Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a TB járulék szinte mindenb...

Ha a TB járulék szinte mindenből levonódik, miért kell fizetni a gyógyszerekért?

Figyelt kérdés

Most például mandulagyulladásom van és antibiotiumra volna szükségem, de el sem indulok az orvoshoz, mert nincs pénzem a gyógyszerre.


Miért is kell ezekért egyáltalán fizetni? Amikor a pénz alapú gyógyszerpiac az én példámon veszélyezteti a népegészségügyi állapotot? Nem értem.


Gondolom ha beennék az elfekvőbe a betegségemmel megkapnám ingyen az antibiotikumot, ugye? Más megoldást nem igazán látok.


2015. aug. 5. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
"el sem indulok az orvoshoz, mert nincs pénzem a gyógyszerre" - hálistennek. Talán rájössz, hogy nincs is rá szükséged...
2015. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam antibiotikumra van szükségem tüszős mandulagyulladás miatt, komoly szövődményei lehetnek. Egyébként ritkán járok orvoshoz, de most kéne.
2015. aug. 5. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak ún. TB-támogatott gyógyszerek, amelyeknek bizonyos százalékát fizeti a biztosítottak helyett a TB. Sajnos egyre több gyógyszer nem támogatott, ill. soknál csökkent a támogatás mértéke, de ebbe most ne menjünk bele.

A lényeg, hogy igenis tessék elmenni orvoshoz vizsgálatra és antibiotikumot felíratni. Jelezd, hogy szeretnéd minél olcsóbban megúszni, és akkor olyat fog felírni. (Nekem is írtak már többezer forintosakat is többször, de egész kibírható árúakat is, ezer forint körül.)

2015. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:

A TB nem mindenből vonódik le, hanem a bruttó béredből.

Azért nincs ingyen a gyógyszer, mert egyrészt nem elég rá a járulék, másrészt ha ingyen lenne, akkor mindenki zabálná mint a cukorkát és az nem lenne jó.

2015. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!