Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hisztek benne, hogy a...

Ti hisztek benne, hogy a következő években, évtizedekben egyre olcsóbb lesz az energia Európában?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, hogy a fenti folyamatokat erősíti az EU összefogása, új exportőrök a világpiacon, a technológia fejlődése (palagáz, olcsó napelemek, akkumulátorok), a környezettudatosság erősödése (energiatakarékosság, takarékos eszközök, modernebb autók,elektromos autók), így a kínálat gyorsabban nőhet, mint a kereslet, és bőség, olcsó árak várhatók az energiapiacon (villamos energia, földgáz, üzemanyagok).


Én ebben szkeptikus vagyok. Szerintem több tényező miatt gyorsabban nőhet a kereslet világszinten (Ázsia, Afrika gazdasági fejlődése, iparosodás, közlekedés...), a kínálat pedig zsugorodhat Európában (szénerőművek, atomerőművek leállása, fokozatos eltűnése, észak-európai szénhidrogénmezők kiürülése, aztán politikai bizonytalanságok, geológiai okok miatt az orosz, észak-afrikai, közel-keleti export csökkenése, kiesése is felmerülhet). Így nézve inkább nagy áremelkedések jöhetnek rezsicsökkenés helyett.



2017. jún. 9. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy olcsóbb lesz bármi is? Arról van szó, hogy a fosszilis energiahordozók és a megújuló energia közötti árkülönbség csökken. Nyilvánvaló okok miatt az olaj, földgáz stb ára a földkészletek apadása miatt egyre nagyobb lesz, míg a technológiai fejlődés miatt a zöldenergia kevesebbe fog kerülni, illetve kevesebbre lesz szükség.


Azt viszont ki lehet jelenteni, hogy előreláthatólag, például a napenergia soha nem lesz annyira olcsó, mint mondjuk az atomenergia. Ehhez tényleg egy vagy több technológiai áttörésre lesz szükség.

2017. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A napenergia már most is majdnem olyan olcsó, mint az atomenergia, ha a friss beruházásokat nézzük. Csak nagy különbség, hogy míg az atomerőmű folyamatosan, kiszámíthatóan termel a piacra, a naperőmű csak időszakosan, az aktuális időjárástól függően. Így a mi éghajlatunkon az éves villamosenergia-igény 10-20 százalékánál többet valószínűleg nem tudnának fedezni a napelemek. A világon élenjáró Németország 6%-nál tart jelenleg.
2017. jún. 9. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Igen.


A megújuló energiatermelés hatékonysága folyamatosan javul. Ausztráliában a napenergia termelés már olcsóbb mint az atomenergia. A megújulóké a jövő, szerintem még 20 év és a megújuló energiaforrások lesznek a meghatározóak az energiapiacon.

AZ EU 20-20-20-as direktíva szerint egyébként az EU-s energiatermelés 20%-át már megújuló forrásokból kell fedezni 2020-ban.

2017. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Javul a fenéket, az exponenciális növekedésnek régen vége. Már most látható hogy a németek azt a 20-as célkitűzést nem fogják tudni teljesíteni, mivel a használható helyeket már beépítették megújulókkal. [link]
2017. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az árakban pedig akkor várható csökkenés, ha végre észhez térnek az európai országok (kivéve ahol elegendő vízerőmű-kapacitás van) és a francia példát követve 70-80%-ra emelik az atomerőműveik arányát. Ez persze politikailag nem eladható a sok műszaki analfabéta szavazónak, így kicsi rá az esély.
2017. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hiszek! :D
2017. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ausztráliában a napenergia termelés már olcsóbb mint az atomenergia."

Legfeljebb a támogatott árral. És még azzal együtt is csak úgy, hogy a megújulók időjárástól való függését az állam kompenzálja - mármint a többi fogyasztó. A megújuló persze ettől már lehet üzlet, csak a bolygó energiaéhségén az nem segít, hogyha eláll a szél, vagy felhő jön, a megújuló-termelő széttárja a kezét, hogy bocsika. Lenne csak menetrendre kötelezve (mint a PIAC minden szereplője, ki termelni akar), kénytelen lenne tárolókapacitást kiépíteni, rögtön triplájába lenne neki.

2017. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!