Magyarországon miért panaszkodnak azok is az életükre akik jól élnek és semmit nem nélkülöznek? Mikor alakult ki ez a panasz kultúra nálunk?
Fenn kell tartani a látszatot.
Ha nem panaszkodsz,akkor irigykedni fognak rád.
A panasz alapja nem a nélkülözés, hanem a LECSÚSZÁS!
A társadalmi elégedetlenséget sem elsősorban a létező nyomor váltja ki, hanem, hogy emberek lecsúsznak nyomorba, vagy a középosztálybeli lecsúszik szegénnyé, vagy a felsőközéposztálybeliből alsóközéposztálybeli lesz, stb.
Erre kiválóan alkalmas a fasizmus példáján való szemléltetés, hiszen a nácizmus előtt, a lecsúszott kispolgárság volt, aki fogékony volt a hitlerista eszmére (+ a nagytőke politikai érdekből pénzelte a mozgalmat).
Magyarországon is ugyanez a helyzet, a jobbik is a középosztályból lecsúszott kispolgárok számára árulja a fasizmust. (Most ezt már a Fidesz is átvette).
A panaszkultúra azért alakult ki hazánkban, mivel a kapitalista rendszerváltás miatt MINDEN egyes társadalmi réteg lecsúszott néhány oligarcha szupergazdag kivételével! Ezek panaszkodnak természetesen.
A kettesnek abban igaza van, hogy nem is feltétlen a szegénység ( bár ez is óriási méreteket ölt ), hanem a lecsúszás is panaszkodásra ad okot.
Példa: Ausztriában rohadt magasak az adók ( 30-50% + TB + nyugdíj+ ÁFA, stb ). Az életszínvonal mégis nő, a fizetések nőnek, az ellátások minősége javul. Hány osztrák panaszkodik? Elenyésző számú, az is főleg a szegények rétegéből.
Magyarországon ígérnek fűt-fát-bokrot, de nincsenek normális fizetések, nincsen normális ellátás, nincsenek munkahelyek. Már ha semmi nem változik, az is okot ad a panaszkodásra ( elvégre a politikusok változást, illetve javulást ígértek ), erre jön még hogy nálunk a kormány közeliek gazdagodnak ( ez a jelenség mindenhol megtalálható, Ausztriában is ), a politikusok lopnak ( ez is mindenhol így van ) és az életszínvonal nemhogy nem javul vagy nem változik, hanem romlik. A középosztály lassan megszűnik létezni: lesznek a szegények és a gazdagok...
"Példa: Ausztriában rohadt magasak az adók ( 30-50% + TB + nyugdíj+ ÁFA, stb )."
Ez nem egészen igaz.
ÉN Ausztriában élek és a fizetésemből kevesebb % osan az elvonás ha dolgozom mintha otthon élnék és dolgoznék hasonlót.
A magas béreken van nagy adó.
Az alacsony fizetéseken jóval kisebb mint nálunk.
4# Nem hinném.
Adósávok 2016.01.01.-től:
– 11.000 nincs adó 0%
11.001 – 18.000 25,00%
18.001 – 31.000 35,00%
31.001 – 60.000 42,00%
60.001 – 90.000 48,00%
90.001 – 1.000.000 50,00%
– 1.000.001 55%
( Éves bevétel, természetesen euró ). Nálunk egységes 16%-os SZJA van. Azaz az SZJA kevesebb nálunk kevesebb, kivéve, ha te havi 917€-ért dolgozol. Persze összességében lehet több adó van nálunk, így az osztrákoknál több pénz marad ( %-ban ).
havi bruttó 1400 eurért dolgoztam a legutolsó munkahelyemen, nettóban 1150 körül kaptam.
Döntsd el hogy szerinted többet elvontak e mint otthon egy minimálbérestől.
(Kevesebbet vontak el)
Egyszerűen az emberek nem tudnak számolni.
Hiába 15 % az SZJA nálunk, ha van egy rakat dolog még mellé.
MInden fizetésből lejön egységesen 35 % a bruttó bérből.
AZ a baj hogy nem érted amit linkeltél.
Attól hogy évi 19 ezer volt a nettóm nem azt jelenti hogy ezután lesz annyi az SZJA mint a táblázat szerint.
11 ezer euróig ugyanúgy nincs SZJA.
Így lehet az hogy ilyen 30 eurós SZJAm volt.
A TB+nyugdíj persze több volt, így jött ki az hogy 250 eurt levontak az 1400 bruttóból.
Mindig van egy mihez képest.pl van 1 milliárd forintja valakinek azzal mondjuk csak kis hazát 400. leggazdagabbja és még csak magán repülőre sem teli belőle.
Nem egy orvos ismerősöm is van ilyen. Több misit keresnek havonta, de ha összehasonlítják magukat egy amerikai top orvosfizetéssel, nagyon szegénynek érzik magukat,
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!