Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisok demokráciaellene...

A liberálisok demokráciaellenesek?

Figyelt kérdés
Sokszor megfigyelhető, például a mostani brit referendum kapcsán is, hogy ha egy választáson, népszavazáson nem nekik tetsző eredmény születik (vagy várható), akkor a diktatórikus nézetek kerülnek előtérbe, mely szerint felesleges, hibás a döntéseket a népre bízni, jobb ha a politikai döntéseket a felsőbb szakértők hozzák, a nép úgy sem látja át, ami valójában történik, kockán forog, túl nagy teret kapott a másik oldalt képviselő média.

2016. jún. 27. 21:02
 1/6 belapus ***** válasza:
81%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen kijelentéseket - ideológiától függetlenül - az olyan - éppen hatalmon lévő - körök hangoztatják, akik olyan törvényeket, rendeleteket, intézkedéseket akarnak hozni, amelyekről tudják, hogy a választók többsége számára elfogadhatatlan lenne.

Ilyenkor van az, hogy az ellenzék népszavazást követel, a kormány meg azt válaszolja erre, hogy a nép ostoba.

De valóban, néha előfordul a fordítottja is.

2016. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Tudod kérdező, az EU elhagyására szavazók most kezdik belátni, hogy mekkora baromságot csináltak, csak hát akkor olyan jó érzés volt bemutatni a rendszernek, mert úgyis a maradáspártiak győznek. Aztán túl sokan gondolták így és csak kilépéspárti győzelem lett belőle. :D


Ha újra lenne szavazás, már simán a bentmaradás győzne.

2016. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A liberálisok a hülyeséget nem szeretik, ami viszont minden demokráciában meglehetősen gyakori.
2016. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Pár napja volt itt egy kérdés, amiben az egyik "liberális" válaszoló hangsúlyozta, hogy a "büdös prolik" beleszólása az ország ügyeibe nem demokrácia, csak az ókori Görögországban volt ilyen "baromság"...
2016. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Azon túl, hogy a kérdésben elhangzó indoklás hamis, annak alapján sokkal inkább nevezhető diktatórikusnak a "másik oldal".


Nem figyelhető meg sokszor. Valami ellen való tiltakozás egy vélemény kifejezése, amihez bárkinek joga van (ez nálunk már nem igaz, itt már létezik vélemény, ami tilos - tiltani diktatúra szokott, másra nem jellemző). Az más kérdés, ha valaki egy eredmény ellen tevőlegesen, a törvényben nem megengedett módon lép fel. Azonban ekkor sem érdemes címkézni (ez mindig a gyengék és tájékozatlanok eszköztára), hanem egyszerűen higgadtan alkalmazni a törvényt. És konstruktívan megmutatni a konkrét törvényszegésre irányuló cselekményt. Ez hatékony.

2016. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ez így van. Ha megtehetnék, újraszavaztatnák addig, amíg nekik tetsző eredmény nem születik, ahogy ezt meg is tették a lisszaboni szerződés esetében, ha jól emlékszem, Írországban.
2016. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!