Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lenne ha...

Szerintetek jó lenne ha Anarchia lenne?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 30. 21:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

"Az anarchia elméletben a legideálisabb társadalmi berendezkedési forma, azonban tökéletes emberek kellenek hozzá. Ha a 10 millió Jézus országa lennénk, akkor működne és jól működne."


Ha a 10 millió Jézus országa lennénk, akkor mind éhen döglenénk, mert mezítláb szaladgálásból és prédikációból nemigen lehet megélni, ahhoz keményen dolgozni kell.

2015. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor Jézus szerinted miből élt? (Ács volt.)
2015. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem véletlen, hogy nincs ország ahol az anarchia működne! Így csak az idióták használnák ki, és a végén káosz uralkodna!
2015. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 clara trilla válasza:
77%
Elképzelésem szerint, a történelem előtti korokban anarchia lehetett. Valószínűleg nem vált be az a totális anarchia, mert azóta lényegesen kisebb hatékonysággal működik... :D
2015. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
64%

Az anarchia nem azt jelenti , hogy azt csinálsz amit akarsz, a szabadság sem ezt jelenti , hanem azt , hogy nem kell megcsinálnod amit nem akarsz. Nem szabad összekeverni a szabadságot a szabadossággal. Az anarchiában egy törvény van: ne árts másoknak.

Egy kisebb csoportban működne az anarchia , viszont a teljes társadalomban nem fog , ennek okai:


- Az emberek ma már olyan szinten agymosottak (oktatás , vallás, pénzrendszer , politika, média), hogy nem bírnák ki állam nélkül , ami csak kihasználja és megfeji őket.


- A kisebb emberekben is ott a hatalomvágy , így előbb utóbb összefogna pár ember és ilyen-olyan mondvacsinált ürügyekkel és hazudozásokkal elérik a hatalom megszerzését.


Létfontosságú lenne az anarchiában , hogy az emberek ne akarjanak ártani a másiknak.


Én anarchista vagyok , és már én is régi beláttam , hogy ebben a világban ez valószínűleg soha nem fog megvalósulni , így arra a megoldásra jutottam , hogy mindenkinek saját magát kell felszabadítania.

Én megtettem , amikor lejárt az személyi igazolványom többé nem újjítattam meg , és kiléptem ebből a szemétdomból . saját magamat tartom fent , az az önellátó vagyok.

Innentől pedig már nem szorulok arra , hogy eme kapzsi , bicskanyitogató , kizsákmányoló , hazug, korrupt és ocsmány rendszernek (kapitalizmus) dolgozzak napi 14 órát éhbérért rabszolgaként.

2015. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

NEM.

Ilyet csak éretlen tinik gondolhatnak komolyan....

Rend a lelke mindennek.

2015. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

15-ossel egyetertek.

MEgvalosithato, csak emberek kellenek hozza.

2016. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!