Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan is egyesülhetne a...

Hogyan is egyesülhetne a Föld, mint egy állam? ( elméleti kérdés )

Figyelt kérdés

Nem rég láttam egy ilyen világ-egyesülős kérdést és elkezdtem gondolkozni.

Én arra a következtésre jutottam, hogy nagyon nehezen lehetne. Azt tudjuk, hogy a vallás egy hatalmas gondot okozna, de mégis ez lenne a legkisebb probléma. Egyszerű lenne megoldani, lásd Mo. a török uralom idején, illetve az Oszmán Birodalom.

De jönnének a nagy problémák: az írásmódok. Cirill betűk mint észak keleten, írásjelek mint keleten, latin abc mint nyugaton? Akkor jönne a még nagyobb probléma: a nyelv. Miért kéne nekünk, magyaroknak egy fő idegen nyelvet tanulni, ami állam nxekv is. De mi csak 10 millióan vagyunk. Miért kelljen a 1,5 milliárd kínaiak, több mint 1 milliárd indiainak más nyelvet tanulnia?

Én arra jutottam, hogy ezek a problémák miatt ( merthogy a közös pénz nem igazán okoz gondot ) diplomáciával NEM lehet egy államként működnie a földnek.

Ahhoz egy erős kezű ország kéne, amely úgy hajtja rabigába a világot, mint a Habsburg Birodalom Mo-t, csak jobban egységesítik. Csak erőszakkal lehet kinyilvánítani pl. 1 nyelvet, ami majd állam nyelv lesz.

Szerintetek? Ne csak az én elméletem kritizáljátok ( de amúgy azt is nyugodtan ), hanem írjatok saját véleményt is.


2015. máj. 20. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.


És akkor még a kontinenseket is összetolhatnád! :D

2015. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kulturális különbségek amiket te is írtál.


Másrészt nem lenne senkinek se önrendelkezése. Magyarországon belül is teljesen mást akar Buda, Pest, Nyugat és Kelet. (Lásd választási eredmények...). Most képzeld el, ha az egész világ fölött egy központi kormány uralkodna...

2015. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsétlen EU-t nem tudják összetartani, nemhogy egy egész világot.
2015. máj. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Rubicon87 ***** válasza:

" ma 02:11"


hogy lenne már az ősnyelv, ne röhögtess.

2015. máj. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva látom a problémákat, mint Te.


A nyelv lenne a legkisebb probléma, nagyon sokan tudnak több nyelvet, illetve vannak tolmácsok. (az Európa Parlamentben is sokszor anyanyelvükön szólalnak fel, amit tolmácsok fordítanak) Ha az ember rá van kényszerűlve, gyorsan tanul, lásd külföldön dolgozók.


A vallás már nagyobb probléma, főleg a vallási szélsőségesek.

Két különböző vallású ember elvan egymással, egy ortodox keresztény körmenet, vagy akár kínai sárkányünnep nem zavar senkit, szívesen elmegy megnézni egy más vallású is,

de hogy egyezteted össze pl. a Sariát az európai jogrenddel?


Legnagyobb gond a gazdasági! Egy etióp és egy skandináv életszínvonalat, hogy hozol közös nevezőre? Elvárod, hogy az etióp otthon éhezzen, miközben máshol jóléti társadalom van? Vagy beindul egy tömeges népvándorlás a jobb élet reményében?

A gazdag, jóléti területek támogatják, tartják el a szegényeket? (ez még a mostani ország szinten sem megoldott, lásd Rózsdomb vs. borsodi falu)

Mit szólnál ha most az ország GDP-jének 50% százalékát egy fejletlenebb ország megsegítésére fordítanának, ergo a Te életszínvonalad is 50%-ot esne?

Szerinted képesek és hajlandóak erre a világ jóléti társadalomai?

2015. máj. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy működik, hogy valaki egyszer csak csettint egyet és az országok egyesülnek, aztán az egyéb nézetbeli különbségeket bokszolják le. Ez egy hosszú folyamat lesz és a társadalom változása fogja előkészíteni neki a terepet.


A vallás például főleg a fejlett országokban egyre kevésbé gond. Vannak nézeteltérések, de együtt tudnak élni a különböző vallású emberek. A muszlim országok mondjuk társadalmilag évszázadokkal le vannak maradva, de nem is egyszerre fog megvalósulni a "Föld állam".


A nyelvek (írott és beszélt) kérdése is hasonló, de ott szerintem gyorsabb lesz a változás. Élőnyelvekről beszélünk. Említetted, miért kellene 10 millió magyarnak egy idegennyelvet megtanulni és azt hivatalos nyelvvé tenni. Hivatalossá tenni nem kell, de nyelvtudás nélkül már ma sem érsz semmit. És nem csak ez meghatározó a kérdésben. Mivel a magyar élőnyelv, rengeteg mindent olvaszt magába. A magyar szókincs nagyon nagy része jövevényszó, amit olyan természetességgel használunk, mintha saját volna. És szerinted mennyit változott a kommunikációnk, mióta általános az internet hozzáférés? Ha még nem is hivatalosan, de a mindennapokban mennyi új szóval bővült a szókincs? Nem lehetetlen, hogy a globális kommunikáció következtében a jövőben, talán néhány száz év alatt a nyelvek egymásra hatásából kialakul egy közös nyelv. Már mindenki valós idejű telekommunikációs berendezéseket hord a zsebében.


Ráadásul itt Európában emberek utaznak össze-vissza, munkát vállalnak, haza költöznek, letelepednek. A nemzetek közti határ erodálódik. Említetted Indiát. Már ma is több hivatalos nyelve van, a hindi mellett például az angol is.


És a "Föld állam" pont nem olyasmi, amit felülről, egy erős ország vezetése alatt létre lehet hozni. Ez csak természetesen alakulhat ki, és egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy teszi is. Talán még ötszáz vagy ezer év is eltelik addig, de lehet, hogy gyorsabb lesz. De ha nem robbantjuk vissza magunkat a középkorba, akkor elkerülhetetlen.

2015. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

-Vallások kihalnak, elterjed az ateizmus.

-Latin betűs írásmód ma is domináns.

-Angol nyelv már most is domináns , a következő évszázadokban mindenki beolvad az angol nyelvbe.

2015. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rubicon87 ***** válasza:
Látom elég sokan hisznek a magyar az ősnyelv baromságban. Gratulálni tudok csak
2015. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Láttam néhány helyen ezt a magyar - ősnyelv dolgot.

A magyar egy elég régi nyelv. De nem őynyelv. Ha valaki ősnyelvet akar, akkor ott a görög, az egyiptomi, a mezopotámiai esetleg a japán nyelv. Ezek jóval régebbiek mint a magyar.

Láttam olyat is, aki a jövevény szavakkal érvelt. Most mondjátok meg, melyik nyelv NEM vesz be új szavakat? Hol nincsenek jövevény / idegen szavak?

2015. máj. 21. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindben vannak. Ez a lényeg. De "magyarosodni" nem fognak, legfeljebb írásmódjukban. És már nem csak idegen jövevényszavak, de nyelvtan is, például nálunk. Amennyire felgyorsult a folyamat a globális kommunikációval, már nem asszimilálja ezeket a nyelv, hanem eredeti formában használja, akár a saját nyelvi megfelelő helyett, mert az jut az eszébe. És nem lesz még egy nyelvújító mozgalom (talán még az első is többet ártott, mint használt), ami ezt korrigálja.
2015. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!