Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz ha az EU...

Mit szólnátok ahhoz ha az EU összes tagállamából minden magyart hazatoloncolnának? Örülnétek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 19:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, eléggé átlátszó és provokatív a kérdés. Nem ártana némi jogi előképzettség.


Amíg Magyarország az EU tagja, alapból megilletik a magyar állampolgárokat, mint eu-polgárokat speciális jogok:


3 hónapig szabadon tartózkodhatnak mind a 27 EU-tagország területén, továbbá minden eu-polgárnak joga van abban az országban élni, ahol munkát vállal.

Sőt, számos esetben még a munkaviszony megszűnése után is maradhat.


Amikor külföldi fejvadász cégek környékezik meg a magyar orvosokat, sőt, már a végzős egyetemistákat, és a szakképzett magyar munkaerőt, nem hinném, hogy félni kéne hazatoloncolástól.


Csak hogy a kákán is csomót keressek:

"ha az EU összes tagállamából minden magyart hazatoloncolnának"

- az EU tagja Magyarország, szóval a magyar állampolgárokat hová toloncolnák haza, ha nem Magyarországra? :)

Kínába?

2015. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"eléggé átlátszó és provokatív a kérdés" Szerintem nem egyáltalán nem az. Az emberek csak a jogszabályok mögé bújva akarják bemagyarázni maguknak, hogy ők mások. Édesapám már a 90-es évek elején kint dolgozott Németországba pedig akkor még csak reménykedtünk az EU tagságról, de akkoris hatszoros volt az órabére kint, mint ma itthon. Nagybátyám 90-es évek közepétől kint dolgozik és 5 éve követte a felesége és fia. Ketten ma háromszor annyit keresnek, mint itthon a szüleim diplomásokként, pedig kint csak kipufogókat gyárt, nagynéném meg takarító.

Lehet, hogy most jogunk van rá, de a legtöbb magyar még mindig nyugat felé megy Németországba, Franciaországba, Angliába és a Benelux államokba, miközben az Uniónak van 21 másik tagállama,ahova lehet menni dolgozni. Attól, hogy a megnevezés más az okok ugyanazok, mint a gazdasági bevándorlóknak.

2015. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem egyáltalán nem az"

Jól írtad, szerinted :D


"Az emberek csak a jogszabályok mögé bújva akarják bemagyarázni maguknak, hogy ők mások."


Nem azt hogy mások, hanem hogy másra jogosultak.

Náluk pont ezért van az, ami, mert leszarják a jogszabályokat meg h ki, mire jogosult.

Ha neked ez bejön akkor kérj útbaigazítást, aztán menj oda.

Nem véletlen vannak ezek a szabályok kitalálva, de tudjuk, te jobban tudod.... mint mindig...

2015. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"te jobban tudod.... mint mindig..."

Először is én nem állítottam, hogy jobban tudom. Én leírtam a véleményemet.

Másodszor lehet, hogy rosszul fogom fel, de nem tudom tömegesen lenézni másokat. Én nem beszéltem egy menekülttel sem, mert felénk nincsenek, viszont nem hiszem, hogy most senki se akarna közölük dolgozni.

2015. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Te nem magyar vagy?
2015. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy tömegesen nézünk le másokat?

Jogszabály érvényesülésről van szó.

Azt látom, hogy ez neked magas, de ha gondolod lejöhetsz Borsodba, majd mutatok neked egy kis kultúrát....;)

2015. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

" gondolod lejöhetsz Borsodba, majd mutatok neked egy kis kultúrát." Megyek is,bár voltam tegnap, de is megyek holnap majd vasárnap.


"Ki mondta, hogy tömegesen nézünk le másokat? ", ha nem nézik le őket az emberek akkor miért mondja azt mindenki, hogy képzetlenek és csak segélyen akarnak élni, dolgozni nem.

2015. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha jogszabályokról van szó, akkor majd a hatóságok eldöntik, hogy az adott személynek joga van-e megkapni a menedék jogot vagy ténylegesen csak gazdasági bevándorló.
2015. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szokás szerint összemosod a szezont a fazonnal.


Az Európai Unió egy nemzetközi, multilaterális szerződésekkel létrehozott szervezet, amely gazdasági céllal jött létre.


Az áru-, a munkaerő- és a szemészek szabad áramlása alapelvnek tekinthető.


Az alapítókon kívül, minden egyes tagállamnak előre meghatározott (Magyarország esetén különösen szigorú) feltételeknek kell megfelelniük, hogy csatlakozhassanak.


A tagállamok a szuverenitásuk egy részéről kölcsönösen lemondtak azért, hogy cserébe az áruik és állampolgáraik szabadon mozoghassanak.


Te pedig egybemosod az afgán menekültekkel a Franciaországban dolgozó magyar orvost, hát finoman szólva is csúsztatás.


Az EU egy több évtizedes előzményekkel hagyományokkal rendelkező (Montánunió, EGK) szervezet, nem pedig ad hoc segélyszervezet.


Az EU-ba gazdasági és politikai szinten, az európai országok szintjén fejlett országokat vesznek fel.


A magyarok, mint az EU teljes jogú polgárai, az EU 27 országában önként és előre eltervezve mennek munkát vállalni. Legtöbbször már Magyarországon elrendezik a kinti szállásukat.


A menekülteket ezzel szemben állítólag konyhakéssel kergetik Európába...

Legalábbis az elmondásuk szerint.


Orbitális különbség.


Az EU egy zárt körű rendezvény, ahová csak meghívásos alapon lehet bejutni. Érted már?

2015. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

90-es évekbe hol voltak ezek a dolgok amiket, most felsoroltál, én nem tudok róla, hogy Magyarország már akkor is tagja lett volna, de a magyar emberek akkor is mentek ki dolgozni.

Én nem mosom össze a dolgokat, csak megemlítettem, hogy az akkori kint dolgozók magyarok és ma EU-n kívülről érkező dolgozni akaró emberek okai között nem volt sok különbség.

Főként nem mosom össze a magyar orvost az afgán menekülttel, mert még a magyar orvos valószínűleg békében nőtt fel és sok minden adott volt, addig az afgánoknak két nagyhatalom megszállását és folyamatosan zajló polgárháborúban kellett felnőnie.

2015. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!