A kommunizmus alatt mennyire szenvedett hátrányt az az ember, akinek a közvetlen hozzátartozója külföldre disszidált?
1. MO-on nem volt sosem kommunizmus, legfeljebb szocializmus!
2. Semmi hátránya nem volt senkinek abból, ha egy rokon/családtag disszidált.
Hagyjuk már. Volt kommunizmus.
Teljesen mellékes, hogy a volt rendszer nem érte el a végső célját (egyáltalán elérhető - e?) attól még kommunista eszmék szerint működött. A rendszer vezetői magukat kommunistáknak hívták, kommunista munkásmozgalmi dalokat énekeltek, kommunista jelképek, jelvények voltak használatosak, szervezetek viselték a kommunista nevet, pl. KISZ, kommunista szombat stb.
Ilyen alapon nácizmus sem volt, mert a náci rendszer nem érte el a végső célját.
Mindenféle szempontból kommunista rendszer volt a múlt rendszer.
De a kérdéshez: a korai években igen, később a '80 - as években már kevésbé, de pl. nehezebben kapott útlevelet az illető ha kint éltek rokonai, egyes külszolgálattal járó munkák esetén, pl. kamionsofőr nehezebb volt elhelyezkedni.
1-es válaszoló:
1919-ben és 1945-1990. között Magyarországon. Kínában 1945-től napjainkig, Észak-Koreában 1950-től napjainkig, Szovjetunió tagállamaiban 1917-1991-ig, Romániában 1944-1989. között, Jugoszláviában 1944-1990. között, Vietnámban 1959-től napjainkig, Lengyelországban 1945-1990. között, Csehszlovákiában 1945-1992. között, NDK-ban 1949-1990. között Kubában 1959-től napjainkig.
2-es válaszoló:
Magyarországon nem csak szocializmus volt, hanem kommunista diktatúra és terror is volt.
2-es és 7-es válaszok írójának mondom:
Magyarországon voltak kényszermunka táborok a rákosi korszakban, ott volt az Andrássy út 60. a terror háza ahol emberek ezreit kínozták, csonkították meg, gyilkolták meg és ahol ezreket aláztak meg, vették el az emberek méltóságát, emberi mivoltját, továbbá fenyegettek, vertek, zsaroltak embereket, másokat Recsken vagy a Szovjetunió valamely halál táborában dolgoztattak kényszermunkásként, rossz körülmények között, s.z.a.r. egészségügyi ellátás mellett, ahol az őrök kegyetlenkedtek a rájuk bízott emberekkel. Magyarországon 1919-ben 133 napon át és 1945-1960. között kun béla, rákosi mátyás és kádár jános idején még az 1960-as évek elejéig nem a szocializmus volt építve, hanem ártatlan emberek voltak megalázva, terrorizálva, meggyilkolva, nőket erőszakol meg az ÁVH és koholt vádak alapján ítélt el a népbíróság embereket és tették tönkre több millió ember életét csak Magyarországon. Az egész világon pedig 100 millió ember haláláért felelősek a mocskos kommunisták. 100 millió ember több, mint amennyi ember meghalt a két világháborúban.
Nem engedték ki az adott országba, nehogy ő is kint maradjon. Még a '80-as években is bürokratikusan zaklatták az itthon maradottakat.
Egyébként Magyarországon szocializmus volt, nem kommunizmus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!