Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, a jóléti vagy...

Melyik a jobb, a jóléti vagy a munkaalapú társadalom?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
A munkaalapú társadalom, mert a jólétet munka nélkül nem lehet hosszú ideig fenntartani.
2015. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A munkaalapú társadalomban a vezetőség jólétéért robotolsz. A jólétiben legalább valamennyire a sajátodért is.
2015. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A munkaalapú társadalom, mert a jólétet munka nélkül nem lehet hosszú ideig fenntartani."


A munkaalapú társadalomban munka van, nem jólét.

Az pedig természetes, hogy a jóléti társadalomhoz is kell a munka, de nem maga a munka a cél, mint a munkaalapú társadalomban.

2015. okt. 3. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezek nem összehasonlítható fogalmak. A jóléti társadalom egy régóta alkalmazott és bevált recept a versenyképes gazdasághoz, az egyéni biztonság maximalizálásához, a társadalmi feszültségek csökkentéséhez. A munkaalapú társadalom meg a fidesz légvára, mely szerint ha félmillió ember füvet nyír az árokszélen a minimálbér alatti juttatásért cserébe, akkor lehet olyan statisztikát csinálni, hogy csökkent a munkanélküliség, meg néha ki lehet őket vezényelni a helyi narancsos döbrögik földjeire, nehogy már napi botrányos 4000-ért kelljen szegényeknek feketén dolgoztatniuk.
2015. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Mindkettő kifejezés csak egy propagandisztikus humbug.
2015. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Köztársaság demokrácia liberalizmus meg hasonló mind szép berenddzkedés meg elvek arra hogy van pár rohadek akiknek nyalnak meg akiknek dolgoznak a többiek. Az egész elsö világháború azért volt mert a francia meg angol forradalom nem hozta meg az eredményt. Aztán megölték a királyokat a nemeseket mindenhol köztársaság lett meg proletár forradalom. Viszont csak annyi változott hogy nem nemesek is beleszólhattak a politikába mert amúgy a bankárok csak közvetve szóltak bele vagy a rotchildok akik nagyon sok pénzért vehettek nemesi címet.

Minek nevezik el az államformát az nem lényeg úgy is egy szolga benne mindenki leszámítva akik a nemeseket helyettesítik. Nagyjából a milliárdos emberkéket sorolom ide itthon. A proli réteg meg eszi a reklámlkat meg fogyaszt marhaságokért gürcöl eleg nyilvánvaló mi volt csak nem veszik észre bagy félnek.

2015. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Hasonlítsd össze a jóléti társadalmakat ami munkaalapú társadalmunkkal és megtudod.Elég éles a különbség, a bölcsödés is látná.
2015. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bepi13 ***** válasza:
33%
Jóléti társadalom az eredmény, a munka alap pedig módszer. A munkaalapú társadalom azt jelenti, hogy az emberek nem élnek segélyekből,a pénzért mindenkinek meg kell dolgoznia. Ez volt az alapja a jóléti társadalmaknak, enélkül soha nem lettek volna jólétiek. Ma azonban már nem jólétiek, csak a hírük az. Ennek egyik oka az, hogy megszűntek munkaalapúnak lenni. Én kint élek már hosszú ideje, így hát volt alkalmam tapasztalni, hogy az életszínvonal milyen hatalmas mértékben csökkent. Magyarország megy előre, Nyugat pedig egyre jobban hátra. Itt tényleg már nem munka alapú a társadalom, a rengeteg bevándorló munka nélkül kapja a segélyt, ingyen orvosi ellátást, ingyen lakást, ingyen oktatást stb. amit a munkából élők egyre növekvő adójából fizetnek, s amiért a munkából élő polgároknak kőkeményen kell fizetniük. A meg nem engedett spekulációk miatt tönkrement bankokat is a polgárok pénzéből finanszírozták.Eredmény: egyre magasabb szociális prémium, a betegbiztosítási költségek nőnek, a biztosítási szolgáltatások csökkennek, a minimum bér csökken, a nyugdíjak csökkennek, az oktatás egyre drágább, idősek otthonát bezérják, stb. Ezeket a szomorú jelenségeket elkerülendő, fontos, hogy a társadalom munkaalapú legyen, ne legyenek ingyenélők. Ameddig jól ment Nyugaton, addig ott is a társadalom szigorúan munkaalapú volt, s így jólétinek mondhatta magát. Lehet, hogy ma még Nyugaton az életszínvonal magasabb, mint Magyarországon, de hát meg kell nézni, milyen szinten volt, mikor Orbán Viktor átvette, s meg kell nézni, hogy Nyugaton milyen szinten volt.A különbség olyan nagy volt, hogy azt Magyarország természetesen még nem hozhatta be, annak ellenére sem, hogy Nyugaton megy minden lefelé. A tendencia Magyarországon jó, az életszínvonal emelkedik, a kormány törődik az állampolgárokkal, míg Nyugaton nagyon rosszul mennek a dolgok.
2015. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!