Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért annyira szegény kivétel...

Miért annyira szegény kivétel nélkül minden mezőgazdasági ország?

Figyelt kérdés

A mai napig nem létezik egyetlen olyan gazdag fejlett ország a nagyvilágon, amely mezőgazdasági ország lenne!


Itt a bizonyíték:


[link]



2016. márc. 6. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Mert kecskefejésből nem lehet megélni.
2016. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

A mezőgazdaság önmagában semmit sem ér, hogyha nem épül rá megfelelő ipar.

Mondjuk, sörgyártás vagy hasonló.

2016. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az sem ér sokat. Azok az országok fejlettek akiknek high-tech iparuk fejlett, a K+F, jó kereskedelem, és ezekre épülő szolgáltató ipar.


Mezőgazdasági ország = út a nyomorba.

2016. márc. 6. 20:53
 4/17 anonim válasza:
93%

Jó kérdés!

Ahogy elgondolkodtam rajta, arra jutottam, hogy valamit nagyon elrontott az emberiség.

Aminek - élelem - a hiányában nem lenne fenntartható az emberi élet, abból alig lehet megélni, aminek - autó, iPad, nercbunda - a hiányában viszont az emberi élet fenntarthatósága nem sérül, nagy lábon élnek.

Nem tudok nem szándékosságra gondolni.

2016. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pedig ez a világ sem tegnapi, már az ipari forradalommal vette kezdetét.
2016. márc. 6. 20:54
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Csak azt felejted el, hogy a modern technikával a mezőgazdaság nagyon kevés hozzáadott értéket teremt, hiszen jóformán alig-alig kell hozzá ember. Régen rengeteg élőmunkát igényelt (a népesség jó 60-70%-a), és még akkor is élelemhiány volt, ma egy mezőgazdász a modern gépekkel (és tudással) egymaga képes több ezer ember számára elégséges táplálékot előállítani, amit, hála a szállítási lehetőségeknek, illetve a modern tartósításnak (pl, hűtés) bárhová el lehet juttatni.


Tehát ebből kifolyólag a mezőgazdálkodás olyan dolog, ami könnyedén átpakolható máshová. A nagyon szakértelmet igénylő szakágak (informatika, kémia, tervezés, mérnöki munkák) emberigényesek, az ott dolgozó emberek nem könnyen leválthatóak, a termelés emiatt helyhez kötött, és drága lesz, emiatt kevés lesz a megtermelt mennyiség, tehát az ára magas lesz, és sokan megveszik, mert nem tudják ők előállítani, tehát az adott árucikk értékes lesz.


És még tegyük hozzá: a világon már jó régóta élelmiszer túltermelés van, dacára, hogy brutálisan pazarlóan élünk a fejlett világban, a megtermelt élelem jó fele a kukában landol, mivel olcsó, és könnyen elérhető.


Ezek viszonylag egyszerű folyamatok, ebbe összeesküvést látni azért már nagyon kemény fantáziára vall...

2016. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párizsihoz megkívánom az újhagymát, akkor kimegyek a kertbe és a földből kirántom.


Ha (az egyik előző példáit felhozva) kell egy autó, egy iPad vagy egy nercbunda, akkor azt bizonyos okok miatt nem tudom kirántani a földből, hanem kemény pénzeket kell érte fizetnem, amik közvetlenül vagy közvetve a gyártó országot fogja gyarapítani.

2016. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdaság egy elég szűk gazdasági tevékenység, ezért nehéz összehasonlítani az iparral, és főleg a szolgáltatások szektorával.

Mert valójában a mezőgazdaságban igen sok pénz van, és hozzáadott érték is van elég, a nagy mezőgazdasági vállalatok rengeteget költenek kutatás-fejlesztésre. A gabonatermelésben több pénz van globálisan, mint a fegyvergyártásban például.

De pusztán egy ennyire szűk tevékenységi kör nem hozhat annyi jövedelmet, mint a szolgáltatások széles szektora.

Ráadásul a szegény mezőgazdasági országokban nem helyi családi gazdaságok végzik a mezőgazdasági tevékenységet, hanem külföldi nagyvállalatok, akik kiviszik a profitjukat az adott országból.

2016. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs sok pénz a mezőgazdaságban, a GDP 2-3%-ánál nem ad többet a fejlett országokban.
2016. márc. 6. 22:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar suliba jártam, de nálatok nem tanítják a gazdaság működését?


1. gazdasági szektor:

mezőgazdaság, halászat, bányászat. Itt termeled meg a nyersanyagot, és eladod akinek kell.


2. gazdasági szektor:

A nyersanyagokat egy gyárba viszed, és csinálsz belőle valamit. Ilyenkor te már kifizetted a kitermelőket, a fuvarozókat, és a saját gyáradnak az összes költségét. Tehát egy legyártott farmernadrág az drágább lesz mint a gyapot.

(Sőt, képesek rá hogy egy-egy munkafázist szétosszanak a világ tájain! Tehát például a sok farmermárka gombját mondjuk Kínában varrják fel egy megagyárban, utána átfuvarozzák mondjuk Törökországba ahol csak méretre vágják vagy mit tudom én...)


3. gazdasági szektor:

Szolgálgatói szektor. Ide tartozik (farmer esetében) minden, ami ahhoz kell hogy a farmer a boltban kössön ki, ahonnan te megvásárolod. Tehát a bolt már fizeti a nyersanyagokat, az összes fuvarozást, az egész gyárat, a nagyker, a kisker, aztán a saját boltjának fenntartását... Így aztán mindig egyre nagyobb pénzek vándorolnak ide-oda, persze hogy gazdagabb az ország ahol a szolgáltatói szektor dominál, nem a mezőgazdasági szektor!


Persze vannak kivételek, pl. gyémántbányával, olajkúttal 1. gazdasági szektorba tartozol. Viszont nem egy gyár majd egy cég vásárol össze sok helyről, hanem te adsz el sok embernek. Ilyenkor a pénz mégis nálad központosul.

2016. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!