Miértnem tudnak itthon a munkavállalóknak nyugat európai bért adni, miközben az árak kb ugyanakkorák?
ma 20:06
Erről már volt szó sokszor, az, hogy vannak dolgok, amik fix árúak, nem jelent semmit. Supply and demand, minél több marad meg az emberek zsebében, annál jobban fogják lehúzni, vagyis mint külföldön az albérlettel, szolgáltatásokkal, éttermekkel, stb. Arról nincs szó, hogy kint ugyanaz a munkakör nem él jobban, mint itt, de nincs kolbászból a kerítés.
Én például a havi 200 ezer forintommal egyedül albérletben többet tudok félretenni hónap végén, mint a francia ismerősöm, és olcsóbban is megúszom, ha elmegyek valahova szórakozni.
Jó persze vannak kivételek, ezt kifelejtettem, de javarészt egy áron van a legtöbb cucc.
Angliából.
Azért látom, hogy megy a cherry picking.
De jártam már Ausztriában és Németországban is. Anyám rendszeresen dolgozik Bajorországban és régen innen vitt mindig magával kaját, mert drága volt ott. Az utóbbi években viszont ott vásárol és onnan cígöl haza dolgokat, mert olcsóbb, mint itthon.
Étterem? Persze hogy drágábbak, hiszen szolgáltatás és magasabbak a bérek. Viszont szerintem egy fő simán meg tud kajálni Bécsben 30-40 euróból és nem magyar szintű adagot kapsz érte. Aztán ez mennyi? 2-3 órát dolgozol ezért a pénzért? Itthon egy átlagos éttermi vacsora 5-6000 forintnál kezdődik Győrben egy főre. Ezért mennyit dolgozol? Ja igen, minimum 4-5 órát.
Drága a meki? Big Mack 4 euró. 1200 forint. Itthon meg 750. Mennyi is az átlagos órabér Ausztriában és mennyi Magyarországon?
Fodrász? Hát 20-25 euró körül jár egy női hajvágás. Elmegyek itt egy plázába, ugyan feleannyiba fog kerülni, de megintcsak... mekkorák is a magyar bérek az osztrákhoz képest?
Közlekedés: Bécsben a bérlet egy évre 365 euró, vagyis durván 110 ezer forint. BKV-nál az éves bérlet 9500/hó, vagyis 114 ezer forint. Mennyi is a különbség az itteni és ottani színvonal között? Ja meg a bérek....
Komolyan, aki arról okoskodik, hogy drágább minden és hurr durr, az életében nem járt még külföldön. Megsúgom, hogy az egyik legdrágább ország Magyarország Európában. És nem csak akkor, hogy az átlagos fizetést is beleveszem az egyenletbe.
20:31!
Pedig drágább minden, kár tagadnod.
Nekem forintosítva így alakulnak a dolgaim.
Fizetès: 920.000 Ft
Lakás: 540.000 Ft
Rezsi: 40.000 Ft
Kocsi fenntartás havi bontásban: 90.000 Ft
Szórakozás: 85.000 Ft
Egyéb: 80.000 Ft
Ès nem nagyvárosban élünk, de olyan árak vannak, hogy a hajad égnek áll, hiába magasabb a bér.
16: Hol laksz?
1800 eurós lakás azért nem semmi. Én az immobilien.at-t nézem, belőttem az 55 m2-es alapterületű lakásokat (akkorában élek most is és bőven elég nekem) és átlagban 600 euró körül vannak. 40.000 forintos rezsi pedig itthon sem annyira meredek.
Szüleimnél csak a villanyszámla havi 16-20 ezer forint és nem egy hatalmas ház.
De akkor én is leírom az én esetemet.
120 ezret keresek mérnökként (;_;). Lakás ingyen van, mert a cég fizeti, rezsi mindennel együtt durván 30 ezer forint (internet+gáz+villany+mobiltelefon+közös költség). Marad 90 ezer forint. Kaja durván 40 ezer forint úgy, hogy spórolok. Ha otthonról hozok kaját, akkor le tudom vinni 20 ezer forintra. De feltételezzük, hogy ebben a hónapban nem megyek haza, szóval 40k egy hónapban a kaja. Most vagyok 50 ezernél. Kocsi fenntartása itthon kb 20 ezer forint (ismerőstől tudom, mert nekem ilyen fizetés mellett a büdös életben nem lesz saját autóm). 30 ezer forintnál tartok és még nem voltam "szórakozni", nem vettem magamnak ruhát, semmit.
Szóval, ki is él jobban?
Egyébként ha a lakást nekem kéne fizetnem és lenne autóm, akkor imádkoznom kéne, hogy ne robbanjak le, vagy ne szakadjon ki az ingem, mert lefutnék 0-ra, amúgy Isten igazából. és 55 m2-es lakásban lakom.
"Azt mégis honnan veszitek, hogy az árak ugyanakkorák? "
Onnan,hogy nem egy rokonom kinn él, ráadásul én is a saját szememmel láttam. Az árak ugyanakkorák, sőt sok minden még olcsóbb is. Mielőtt visszajöttem ebbe az országba, Ausztriában bevásároltam. Külföldön élő ismerőseimnél folyamatosan azt látom, hogy egyre több mindent megengedhetnek maguknak: tv, okostelefon, laptop, márkás ruha, egészséges ételek, kirándulások, étteremben evés, bútor rendelés. Megtehetik, ők normális bért kapnak és nincsenek agyonadóztatva. Sem ők,sem pedig a szolgáltatók, multik,bankok. Akik, ha nem akarnak tönkremenni, kénytelenek a lakosságra hárítani a veszteséget. Amikor a tesóm ment Ausztriába állásinterjúra, nem akarták elhinni, hogy Magyarországon mennyit keresett. Biztos csak viccel a havi 90 ezerrel, hiszen náluk a minimálbér is több, mint 1000 euró. Annyi, mint itthon a diplomás bér.
Nyugati bér itthon soha nem lesz, már most törődjetek bele. Legalábbis, amíg ilyen orbán kaliberű férgek vannak hatalmon, ráaádsul egy ilyen ostoba nép élén. Még a legnagyobb jóindulattal sem tudok mást mondani egy olyan országra, ahol kétszer is kétharmadot kap egy ilyen párt.
"Egy családi ebéd a mekiben és otthagyod a gatyád is."
Nem hagytam ott.
21:12!
Persze hogy egy német él jobban, ennek ellenkezőjét nem is állítottam. Mindössze arra akartam rávilágítani hogy ne a magyar árakat keresd külföldön, mert azt nem találod. Tudod hány olyan magyart láttam, aki hitt olyan írásoknak hogy itt minden olcsòbb, és ide èrkezvén hatalmasat csalódott, mert többszörös árakat talált. Igen, 1789 € a lakbérem, Dublinban bèrlek egy 2 szobás, rendes környéken lévő lakást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!