A liberálisok demokráciaellenesek?
Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen kijelentéseket - ideológiától függetlenül - az olyan - éppen hatalmon lévő - körök hangoztatják, akik olyan törvényeket, rendeleteket, intézkedéseket akarnak hozni, amelyekről tudják, hogy a választók többsége számára elfogadhatatlan lenne.
Ilyenkor van az, hogy az ellenzék népszavazást követel, a kormány meg azt válaszolja erre, hogy a nép ostoba.
De valóban, néha előfordul a fordítottja is.
Tudod kérdező, az EU elhagyására szavazók most kezdik belátni, hogy mekkora baromságot csináltak, csak hát akkor olyan jó érzés volt bemutatni a rendszernek, mert úgyis a maradáspártiak győznek. Aztán túl sokan gondolták így és csak kilépéspárti győzelem lett belőle. :D
Ha újra lenne szavazás, már simán a bentmaradás győzne.
Azon túl, hogy a kérdésben elhangzó indoklás hamis, annak alapján sokkal inkább nevezhető diktatórikusnak a "másik oldal".
Nem figyelhető meg sokszor. Valami ellen való tiltakozás egy vélemény kifejezése, amihez bárkinek joga van (ez nálunk már nem igaz, itt már létezik vélemény, ami tilos - tiltani diktatúra szokott, másra nem jellemző). Az más kérdés, ha valaki egy eredmény ellen tevőlegesen, a törvényben nem megengedett módon lép fel. Azonban ekkor sem érdemes címkézni (ez mindig a gyengék és tájékozatlanok eszköztára), hanem egyszerűen higgadtan alkalmazni a törvényt. És konstruktívan megmutatni a konkrét törvényszegésre irányuló cselekményt. Ez hatékony.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!