Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti nem féltek? Túlreagálom?

Ti nem féltek? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Péntek óta, mióta megtörtént párizsban ez a merénylet, csak ezen kattog az agyam. A világ más részein is egyre több az ilyesfajta gyilkosság. Elkezdtem félni. Már azon gondolkodom, hogy a bécsi adventi vásárra sem megyek ki. Befizettem a pénzt 2 hete, minden le van szervezve. De nem tudom mi tévő legyek. Jövőre franciaországba mentünk volna nyaralni. Lemondtam.

De mostmár akkor nem lehet tudni hol és mikor érhet utol a halál, hogy meggyilkolnak? Ilyen világ lesz? Nem merek sehová menni. Ti mit gondoltok?


2015. nov. 16. 13:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nem reagálod túl - ez egy természetes emberi reakció, amikor az ember rádöbben arra, hogy bármelyik pillanatban meghalhat.

És ezt most nem azért mondom, mert a kérdező kedvében szeretnék járni :-)

Lehet, hihetetlen némelyek számára (mert talán sokan azt gondolják, hogy mi biztonságban vagyunk, mert ez Párizsban van, nem itt, stb), de igenis sok embert foglalkoztat a dolog és sokan elkezdtek félni (ahogy első nagyon pontosan leírta)

Ma 2 ismerősöm is azt mondta, hogy ideges, fél.

"most már sehová nem lehet elmenni nyugodtan?" kérdezte az egyik.

A másik pedig amiatt aggódik, hogy az unokája milyen világban fog felnőni?

És igen, az utcán is elüthet az autó, de az leginkább az ÉN HIBÁM (jó, igen, tudom, jönnek a kötözködők, hogy a járdára is felmehet, stb ), meg azt is tudom, hogy a minap kis híján a fejemen landolt a 3.-ról egy üvegtábla, azt sem tudtam, merre rohanjak, mert csak a zajt hallottam, nem mertem felnézni, de elmondom, mi ebben a probléma:

Ha mész az utcán - legalábbis én - éber vagyok, tudom, bármi történhet, DE! ha bemegy valaki egy múzeumba, akkor nem gondolom, hogy ott terrorista fegyvereseket kellene keresni a szemünkkel, mert KIKAPCSOLÓDNI MEGY oda az ember, Ha fekszik egy tengerparton, akkor nem gondol arra, hogy a tengerből előjön egy őrült fegyveres és sorra lövi a napozókat, ha beül az ember (én nem, mert nincs rá pénzem :D) egy étterembe, akkor nem a veszélyt keresi, csak szeretne valami finomat enni, stb.

Szóval itt az a probléma, hogy a legváratlanabb helyeken fordul ez elő, ahol felkészülni sem tud rá az ember, mert épp alszanak a védekező reflexei.

És nem, nem szeretnék olyan életet élni, hogy ha kimegyek egy erdőbe, akkor ne a madárcsicsergésben gyönyörködjek, meg a fák susogásában, hanem azt keressem, hogy épp nem akar-e valaki lelőni (jó, igen tudom, magányosokat nem lőnek, csak sok embert de direkt sarkítottam ki)


Sajnos, nagyhatalmi "játszmák" miatt úgy tűnik, már nem működik az élni és élni hagyni szlogen - pedig de jó is lenne...

Bocs, hosszú lett .-(

2015. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!