Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Széchenyi milyen ember volt?

Széchenyi milyen ember volt?

Figyelt kérdés

Könnyű utánanézni annak, hogy miket tett Széchenyi. Figyelemre méltó ember és én a példaképemnek tartom.

Ellenben milyen ember volt ő? Milyen volt a személyisége? Erről vannak feljegyzések?

Az egyetlen adat amit találtam, hogy teljesen más volt mint Kossuth, ellenben Kossuth-ról is csak annyit találtam, hogy karizmatikus ember, jó szónok, képes megszólítani másokat, lobbanékony és akaratos volt. Viszont ez nem írja le Széchenyit és én és vagyok kíváncsi.


2017. ápr. 26. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Kossuth egy gyáva ember volt, aki itt hagyott mindent a szarban. Széchenyi meg megőrült.
2017. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Széchenyi szerintem egy idealista, naív ember volt. Túlságosan bízott abban, hogy ez békésen is végigmehet.

A szabadságharc elvesztésébe bele is őrült...( nem feltétlen az elvesztésbe, hanem , hogy mi lett a magyar reformkor vége, és hogy minden "hiába " volt)

2017. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3# kifejtenéd miért?
2017. ápr. 27. 07:18
 4/5 anonim válasza:
A példaképe? Akkor ön nagy tettekre hivatott.
2017. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez a beszélgetés nagyon érdekes. Érdekel.
2017. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!