Orbán Viktor miért nem tör európai babérokra?
A kerítésépítéssel párhuzamosan bejelenthette volna, hogy ő nem engedi, hogy a Hazáját a háttérerők nyomorba taszítsák, Nemzetét kiirtsák és legszívesebben megvédené egész Európát. Ezennel vállalja, hogy az ellenállás élére áll európai szinten és legyőzi, akik a kontinens vesztét akarják.
Ezzel hatalmas sikere lett volna és előbb-utóbb átveszi a hatalmat az egész EU felett.
Én tuti megléptem volna.
"egy akármilyen másik ország"
Najó, ez túlzás, de simán kijelenthető, hogy sem a lakosság (Európa lakkosága) szintjén, sem a politika szintjén nem talált volna OV elég befolyásos támogatást.
Orbánnak nincsenek meg ehhez a kapcsolatai.
Juncker is úgy lett főnök, hogy pár nagyvállalat kilobbizta neki a pozíciót.Ugyanis, Luxemburgban sok jót tett nekik.
Ahhoz, hogy az EU-ban főnök legyen valaki, ahhoz kapcsolatok kellenek.
Így megy ez a magán és az állami szférában, cégek esetén is.
Orbán egy populista politikus, itthon előadja a nagy nemzetvédőt, de külföldön egy buta korrupt senki.
(babér helyett csak maflást kap)
"Orbán csak Bécsből tűnik balkáni lótolvajnak, a Kárpátokon túlról viszont egy hamisítatlan nyugati balek"
"Orbán mellett állna a nép nagyobb része."
Persze. Két év múlva végre megbukik a felcsúti-kisputyin.
Közvetve, burkoltan, diplomatikusan ő is tett ilyen lépéseket, sőt az elmúlt háromnegyed év külpolitikája ehhez hasonló dolgokról szólt. Ami azonban azt illeti, még a V4-en belül is vannak olyan dolgok, melyek nem teszik kívánatossá a hirtelen terjeszkedést (nemhogy a hirtelen EU expanziót).
Elég csak a lengyel állapotokat nézni: A kormány egész egyszerűen nem stabil, az ellenzékük még mindig erős és mindannak ellenére, hogy Orbán párti kormánynak tekintik sokan ezt a kormányt, a külpolitikai törekvések összeegyeztethetetlenek. És akármi is van ez a legfontosabb és legmeghatározóbb kérdés ha expanziós törekvésekről van szó. Ez közös külpolitika nélkül lehetetlen, márpedig jelenleg ez a helyzet.
Ha Orbán terjeszkedni akar, akkor egészen biztos, hogy ezt a kérdést kell elsőként megoldania, és ennek jelenleg komoly akadályai vannak:
A lengyel kormány egyértelműen ellenséges a németekkel és az oroszokkal is, míg Orbán a németekkel szemben óvatosabban fogalmazva azt mondja, hogy "ha ti ezt szeretnétek, akkor tegyétek ezt, de nekünk is jogunk van eldönteni, hogy mit szeretnénk", vagyis láthatóan nem akar komolyabb nyílt konfrontációt felvállalni velük szemben. Az oroszok kapcsán nem nehezedik túlságosan sok nyomás Orbán vállára, mivel az oroszok jelenleg kivárásra játszanak, tudják jól, hogy a migráns válság nem őket sújtja és úgy gondolják, hogy adott esetben ki tudnák váltani azt a gazdasági űrt, amit a keleti blokk számára okozna az EU elvesztése. A lengyelek viszont inkább amerikai támogatással képzelnék el egy erősödő Közép-Európa hátterét és amíg ez a kérdés nincs tisztázva, addig Orbán nem fog tudni terjeszkedni.
A másik probléma az, hogy a negyvenmilliós Lengyelország könnyedén kikanalazhatja a szelet a tízmilliós Magyarország politikai vitorlája alól és veheti át a kezdeményezést, ha nem lesz képes megtartani a vezetői pozícióját Orbán. Tehát amíg a V4-en belül nincsen egység, addig nem tud terjeszkedni, mitöbb a V4 bővítése is kérdéses addig, amíg az nem eléggé egységes véleményt alkot, illetőleg ameddig kellően kiforratlan a hierarchiája.
Mindent összegezve, Orbánnak meg van az esélye arra, hogy komolyabb európai politikus legyen, de még nagyon sok víznek kell lefolynia a Dunán ahhoz, hogy ebből lehessen valami.. Eddig az egységes V4 álláspont sem valósult meg minden kérdésben és a Fidesznek nincs komolyan fajsúlyos utánpótlása fiatal politikusokból...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!