Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna velünk 1848-as...

Mi lett volna velünk 1848-as és az 1956-os forradalom nélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 2. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyomorognánk a véres diktatúrában mint észak korea.
2016. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Játsszunk el a gondolattal.


A Széchenyi-Kossuth vitában Széchenyi és támogatói kerekednek felül, főleg mivel Petőfiék annyira bebsznak a Pilvaxban, hogy három napig sugárban hánynak a rakparton. Nincs tehát forradalom és szabadságharc, a gyengekezű Ferdinándnál kiharcolt engedményeket azonban így is elérjük. A fiatal Ferenc József kissé keményvonalas ugyan, de a magyar reformtörekvéseket az 1860-70-es évekre elfogadja és csupán nemzeti önrendelkezésünk nem éri el a Kiegyezés szintjét. Szóval szerintem semmi sem változik.


Az 1956-os tüntetés békésen véget ér. Hruscsov azonban a forradalom nélkül is eltávolítja Rákosiékat hogy felszámolja a sztálinista kormányokat. Itt is minden ugyanúgy lesz, csak kevesebb ember hal meg és pár évvel talán többet kell várni.


Persze lehet hogy tévedek, nem vagyok a témák szakértője :)

2016. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Azt ne feledjük, hogy '48 - ban nem csak a magyarok keltek fel, hanem sok helyütt mások is Európában. Nálunk tartott legtovább és csak nagy nehezen verték le a szabadságharcot.


'56 még erőteljesebb esemény volt. Hetekig Magyarországra figyelt a világ, sok nyugati kommunista akkor szakított az eszméivel. Az egész világ szeme láttára tört rá az a Szovjetunió, amely a munkásosztály felsőbbrendűségét, a demokráciát, a szabadságot hirdette, a magyar munkásfiatalokra. Kimutatta a foga fehérjét a kommunizmus, amely koporsójába az első szeget 1956 - ban kapta. Máig érezhető '56 hatása, sokan a világban akkor hallottak először Magyarországról, a szovjet embertelenségről és elnyomásról.


A kérdés azért értelmetlen kicsit, mert akik felkelnek, soha nem mérlegelik a következményeket, abból indulnak ki, győzni fog a mozgalmuk.


Mindkét esetben győzött, és mindkét esetben idegen erők segítségével verték le.


Többé nem mehetett úgy mint előtte, '48 esetében a Kiegyezésig vezetett az út, '56 - nál pedig a konszolidálódott Kádár rendszerig, a Rákosi - féle elnyomás véget ért.

2016. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Többé nem mehetett úgy mint előtte, '48 esetében a Kiegyezésig vezetett az út, '56 - nál pedig a konszolidálódott Kádár rendszerig, a Rákosi - féle elnyomás véget ért."


Miért nem mehetett úgy mint előtte? Senkinek eszébe nem lett volna újból fellázadni, úgy leverték és megtorolták mindkét eseményt.

2016. szept. 2. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben jól látszik az ív:

*Felkelés

*Bukás

*Megtorlás

*Engedmények


Vannak (nem tudom menyire elfogadott) olyan értelmezések, hogy 48-ban a Habsburg birodalomról le akarták választani a nem német ajkú részeket és csatlakozni az akkor alakuló Németországhoz. A Németországhoz való csatlakozás nem jött be, az eredeti állapotot visszaállították.


'56-ban Rákosi nem volt már a Szovjeteknek sem szalonképes, ugyanakkor ott volt az AK gépfegyver, a T-54, amit ki kellett próbálni...

Ezt az elméletet valamennyire alátámasztja, hogy a teljes magyar vezetést október 23-ra Moszkvába rendelték. 23-án nem volt az országban döntés képes parancsnok.

2016. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!