Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az EU nem tudja eldönteni,...

Ha az EU nem tudja eldönteni, hogy milyen irányban egységesítse még jobban az országait, akkor miért nem kérdezik meg az állampolgárokat erről egy 2-3 fordulós választásban?

Figyelt kérdés

Teljes elképzeléstelenségnek tűnik, ahogy erről a témáról gondolkodnak.


pl úgy képzelem el, hogy első körben minden ország felvethet 1-2 elképzelést, és ezek közül mindegyikre lehetne szavazni mindegyik országban.

2. körben már csak az első 3-4 maradna

3. körben két út közül lehet választani + alatta pedig arról, hogy ha egyik vagy másik út győz, kívánja-e ön, hogy országa továbbra is az eu tagállama legyen.


Ti mit gondoltok, képes lehet helyes irányt megadni egy ilyesmi szavazás?

Szerintetek hogyan lehetne legjobban lebonyolítani?

Ha valaki szerint szavazással is lehetetlen eldönteni, akkor mi vihet közelebb minket egy egységesebb Európához?


2016. szept. 14. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"elképzeléstelenségnek" Ez az elkáposztalanithatatlanságosság megfelelöje?
2016. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
hagyd már ezt a kérdezzük meg a választókat-baromságot.egyébként is:ennél jobban már nem lehet egységesíteni európát,már így is most a legegységesebb a világtörténelemben.de neked még ez sem elég?mit akarsz még?
2016. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 nem húzta alá a helyesírás-ellenőrző, szóval ez egy létező szó :D Annyit értek rajta, hogy nincs egységes elképzelés, homályos, hogy az egész folyamat milyen alapelven valósulna meg.


2# ha nem akarom is lesz mélyebb integráció, ez nem rajtam múlik... Olvass híreket-cikkeket a témában, ha nem tudod miről van szó! Ha ez után van már véleményed, kérlek oszd itt meg velem! :)

2016. szept. 14. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Az én véleményem szerint, ha valóban az állampolgárok véleményét megkérdeznék, lebiggyedne a szájuk. A Brexit példája jól mutatja, hogy ez az egység már nem olyan szoros, mint az az Únió vezetői szeretnék, hogy legyen. Európán belül nagyon sok olyan kérdés van, amiben a tagállamok nem értenek egyet, az érdekek ütköznek, és nemcsak a menekültválság kérdésében. És kifejezetten vannak olyan tagországok, ahol nem az ottani állampolgárok érdekeit képviselik, tehát maguk az egyes tagállamok vezetői is magasról tesznek rá, hogy a polgáraik mit akarnak. Lásd Magyarország, ahol teljesen kissemizték az országot, leépítettek mindent, ami maradt, azt most árulják, vagy osztják szét, és teljesen eu-pénzfüggők lettünk, ha nincsenek uniós pénzek, lehúzhatjuk a rolót. De ott van Görögország példája, és még sorolhatnám. Itt egység nincs, csak érdekek, ahol a nagyhal felemészti a kishalat...
2016. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az EU nagyon pontosan tudja, hogy mit szeretne. A probléma a sok hataloméhes nemzeti politikus, aki nem akar jogkörökről lemondani, hogy azokat az EU-ra átruházza. Szeretett Viktor is ezeket a húrokat pengeti, és ahogy szaporodnak ezek a politikusok, úgy kerül egyre több szög az EU koporsójába. A mainstream politika az ok-okozati összefüggést fordítva próbálja megetetni velünk.

Vannak közvetlenül választott EU parlamenti képviselőink akik ugyanúgy érvényesíthetik az érdekeinket az EU-ban, ahogy a hazai parlamentben is. A népszavazás jelenleg az EU széthullásának kedvezne,a asok mesterségesen generált műbalhé miatt, ne csodálkozz, ha nem nagyon lesz ilyen.

2016. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak EP-választások, ezek pontosan ezt a célt szolgálják. Felesleges szerintem újabb választásokat kiírni.
2016. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, de én úgy látom, hogy az ilyen politikusok már nem tudják képviselni a többség akaratát, ezért közelebb kell vinni minden fontos döntést az állampolgárokhoz. Az apróbbakban pedig majd dönthetnek a politikusok...


Szerintem néhány éven belül ki kell épülnie egy olyan informatikai rendszernek minden eu országban, amin ilyen helyi-országos-eus-stb szavazások olcsón-elektronikusan mehetnének, így lehetne minden fontos kérdésben a döntést az emberek kezébe adni.


Mennyire értetek ezzel egyet?

Tehát pl mennyivel lenne helyesebb, ha a valós többség döntene politikusok helyett (legfőképp egy ilyen eu-jövője kérdésben, csak hogy maradjunk az alap kérdésemnél)?

2016. szept. 14. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Van már ilyen, nem is ez az egyetlen kezdeményzés. [link] A probléma abban rejlik, hogy mivel ezek az emberek abban sem tudnak megállapodni, hogy egyvalaki képviselje közösen az érdekeiket, így nem tudják a jelen rendszerben elérni, hogy ilyenre változzon a rendszer. Hajrá Yossarian. 22-es.
2016. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként egy olyan jól működő és fejlett polgári társadalomban, mint svájc, ez működik is. Ugyanakkor tartok tőle, hogy mindez Magyarországon a visszájára fordulna. Egészen konkrétan vlamailyen cenzusos rendszerre lenne jó korlátozni, de én speciel tiszta lelkiismerettel nem tudok semmilyen elfogadható cenzusban megállapodni. Kérdezd meg az utca emberét pár lényeges kérdésben, interjú. A banda többségének van véleménye, de egy hosszabb beszélgetés alapján kiderül, hogy valójában fogalma sincs részleteiben az egész kérdésről, sem annak hatásairól. A társaság többségének a percepciója a politikai jelszavakig terjed, meg arra, hogy mit mondott a mama, meg a szomszéd erről... Talán ha nem ilyen propagandavezéreltbe csapna át a közélet itthon, mint amilyenbe teszi, hanem maradt vona a pluralista média, akkor 50-100 év távlatában reális lenne ennek a bevezetése. Mármint értem úgy, hogy akkor talán már nem lenne káros a társadalom/állam szerves fejlődésére. SZVSZ
2016. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy bár nem ez a kérdés, de szerintem az EU-nak úgy kellene működnie, ahogy a Monarchia tette. Föderális állam, közös hadügy, külügy, pénzügy.

- nézzük meg mire képes a magyar honvédség, ennél lentebb nem lehet, Európát addig senki sem fogja komolyan venni amyg nincs meg az egységes erőkivetítési lehetősége, egy állandó legénységű föderális hadsereg

- az érdekeinket nem tudjuk normálisan érvényesíteni kifelé, amíg megosztottak vagyunk és mindenki különutas megoldáson dolgozik, ez a közös politika aláaknázása, ennek véget kell vetni (miért látja be a kormány az, hogy amit az országon belül csinál, ugyanezt kéne tenni EU szinten? - minden ellenállást letört, úgy módosította a szavazási rendszert, a hatalomgyakorlást, hogy az egyszerű többséget kétharmados többséggé konvertálta jogszabályi trükkökkel azért, hogy egységesen keresztül tudja vinni a politikáját)

- az EU azért inog mert közös pénz van, de nincs közös gazdaságpolitika, közgazdászok egyértelmű véleménye, hogy ez az állapot nem tartható fenn hosszú távon, lépni kell, ami vagy az lesz, hogy mindenki belép, vagy európa kétsebességessé válik, egy része a gazdaságpolitika szinten is integrálódik, közös pénzügyminisztérium, etc (Benelux-Német Francia már régóta tervben).

Ahogy a dolgok állnak Nógrádi Györgynek igaza lesz, csak nem úgy, ahogy ő gondolta: Nem az EU bővítés áll meg a mi nyugati határunkon, hanem a Föderális EU határa lesz a mi Nyugati határunk...

2016. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!