A kínai műszaki termékek már mégsem annyira rosszak, mint régen?
Nem teljesen politika, de kapcsolódik hozzá.
Ha igaz, amit cikk ír, akkor elvileg bizonyos kínai vállalatok már versenyképesek az olyanokkal szemben, mint a Siemens vagy az Alstom, Hitachi.
Hiszen, valahogyan megnyerték ezt az amerikai tendert.
Az amerikaiaktól meg köztudott, hogy kacatokat nem vesznek, hanem mindenből a legjobbat, legminőségibbet.
Egy vasúti szerelvénynek pedig 25-30 év az élettartama.
Azért is érdekes ez a győzelem, mert eddig Kína nem nagyon exportált vasúti cikkeket.
Az egyeduralkodó a Siemens, Alstom páros többnyire.
Az azért túlzás hogy mindenből a legjobbat, azt veszik ami ár értékben megéri. Amúgy meg Kína már régóta nem csak gagyit gyárt. Tulajdonképpen pont ez az, hogy minőségben képes a kínai is ugyanolyat gyártani mint a nagyok, és teszi mindezt olcsóbban.
Kína tulajdonképpen egyesít mindent ami a fejlődéshez kell. Ott vannak a nagy városai, Hong Kong-ban a világon a legmagasabb az átlag IQ, megvan a tudás része. Az ország többi részén meg van 1 milliárd ember akik napi két tál rizsért is képesek a belüket kidolgozni.
A kinai nem feltétlenül gagyi, rengeteg terméket gyártanak kinában amiről az embernek nem feltétlenül a gagyi kifejezés jut eszébe. A kinaiak is tudnak minőségi termékeket előállítani persze nem gagyi áron.
A probléma inkább ott van hogy rengeteg olcsó (és vacak minőségű) kinai termékkel árasztották el a világot és ez maradt meg a köztudatban.
A kínaiak azt rakják össze és olyan minőségben, amit megrendelnek tőlük.
Illetve fontos azt megemlíteni, hogy csak azok lehetnek jó kínai termékek, amiknek a gyártástechnológiáját nem bonyolult részegységekre lehet bontani. Pl. egy laptop vagy telefon esetében a paneleket robotok forrasztják össze, az ember már csak összedugdossa/összecsavarozza.
A fenti okból kifolyólag az összetettebb finommechanikai termékek gyártása még az, ami nem megy nekik. Pontosabban az is megy, de azok nem ilyen tömeg gyártva, tehát kb. egy árban vannak a többi országban (akár nyugati) gyártott termékkel.
Kína most tanulja, hogy kell gyártani.
Egy és egymillió dologhoz földhülyék.
Nagyon tehetséges nép, de nagyon nagy lemaradásban vannak, még annak ellenére is, hogy lopják a gyártástechnológiákat, a formákat, megoldásokat, know-howt.
Az egy dolog, hogy ezt a tendert megnyerték. Megnyertek ők már más szegmensben is sok mindent. Nálunk a huawei épített ki telekommunikációs hálózatot, de ez csepp a tengerben, ez nagyon kevés.
Processzort például a mai napig nem képesek gyártani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!