szinten ), csakhogy most lépnek ki a britek az EU-ból, így eleve -65 millióval indul ( kb 60-70 millió angolul beszélő maradt ). Ezután jön Olaszország ( 60 millió fő ), majd Spanyolország ( 50 millió ). A többi ország a maga néhány milliós népességével elbujhat, elvégre a magyarok 13-14 millió szavazata ( kb. ennyien élnek az EU-ban magyarok ) mit számít a 95 millió némethez? Hiába lenne demokratikus, igazságtalan lenne megszavazni. Pont ezért van most is 24 hivatalos nyelv, minden ország sajátja.


A közös hagyományok-ünnepek szintén, ki mondjon le a nemzeti ünnepekről? Nekünk március 15, augusztus 20, október 23 meghatározó dátumok, ami a többi 23 országnak semmit nem mond. De ugyanígy, mi nekünk május 8 vagy július 14, ami a franciáknak fontos nemzeti ünnep?


A központosított irányítás USA vagy svájci mintára ( inkább svájci, mert Svájc jó példa a többnemzetiségű államok együttműködésére ) valósulhat meg, a többit pedig fokozatosan alakítják. Már van közös parlament, bár döntései még nem kötelező érvényűek. Már van közös bíróság, de döntései még nem terjednek ki mindenre ( főként pénz visszafizetés és megvonás a büntetés ). Most közös ügyészséget hoznak létre, de ebből néhány tagállam ( köztük Magyarország ) ki akar maradni ( egyelőre önkéntes alapon jön létre, későbbiekben a tagsághoz akarják kötni az uniós pénzek adását ). Közös katonaság pár éve már tervben van, főként a franciák és a németek támogatják és tárgyalják, Magyarország ebből is akar maradni, nem támogatja. Az euró mint közös pénz létezik, de ezt sem kötelező használni ( lásd: Magyarország ismét saját pénzt használ, pedig megtehetné hogy euróra vált, de Csehország és Románia sem alkalmazza ). Az európai fizetések és adózás egyelőre nem uniós szintű, nálunk most a Jobbik kapott rá a témára a néppártosodás óta, hogy európai együttműködés, eu-s bérek és hasonlók ( meg azt hiszem a Momentum mondott ilyet, hogy ezekről minél hamarabb tárgyalni kell, lépni kell a bérek összehangolásával kapcsolatban ).

2017. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A felvetésed sajnos teljesen hülyeség. Az EU lényege nem az hogy mindenki megszabaduljon a nemzeti identitásától, sőt. Az EU egy gazdasági szövetség, nyelvi, kulturális és oktatási területekben nem ésszerű és nem is életszerű az uniformizálás. Az EU nemzetei a közösségen belül épp hogy jobban megismerhetik és részt vehetnek egymás kulturájában, ami szerintem remek dolog.


Az EU nem akar egy ország lenni, soha nem is akart. Érdemes lenne megérteni, miről szól az EU.

2017. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ezt már kipróbálták a kommunizmus égisze alatt. A népek valahogy nem akarták, hát kényszerítették őket. Nem működött. Ha meg szeretnéd érteni, mélyedj el az ember alapvető tulajdonságainak elemzésében.

Senki se akar egy országot (az eszementeken kívül). Az együttműködés, és számos közös elv, cél, gyakorlat még nem egy ország (Magyarország egy ország, nézz szét a különböző területein, és meséld el, mi az, ami közös benne).

Végzetesen keversz két dolgot. A közös jogelvek azon alapul, hogy mindenütt emberek alkalmazzák. A hasonló szintű gazdaság azért kell, mert egy szegény és egy gazdag ország mindig ellentétesen gondolkodik, hiszen amit a gazdag ország tud, a szegénynél nem is lehetséges. Bizonyos emberi alapnormák egységessége azért kell, mert mindannyian emberek vagyunk, kapcsolatban vagyunk, tehát kell közös modor is. De nemcsak az. És ennek semmi köze a valamiféle egyenlőséghez, azonossághoz, egy ország mindenütt ugyanúgy működő állampolgáraihoz.

2017. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Közös nyelv már van, próbálj meg elhelyezkedni több EU-s országgal kapcsolatban levő cégnél angol nyelvismeret nélkül.
2017. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Közös nyelv van, ez gyakorlatilag az angol...

2. Közös kultúra van, ez egy színes változatos befogadó kultúra amit európaiságnak nevezünk és mindenhol jól érezzük magunkat benne.

3. Központosított irányítás van, ez az Európai Parlament, Európai Bíróság, Európai Ügyészség, Európai Központi Bank, és Európai Bizottság többek között. (Más kérdés, hogy ezek jogköreit valóban bővíteni kellene)

4. Közös oktatási rendszer van, az Európai Kredittranszfer Rendszer (ECTS), a Bolognai Egyezmény, a Diplomák elismertetési rendszere.

5. Közös pénz van az Euro, más kérdés, hogy még nem minden tag használja egységesen.

6. Közös költségvetés és felhasználási szabályok is vannak, más kérdés, hogy még kell rajtuk csiszolni.


Szerintem most két feladat áll előttünk:

1. Az eddigiek következetes bevezetése mindenhol.(szélesítés és felzárkózás)

2. Közös adórendszer, közös külpolitika, közös hadsereg és előbb utóbb közös alkotmány. (integráció mélyítése)

2017. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A közös oktatás alatt azt értettem, hogy ugyanazokat a módszereket alkalmazzák a tanításban mindenhol, és egyforma iskolarendszer legyen. Különbségek: úgy tudom, hogy nyugaton inkább a gyakorlati tudásra építenek, és arra, hogy megértse az anyagot a diák, a lexikális tudás csak ez után következik, nálunk viszont (és valószínűleg hasonló a helyzet a többi Kelet-európai országban is) a lexikális tudás körül forog minden, és a gondolkodásra, önálló munkavégzésre, gyakorlatban hasznosításra alig fordítanak figyelmet. Hiába ugyanazok a lépcsőfokok, ha mások a tanítási módszerek, akkor nem egységes az oktatás. A közös nyelvet nem úgy értettem, hogy tilos legyen minden mást használni, hanem úgy, hogy mindenki tanuljon meg valamilyen szinten beszélni rajta, és akinek más az anyanyelve, ezt a nyelvet tanulja első idegen nyelvként (az angolt lenne célszerű), és rengeteg két tanítási nyelvű iskolát létrehozni, a felsőoktatásnak pedig ez lenne a nyelve, mert ott már előfordulhat, hogy több népből származnak a hallgatók, és egyszerűbb lenne, ha mindenkit ugyanazon a nyelven tanítanak (ha már egységes országról beszélünk, akkor elvileg mindenki oda jelentkezik továbbtanulni, ahova akar, vagyis előfordulhat pl. hogy a Semmelweis-egyetemen gyógyszerésznek jelentkeznek magyarok, franciák, románok, lengyelek, görögök, portugálok, dánok, finnek, szlovének, olaszok, hollandok és csehek is, és az úgy egyszerűbb, ha ilyenkor mindenkit angolul tanítanak).
2017. jún. 17. 00:19
 8/8 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszhoz: tényleg vannak olyan elképzelések, hogy el kéne jutni az Európai Egyesült Államok létrehozásáig. Személy szerint én is annak örülnék, ha önálló országok gazdasági együttműködése maradna (és tényleg az is lenne, nem pedig segélyezés és gyarmattartás keveréke, de ebbe ne menjünk bele), csak azt nem értem, hogyha tényleg egy országot akarnak csinálni belőle, akkor miért nem hoztak olyan intézkedéseket, mint amiket leírtam.
2017. jún. 17. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!