Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A menekültpolitikáról mi a...

A menekültpolitikáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok általánosságban a témáról... Szerintetek be kell-e fogadnunk a menekülteket, vagy nem?

2015. máj. 23. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Én kitoloncolnám mindet, lezárnám a határokat és aknazárat telepítenék.
2015. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
A gazdasági menekülteket nem, a politikaiakat igen. De nem örökre.
2015. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem jelenleg az ország menekültpolitikáját, de szerintem csak megalapozott esetben kell nekik megadni a menedékjogot és csakis addig, amíg betartják az ország törvényeit.
2015. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

milyen menekültek?? mit kell ezzel foglalkozni? te hány menekültet láttál életedben Magyarország területén? én még egyet sem


kit érdekel, hogy most jön pár száz, vagy ezer, lássák el őket, aztán kést, úgyis tovább mennek nyugatra... az, hogy többszázezer cigány nem dolgozik, meg segélyen él, az nem probléma, az a 20 szerencsétlen, aki háború elől menekül, az igen....

2015. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A bevándorlás megítélése, kezelése problémás. Először is külön kell választani a gazdasági bevándorlást és a menekültkérdést. A menekültek áramlása is kétfelé bontható, lehet legális és illegális határátlépés.


Sokan papírok nélkül, illegálisan érkeznek, így nagyon nehéz megítélni, hogy milyen állampolgár, nemzetiségű, vallású, politikai beállítottságú az illető és valóban súlyos veszély miatt volt kénytelen elhagyni hazáját vagy pedig anyagi okok miatt érkezett egy másik országba vagy esetleg egyéb célból (pl. terrorizmus).

Felmerülhet a kérdés, hogy ha a származási ország egyik fele viszonylag békés, biztonságos, míg más részeken valóban komoly életveszély fenyegeti a menekülőt (pl. Szomália, Azerbajdzsán, Irak, Afganisztán, Palesztina, Ukrajna, Mexikó, Japán, Tuvalu), akkor be kell-e fogadni a migránst. Szerintem ilyen esetekben a menekültek elszállásolását, ellátását az adott országban kell megoldani és más országoknak nem kötelessége befogadni őket.

A fegyveres konfliktusokban pedig véleményem szerint a civilek védelmét elsősorban helyben kell biztosítani a nemzetközösségnek (pl. menekülttáborok) az otthoni befogadás helyett és elő kell segíteni a békét (pl. ENSZ missziók).

Továbbá felvetődik, hogy miért csak a háborús konfliktusokkal, brutális diktatúrákkal foglalkoznak. A bűnözés, gyenge állami védelem miatt Honduras, Dél-Afrika, Venezuela, Guatemela, Pápua Új-Guinea vagy akár Brazília, Mexikó egyes részei is lehet olyan veszélyes, mint például Afganisztán, Szomália, Eritrea. Akkor őket is be kellene fogadni?

2015. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!