Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik figyelik a távolabbi...

Kik figyelik a távolabbi összefüggéseket az országban?

Figyelt kérdés

Ha a politikát nézzük, azon belül is a kormányt, akkor ki az, akinek rálátása van az összes területre, amivel a kormány foglalkozik?


A politikán kívül kik foglalkoznak összességében az országgal, vagy akár az egész világgal, nem csak egy-egy részterülettel?


2015. máj. 17. 11:23
 1/9 ConnectCare ***** válasza:
A Kormány egy testületi szerv, egy egységként dönt. A döntéseit pedig az egy-egy szakterülettel foglalkozó miniszterek segítik a leginkább. Ők adják a szakmaiságot a kormányülésen, aztán pedig a Kormány ez alapján dönt valahogy. Külügyi kérdésben például a Külügyminiszter véleménye lesz hangsúlyosabb, míg mondjuk rendészeti kérdésben a Belügyminiszteré. A Kormányt pedig a Miniszterelnök vezeti. Így ő neki van a legnagyobb jelentősége, ő foglalkozhat a legtöbb dologgal.
2015. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Le szokott a kormány szavazni egy minisztériumi döntést? Gyakori, hogy pl. külügyi kérdésben nem a Külügyminisztérium akarata érvényesül?
2015. máj. 17. 13:30
 3/9 ConnectCare ***** válasza:

Nem hiszem, hogy gyakori lenne, a Kormány tagjai elég szorosan együtt dolgoznak, de elméletileg előfordulhat, hogy a Kormány nem ért egyet valamelyik miniszter álláspontjával.


Ezt valami olyan helyzetben tudnám elképzelni, mikor a miniszternek valami hülyeség a mániája, amiből nem enged, de amit a Kormány semmi esetre sem akar. Pl. a Honvédelmi Miniszter kitalálja, hogy eladja a repülőket és helyette Magyarország védelmét a Pilisből származó életenergia látja majd el, mert ő fixen hisz ennek létezésében, akkor ezt biztosan leszavazná a Kormány.


De azért a miniszter pont azért lett miniszter, mert eléggé ért a szakterületéhez (általában).

2015. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha valaki csak 1 szakterülethez ért, akkor lehet, hogy a többi szakterületnek árt valamivel, amiről nem is fog tudni. Ha nincsenek összehangolva a szakterületek, hanem csak mindenki a sajátjában van elmélyedve, akkor nem csak, hogy egymás ellen is dolgozhatnak a tudtukon kívül, de egymásnak nem is tudnak segíteni.
2015. máj. 17. 14:41
 5/9 ConnectCare ***** válasza:

Pontosan ezért van a Kormányülés. Ha a közlekedésért felelős miniszter kitalálja, hogy legyen minden nemzeti parkon keresztül soksávos autópálya, mert az javítana a közlekedésen, akkor a környezetvédelemért felelős miniszter szólhat, hogy ez környezetvédelmi érdeket sért.


És a miniszterek nem is egyedül döntenek, vannak például államtitkáraik, biztosaik stb., akik még inkább el vannak mélyedve egy-egy területben. Ők segíthetnek az álláspont kialakításában, így a miniszter nem csak a saját ötletével megy a kormányülésre, hanem ott van mögötte a minisztérium szakembereinek tudása.

2015. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a kormányülések milyen gyakran vannak? Ezeken minden kérdést érintenek, vagy lehetnek olyan kérdések, amiket a minisztériumok saját hatáskörben bírálnak el és nem is kerülnek kormányülésre?
2015. máj. 17. 17:46
 7/9 ConnectCare ***** válasza:

Kormányülések hetente vannak és úgy működnek, hogy fél évre előre készül egy munkaterv arról, hogy milyen kérdésekkel akarnak foglalkozni. Majd ha a Kormány valamely tagja vagy más, akit a Kormány feljogosít elő akar terjeszteni valamilyen kérdést, az a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz kerül, ami megvizsgálja, hogy olyan kérdés-e, ami a munkarendbe illik vagy attól eltér. Ha eltér, akkor csak akkor kerülhet a kormányülés elé, ha a Miniszterelnök engedélyt ad rá.


Rendeletnek nevezett jogszabályt a miniszterek önállóan is alkothatnak, de azok csak arra vonatkozhatnak, hogy hogyan hajtsák végre azt, amiről a Kormány vagy az Országgyűlés döntött. Tehát lényeges kérdésben miniszter egyedül nem igazán tud dönteni.

2015. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, te a kormányzati munkát úgy képzeled, mint mondjuk egy házépítést. Ahol a kőműves nem tud tetőszerkezetet vagy villanyszerelést végezni.

Csakhogy a kormányzat (azaz a vezetés) nem eszerint működik.

Egy jó vezető elsősorban jó szervező és főleg jó emberismerő. Tudja, hogy az aktuális feladathoz miféle emberekre van szükség, és ezeket összeszedi, koordinál, szervez, feltételeket teremt meg. Ennek megvan a maga technikája.

Egyébként nem kell kormánytagnak lenni, bárkinek lehet jó rálátása egy ország politikájára, tevékenységére, és képes lehet eldönteni, hogy egy döntés hasznos-e az országnak, vagy sem. Ehhez nem szakorvosnak, pénzügyesnek, vagy éppen tanárnak, gépésznek, energetikusnak kell lennie, hanem összefüggéseket kell látnia. A részletekhez pedig tudnia kell, kit kérdezzen.

2015. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A házépítésnél előre lehet tudni, hogy hogy kell kinézzen a ház, ebből a szempontból nem hasonlít az ország irányítására, mert az országnak fejlődnie kell. Nem mindig ugyanazt elérnie, hanem egyre többet. Sokkal inkább a ház megtervezéséhez hasonlít, azon belül is arra a tervezésre, ami próbál egyre jobb házakat megtervezni.
2015. máj. 18. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!