Miért nem költenek több pénzt a mesterséges méhek létrehozására?
Ez megoldaná a népesedési problémánkat. Ráadásul az embereket sem terhelné le a család, tudnának szórakozni és jól érezni magukat, nem lennem uszáj gyereket vállalni annak, aki nem akar.
A gyerekeket meg nevelné az állam.
Ha mások nem is, de a japánok igazán megléphetnék ezt.
Náluk nagyon nagy probléma a kevés gyerek, ugyanakkor technológiailag az élvonalban vannak.
Ha mást nem, analógiát lehet találni e között és a korábbi rendszer "gyermekvárosai" között.
Tanulság: ha nem a társadalmi konvencióknak megfelelő helyzetbe születik a gyermek és részesül a primer és szekunder szocializációban (példamutatás hiánya), akkor az sem várható el tőle, hogy a társadalmi szabályokat betartsa. Őt deviánsnak látják, ő meg nem tud megfelelni azoknak az elvárásoknak, amit mesterségesen nem lehet megérteni, elsajátítani.
Ne szegezz nekem kérlek kisarkított, kiforgatott belelátásokat.
1) az anyaméhben rengeteg hatás éri a magzatot - a várandós anya hangulata, egyes külső hangok (zenehallgatás, az anya beszéde), kialakul egyfajta születéskori immun-védelem (főleg az anya által hordozott betegségekre)
2) vadállatok? nem.
De szakszolgálatok, szakértő, tehát társadalmi komplex segítség bevonása nélkül a primer és szekunder szocializáció hiánya/torzulása szintén súlyos gondoz okoz(na)
Éppen ezért kísérlik megszüntetni a "gyermekotthonokat", és az intézeti nevelés helyett nevelőszülőkhöz telepíteni őket (az ötlet jó, bár a szabályozással nem feltétlenül vagyok elégedett).
"A gyerekeket meg nevelné az állam. "
Igen az köztudott, hogy állami gondozottakból milyen sikeres felnőttek lesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!