Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is így nézne ki a...

Szerintetek is így nézne ki a tökéletes társadalom?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, kizárólag a gazdagoknak, vagy legalább a középosztálybelieknek szabadna gyereket vállalni.


A szegények akkor kihalnának, tehát nem lennének boldogtalan, szenvedő emberek, nem lenne lopás, rablás, gyilkolás, stb. Mivel az ilyeneket mindig a szegény családok gyermekei követik el


Magyarországon nem csak a politikusok hibája, hogy egyre több a szegény, hanem a sok felelőtlen ember, aki gyereket vállal, miközben szegény. Ráadásul nem is egyet sok esetben. Így persze, hogy rohamosan nől a szegények száma.


Mindenki boldog lehetne, lenne pénze, tudna nyaralni.


Nem lehetne munkára csábítani senkit sem ilyen nevetséges fizetésekért, amik vannak magyarországon ma.


A gazdag, avagy középosztálybeliek nincsenek rászorulva, hogy elmenjenek dolgozni 100 ezerért.


De mégis kell postás, kukás, szemétszedő, takarító, mekis dolgozó, gyári munkás, stb.


Így pedig ha mindenkinek jó lenne az anyagi helyzete, nem lehetne senkit elcsábítani 90 ezerért, hanem egy takarító is keresne ilyen 500 ezret.


Így sokkal jobban dolgoznának a gyári munkások meg minden, jól menne a termelés, jól menne a cég és minden más is, mivel ha több a fizetés, többet tudnak költeni az emberek.


Nem lenne gond a társadalommal, nem lenne ennyi boldogtalan, flusztrált szegény ember, aki 90 ezerért dolgozik, aztán megunja, azt rabol, gyilkol, bankot rabol, stb.


Nem is lenne 7 milliárd ember, lenne mondjuk 2 vagy 3 de az boldog lenne.


Volt az a trafikos gyilkosság Kaposváron, ott is nagyon sajnálom szegény lányt, ha az én barátnőmmel történne ilyen, belerokkannék. De úgy gondolom nem az a srác az igazi gyilkos, hanem a szülők, akik szegényen gyereket vállaltak, aztán szerencsétlen srác így tudott sok pénzhez jutni, ha rabol....


Óriási problémának tartom, hogy senki nem választhatja meg hova szülessen. Senki nem akarna szegény családba születni.


Én is szegény családba születtem és mindig szenvedtem. És rossz volt dolgoznom tavaly is 70 ezerért, mert se pénzem nem volt, se nyaram se, mert elment munkával... Csak dolgoztam, hogy legyen valami...


Végig haragudtam a társadalomra, hogy azért kell nekem ennyi pénzért dolgozni,mert ez ennyit ér emiatt, mert sok az ember és sok a szegény....


Ha nem vállalnának a szegények gyereket, egycsapásra megoldódna minden. Béke és szeretet lenne. Nem lenne flusztráció.


De ugyanúgy lennének mint mondtam alja munkát végzők, csak éppen sokkal több fizetésért, mert a jó családba született embereket nem lehetne elcsábítani ilyen nevetséges fizetésekért.


Mert dolgozni ugye kell az egyértelmű, valaki szimplán akar dolgozni, vagy örökség nem tart ki, vagy elégedett az új Skoda SuperB-vel, boldog, eszébe nem jutna rabolni, csak nem lenne rossz egy Mercedes. Aztán elmegy mondjuk takarítani havi 500 ezerért, mert ugye annyira nem fontos senkinek sem a munka, ezért nem lehetne nevetséges pénzért embert találni.


Azért szarok a fizetések magyarországon, nem azért mert ennyit ér az adott munka, hanem mert ennyiért is tolonganak sorba és örülnek, ha 10 órát melózhatnak egész nyáron minden hétköznap 90 ezerért.... Mármint "örülnek", képletesen mondva. Igazából boldogtalanok, semmit se tehetnek meg, szomorúak, rossz helyen laknak, nincs autó, semmi. Nem tudnak eljárni sehova.



2015. jún. 12. 22:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kb ez ilyen "van felesleges 5 perc az életedből" kérdés..
2015. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy az általad emlegetett pénzösszegek csak számok.


Ha a gyárban 500 ezret keresne egy munkás, akkor a termék ára is igazodna ehhez a szinthez. Értsd, ha most a minimálbér 70 ezer forint, és egy liter tej 200 forint, akkor 500 ezer hufnál egy liter tej 1500 ft lenne.

2015. jún. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem neked megártott a nap. :)
2015. jún. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha anyád így gondolkodott volna, most nem tehetnéd fel kérdésed. Olyan világ nem létezik, amilyennek te elképzeled. Azért nem, mert az emberek alapvetően mások, mint amilyennek te képzeled őket. És mindig olyan világ van, amilyent az emberek teremtenek.


Te olyasmiken fantáziálsz, amit nem látsz át. Jobb lenne inkább tanulni, egy csomó problémádra ott a válasz.

2015. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!