Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen ideológia az, amikor...

Milyen ideológia az, amikor valaki nem értékeli nagyra a nacionalizmust és arab migránsokat sem akar?

Figyelt kérdés

A nacionalizmus értelmetlen, mivel csak egymás ellen uszítja az európai népeket, amire abszolút nincs szükség.

Arabok pedig mind tudjuk, hogy miért nem kellenek.


2016. márc. 2. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Nacionalizmusnak is vannak mértékei... Én büszke vagyok arra hogy magyar vagyok, de mondjuk a szlovákokat többnyire kifejezetten szeretem.
2016. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Kérdés hogyan értelmezzük a nacionalizmust.

Az,hogy valaki "büszke" a származására az egy dolog.

Ez inkább a "tartozni valahová" érzésből ered.Ez minden embernél megvan,csak nem mindenkinél a hazája iránt jelenik meg ez az érzés.(Hanem pl családja,barátai,munkahelye,hobbiai,stb).


Az viszont,hogy valaki nacionalizmus alatt azt érti,hogy "fúj multik",vagy hogy Az Uniót csak kihasználni,de cserébe semmit nem adni,az nem nacionalizmus,hanem idiotizmus.

2016. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nehéz izmusokba beleskatulyázni, mert elég tág határok között mozognak. Talán a patrióta rá a legjobb jelző manapság.
2016. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 montario válasza:
11%
Xenofóbiának nevezik azt, amikor ellenérzéseid vannak az idegenekkel kapcsolatban. Ennek a nacionalizmushoz alapból semmi köze. Bár elég gyakran kéz a kézben jár a két fogalom, mert a nacionalizmust sokkal nehezebb megtölteni tartalommal, a mások gyűlölete viszont egy elég egyszerű érzelmi viszonyulás. Tehát míg az előbbi intelligenciát és stabil értékrendet kíván meg, addig az utóbbi csuklóból jön bárkinek.
2016. márc. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Xenofóbiának nevezik azt, amikor ellenérzéseid vannak az idegenekkel kapcsolatban."


Az ellenérzést azért ne keverjük már a gyűlölettel! Elnézést, hogy beleszólok, de a bizalmatlanság nem egyenlő az aktív gyűlölettel.

2016. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, te olyan nacionalizmussal találkoztál, ami így viselkedik. Lehet, hogy ez neked nem tetszik. Nézz körül jobban. Említenék egy Széchenyi nevű embert, aki elég nacionalista volt. Bár sok ilyen lenne nálunk és másutt.

Az arabokról pedig világosíts fel. Nem tudom, miért nem kellenek, kinek nem kellenek. Ebben is biztos azt az arabot nézted, aki éppen megerőszakolt (kirabolt, megvert, amit csak akarsz) valakit, és eközben fel sem tűnt a többi, aki ezt mind nem tette. Meg az se, hány helybéli tette ugyanazt, amitől te annyira viszolyogsz.

Azt hiszem, az az ideológia, talán nem is ideológia, mindössze értelem, objektivitás, látóképesség, érteni akarás és effélék. Tudom, ez nehéz, de hidd el, megy és élvezetes. Jó dolog, ha az ember érti, mi miért történik, ki tudja választani a jót és szövetkezni vele, hogy még több jó legyen a világban, és nem homályosítja el látását sok téveszme.

2016. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"A nacionalizmus értelmetlen, mivel csak egymás ellen uszítja az európai népeket"


a mostanában népszerűvé lett nacionalizmus pont, hogy egyesíteni kívánja őket egy bizonyos nép ellen

2016. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 montario válasza:

4-es válaszadó! Jogos felvetés, azonban témánk szempontjából nincs érdemi különbség, hiszen a két attitűd iránya ugyanaz és ez a lényeg.

Például."Támogatná-e Ön a magyar kisebbség (vagy akár pirézek, lettek, arabok, eszkimók stb.) intergációját a hazájában?" Igen vagy nem. Teljesen miért igen, vagy miért nem.

2016. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Jogos felvetés, azonban témánk szempontjából nincs érdemi különbség, hiszen a két attitűd iránya ugyanaz és ez a lényeg."


Nem értem, miért ugyanaz.

Más gyűlölni népeket, és teljesen más azt kívánni, hogy tömegesen költözzenek az ember hazájába.

Ugyanaz az irány, a mérték illetve a körülményei azonban szignifikánsan különbözik/nek.


Ezt persze ideológiai célból össze lehet mosni egy ilyen általánosító kérdéssel, de talán vagyunk annyira kifinomultak, hogy mi ne tegyük.

2016. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezt a "típust" gondolkodó embernek hívják.

A gondolkodást nem kell ideológiákhoz fűzni ,evégre az ideológiák is emberek gondolkodásainak a végterméke.


A nacionalizmus -ahogy Albert Einstein mondta-:


"Egy infantilis betegség. Az emberiség károkozója."


Én személy szerint anti-nacionalista vagy és ellenzem a bevándorlást.


Üdv!

2016. márc. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!